GrožisOdos problemosSveikata

Celiulitas

Turbūt nesutiksite moters, kurios nevargintų apelsino žievės sindromas. Kartais jis aiškiai matomas ant šlaunų ir sėdmenų – kai ši išsirengia, o kariais labiau panašus į keistą galvos sutrikimą – kai ima keroti tiesiog ant kaktos, o moters žvilgsnis kiekvieną sekundę rėkia: „Celiulitas sugriovė pasitikėjimą savimi!”

Mesti rūkyti, subalansuoti mitybą, pasirinkti patogią avalynę ir kūno neaptempiančius drabužius, mankštintis, nestresuoti dėl niekų – celiulito profilaktikai to beveik pakanka. Norint išgydyti – ne.

Veiksniai, skatinantys celiulito atsiradimą

Netikusi maisto kokybė. Vadinamasis „patogus ir greitas” maistas turi būti pamirštas visiems laikams. Ypač spėriai apelsiną primenančia oda apdovanojamos moterys, piktnaudžiaujančios maistu, kuriame yra sočiųjų riebalų rūgščių (ypač daug jų pieno produktuose ir riebioje mėsoje). Pastebėta, kad Prancūzijoje ir Japonijoje, kur įprasta valgyti žuvų patiekalus, vartoti daug aliejaus (tai nesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai), celiulitą turinčių moterų kur kas mažiau. Žuvų taukai gerina periferinę j kraujotaką. Todėl tunus, skumbres, silkes ar lašišas rekomenduojama valgyti ne rečiau kaip triskart per savaitę.

Svorio pokyčiai. Kuo ilgiau moteris laikosi dietos, tuo labiau liesėja viršutinė kūno dalis, tačiau, svoriui grįžus, papildomi kilogramai gula ant sėdmenų ir šlaunų. Dažni kūno masės svyravimai keičia formas, figūra primena kriaušę. Taip yra todėl, kad moters kūne yra specifinis receptorių, atsakingų už rie­balų kaupimą ir ardymą, santykis: vir­šutinėje kūno dalyje daugiau svorį ardančių receptorių, o apatinėje – kaupiančių… Akimirksniu atsikratyti svo­rio nėra sveika, tai nepadeda įveikti ir celiulito. Greitai sublogus. netenkama ne tik daug riebalų, bet ir raumenų ma­sės. O nuolat mankštinami raumenys pakelia odos tonusą, ir duobelės bent vizualiai tampa nematomos.

Judėjimo stoka. Sąži­ningai suskaičiuokite, kiek valandų per dieną sėdite arba stovite vienoje vieto­je ir kiek judate. Pasyvus gyvenimo būdas trikdo kraujotaką, limfotaką, kvėpavimas tampa paviršinis į audinius sunkiau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Stresas. Ne veltui sakoma: „Visos ligos – dėl nervų, tik viena – dėl meilės.” Celiulitas patenka į tą ilgąjį sąrašą… Nervinė Įtampa, stresas kenkia įvairių organizmo sistemų- virškinimo, kraujotakos, endokrininės, šalinimo- darbui.

Kofeinas, nikotinas. Nikotinas „suryja” deguonį, o šis reikalingas ląstelėse vykstantiems procesams. Dėl gausiai vartojamo kofeino organizmui sunkiau pasisavinti kai kuriuos būtinus mineralus, ypač geležį. Kofeinas skatina adrenalino sintezę, apkrauna antinksčius (šie reguliuoja skysčių balansą organizme), verčia juos smarkiau dirbti. Pasikeitusi antinksčių veikla, nestabilus adrenalino kiekis kraujyje sutrikdo natrio ir kalio pusiausvyrą, o tai yra dar viena celiulito atsiradimo priežastis. Kofeinas blokuoja miego hormono gamybos procesą smegenyse, didina cukraus kiekį kraujyje, naikina vitamino C atsargas. Užuot maukusios kavą, gerkite juodąją ir žalią­ją arbatą – jose gausu antioksidantų.

Moteriškos situacijos. Celiulitas pri­klauso ir nuo hor­monų pusiausvyros, nes šie turi įtakos kraujagyslėms. Tyrinėtojai dėl to sutaria vieningai. Palankiausias metas vystytis celiulitui – paauglystė, nėštumas, klimakterinis periodas, kontraceptinių tablečių vartojimo pradžia ir pabaiga. Celiulitas gali atsirasti jau sulaukus keturiolikos metų (lytinio brendimo metu) ir vystytis iki senatvės. Tiesa, senstant oda tampa mažiau elastinga, pablogėja kraujo ir limfos apytaka, keičiasi hormonų santykis, todėl celiulitas dar labiau išryškėja.

Keletas faktų apie celiulitą

* Terminą „celiulitas” dažniausiai vartoja kūno estetikos specialistai ir kos­metologai, o medikai vartoja kur kas sudėtingesnius pavadinius – panikuliozė, mazginė liposklerozė ir t.t.

* Britų sociologai sudarė populiariau­sių žmonijos išgalvotų ligų sąrašą. Šalia strazdanų bei pagirių – ir celiulitas.

* Amerikiečių medikai mano. kad „apelsino žievė”- natūrali moters odos būsena ir kad šiam reiškiniui neverta skirti daug dėmesio.

* Prancūzijos medikai ir kosmetologai susivienijo: jie pripažįsta, kad dėl apleis­to celiulito gali rimtai sutrikti sveikata.

* Celiulitas sveikatai negrasina, o pa­slaugos, padedančios jj įveikti, nėra medicininė veikla. Kita vertus, odos gra­žinimo metodai, nukreipti į vidines or­ganizmo terpes, siekia sureguliuoti me­džiagų apykaitą, odos mikrocirkuliaciją, o tai jau gali būti laikoma gydymu.

* „Apelsino žievė” diagnozuojama 85-98 proc. lytiškai subrendusių mo­terų. Tik labai retai- dėl hormonų ne­pakankamumo- celiulitas gali išsi­vystyti ir vyrams.

* Įrodyta, kad celiulitas ypač „kandžioja” moteris dėl  itin elastingo ir plastiško poodinio jungiamojo audinio. Pasirodo, jis neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo, šios išsipučia ir „išlipa” į paviršių.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker