Sveikata

12 patarimų pavargusioms kojoms

Skundžiatės sunkiomis kojomis? Jos dažnai patinsta, nuolat pavargsta? Perskaitykite ir laikykitės 12 jūsų kojoms naudingų patarimų.

1. Daržoves skuskite patogiai atsisėdusi, o ne mindžikuodamos nuo vienos kojos ant kitos. Valgykite sėdėdama, įpratinkite ir savo vaikus taip daryti. Juk stovint ne tik daugiau suvalgoma, bet ir varginamos kojos. Ilgas monotoniškas stovėjimas ypač pavojingas kraujo apytakai. Svoris traukia kraują link kojų, todėl pamažu pradeda plėstis venos.

2. Nesėdėkite ištisas valandas lyg prikaustyta prie kėdės. Darykite mažas pertraukėles: pavaikštinėkite, išjudinkite kojas. Sulenkti keliai trukdo kraujui pakilti aukštyn.

3. Avėkite žemakulnę avalynę (2-3 cm aukščio pakulne).

Image by karlyukav on Freepik

4. Aptemptus džinsus pakeiskite lengvomis, laisvai krintančiomis kelnėmis. Jos nespaudžia kojų ir neslopina apatinės kūno dalies kraujo apytakos. Mūvėkite specialias, saikingai kulkšnis ir blauzdas aptempiančias kojines. Kai jas nusiausite, nebus jokių patinimų ar paryškėjusių venų.

5. Užsiauginote nereikalingą riebalų sluoksniuką? Tuomet nesilepinkite saldumynais. Ir būtinai laikykitės daržovių ir vaisių dietos. O ypač tuomet, kai šios gėrybės tieste tiesia jums pagalbos ranką. Atminkite, kad svorio perteklius trikdo kojų venų kraujo apytaką.

6. Jeigu nespaudžia laikas ir aplinkybės, verčiau žingsniuokite savo kojomis užuot važiavusi automobiliu. Bent pusvalandį per dieną paėjėkite pėstute. Eikite sparčiu žingsniu trepsėjimas vietoje visiškai netinka.

7. Apsunkusias kojas efektyviai gydo jūra. Raskite laiko ir progą bent kartą per metus nuvažiuoti į pajūrį. Braidžiokite jūros dugnu tokiame gylyje, kad vanduo siektų viršutinę blauzdų dalį. Tokie pasivaikščiojimai puikiai masažuoja kojas.

8. Kiek galite dažniau ir ilgiau vaikščiokite basa. Ne tik pliaže, bet ir namuose, tiesiog ant kilimo: tuomet spaudžiamas pėdos sudūrimas, suaktyvinamas kraujo sugrįžimo iš venų procesas.

9. Dušas geriau negu vonia. Vakare palepinkite venų sieneles vėsiu dušu. Vedžiokit dušo srovę nuo kulkšnių iki šlaunų.

10. Nevenkite sportuoti. Pavargusioms, venų tinkleliu išraizgytoms kojoms labai tinka plaukimas, važiavimas dviračiu ir lengvi gimnastikos pratimai. Žiūrėdamos televizorių, įsitaisykite taip, kad kojos būtų truputį pakeltos.

11. Toms, kurių kojų venos išsiplėtusios, nepatartina epiliacija karštu vašku. Tokios kojos yra labai jautrios.

12. Ir dar siūlome mini mankštą, kuri labai „palengvina” kojas. Patinusios kojos? Labai gerai atremti kojas į sieną. Tokioje pozoje pabūkite apie 10 minučių. Darykite tai, vos pajutusi, kad kojos apsunko. Žinoma, jeigu turite galimybę Atsipalaiduokite. Minkite ore dviračio pedalus. Kojų raumenų spaudimas suaktyvina kraujo apytaką.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker