Karjera

Patarimai, kaip rengtis į darbą

Sąvoka „moteriškas dalykinis kostiumas” įėjo į madą tik 3-iajį XX. amžiaus dešimtmetį. Pagrindą sudarė klasikinis angliškas kostiumas su siaurais atvartais, tiesia pečių linija ir sijonu žemiau kelių. Didžiajai Coco Chanel pavyko jį paversti stilingu ir prestižiniu drabužiu. Dvieilis trumpas švarkelis su auksinėmis sagomis iš būklė medžiagos ir vidutinio ilgio sijonas (Coco moters kelius laikė ne itin patrauklia kūno dalimi) iki šiol yra populiariausia uniforma daugelyje Amerikos įstaigų. Tačiau ne visose šalyse šis puikus apdaras, neištįstantis ir nesiglamžantis, plačiai paplito- mat Chanel kostiumas pernelyg brangus. Be to, šiek tiek konservatyvus. O dalykiška moteris privalo būti madinga.

Kaipgi turi atrodyti šiuolaikinis darbo kostiumas? Egzistuoja taisyklės, kurių nesilaikyti- prasto skonio požymis.

Viskas labai paprasta. Pernelyg „agresyvūs” drabužiai- trumpi sijonai, platūs pečiai, dekoltė -pasitraukė į nebūtį kartu su 9-uoju praeito amžiaus dešimtmečiu. Jeigu užimate atsakingas pareigas, jūsų kostiumas privalo būti lakoniškas. Jokių pigių blizgučių, mažiau stambių dirbtinių papuošalų. Ant pirštų neturėtų žibėti didelių akmenų. Puikų skonį pabrėžia neryškūs papuošalai.

Moteriškai, bet ne seksualiai! Moteriškumą dera pabrėžti saikingai. Tarkim, sijonas neturėtų būti labai aptemptas arba šleifu vilktis per grindi- dar ne vakaras!

Ilgio istorija. Ilgis, siekiantis kelių vidurį, neblogas, bet atrodo pernelyg oficialiai. Rinkitės ilgį arba aukščiau kelių, arba žemiau blauzdų. Susiaučiami sijonai- atskira tema. Kai stovite, jie atrodo gana padoriai. Bet kai tenka sėstis į mašiną ar papučia stipresnis vėjas… Nuolat laikytis už skverno ne tik negražu, bet ir nepatogu. Jeigu jums tenka kažką vis taisyti, vadinasi, drabužis pasirinktas netinkamai.

Juo senyn, juo brangyn. Auksinė taisyklė: jeigu jums sukako 30, drabužių kaina šokteli aukštyn. Dvidešimtmetė puikiai atrodo su pigia palaidinuke, damai, peržengusiai 30- mečio ribą, prireiks ko nors kokybiškesnio, vadinasi, ir brangesnio. Netaupykite pinigų pirkdamos darbo drabužius. Turėkite viso labo du kostiumus, bet tegu jie bus iš geros medžiagos ir nepriekaištingai pasiūti.

Į kitus pasižiūrėjus… Ne nuodėmė akyliau pasižiūrėti, kaip rengiasi kolegos. Vis tiek teks taikyti prie įmonei būdingo stiliaus. Žinoma, nenorime pasakyti, kad teks prarasti individualumą. Tiesiog jeigu jūsų darbas nesusijęs su mados industrija, nebūtina lipti i viršūnes.

Gėlytės? Jokiu būdu. Solidžioje įmonėje net karščiausiomis vasaros dienomis gėlėtos suknelės ir sijonai atrodys tikrai keistai. Tą galima pasakyti ir apie rėksmingai ryškių spalvų drabužius. Jeigu vesite svarbias derybas ar dalyvausite rimtame susirinkime, apsivilkite vienspalvį kostiumėlį ar suknelę.

Image by yanalya on Freepik

Penkių centimetrų riba. Manoma, kad bateliai vidutiniu (5 cm) ar kiek žemesniu kulnu- idealus variantas biurui. Aukštesnius kulniukus geriau palikti vakarui. Niekada neapsiriksite, jei rinksitės tamsius ,,laivelius” ar ramius patogius mokasinus. Venkite modelių su kamštiniu padu ar didele ,,platforma” Vien įsispiriamos basutės- taip pat kraštutinumas.

Kvapas- sielos atgaiva. Kvepalų dvelksmas turi būti subtilus ir neįkyrus, kad neerzintų aplinkinių. Jei ir mėgstate sunkų rytietišką aromatą, eidamos į darbą kvėpinkitės lengvesniais, gaivesniais kvepalais. Mėgstamą aromatą palikite vakarui. Vasarą naudokite mažiau koncentruotą tualetinį vandenį.

Visai ne smulkmenos! Pasirodyti įstaigoje be pėdkelnių neleistina. Tiesa, karštais vasaros mėnesiais kai kada tai įmanoma, tačiau drabužis turi būti pakankamai ilgas. Šiltajam metų laikui rinkitės plonas- 7-10 denų pėdkelnes. Venkite ažūrinių stambaus piešinio kojinių. Jeigu jūsų šukuosena gero kirpimo, ryte užteks perbraukti išplautą galvą pirštais, sudrėkintais plaukų žele. Netvarkingais plaukais darbe pasirodyti neleistina. Kadangi jūs rengiatės ne į naktinį klubą, o viso labo j darbą, atidėkite į šalį perlamutrinius šešėlius ir lūpų dažus. Lengvas natūralių tonų makiažas- viena iš būtinų nepriekaištingo įvaizdžio sąlygų. Tušas, lūpų dažai, lengvi skaistalai būtini. Jeigu jūs pasitikite savimi, dažykite lūpas raudonai- tai nedraudžiama.

Šaltos ar šiltos? Šaltos spalvos kiek atstumia, šiltos- vilioja. Jeigu pasitikite savo žavesiu ir dalykiškumu, darbe galite vilkėti neutralios spalvos kostiumą. Kitu atveju rinkitės šiltesnes spalvas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker