Veido valymas ir priežiūra
Kasdienis veido valymas, neerzinantis odos, gali labai pagerinti jos būklę, jei tinkamai pasirinksite valymo priemones. Priemones veido valymui labai svarbu pasirinkti pagal savo odos tipą.
Kaip teisingai pasirinkti valymo priemones
Veido valymo priemonių pasirinkimas yra tikrai didelis- nuo muilo ir plovimo priemonių, kurių sudėtyje muilo nėra, iki kremų ir putojančių losjonų. Kai kurias veido valymo priemones reikia nuplauti vandeniu, o kitomis oda valoma naudojant servetėlę ar vatos gabalėlį.
Veidui valyti geriausiai tinka tokios priemonės, kurios netraukia, nesausina ir nesuriebaluoja odos. Kartais tenka išmėginti kelis kosmetikos gaminius, kol pavyksta atrasti tinkamą, tačiau ilgiau naudoti nepriimtinų veido priemonių nevertėtų- atradę tai, ko reikia jūsų odai, iškart pajusite skirtumą.
Nevalykite veido per dažnai. Daugeliui žmonių visiškai pakanka tai daryti du kartus per dieną- rytą ir vakare. Jei jūsų oda labai sausa ir naudojate nedaug makiažo, nuvalykite veidą prieš naktį, o ryte tik apsiprauskite vandeniu.
Veido valymo priemonių tipai
Daugelio veido valymo priemonių sudėtis panaši – jos pagrindas yra tam tikri riebalai ar aliejus, taip pat dezinfekuojančios medžiagos, kurių paskirtis – pašalinti nešvarumus, odos riebalų perteklių bei makiažą. Aliejaus ir kitų dezinfekuojančių medžiagų santykis skiriasi priklausomai nuo odos tipo, kuriam skiriamas šis kosmetikos produktas. Riebiai odai skirtose valymo priemonėse yra daugiau dezinfekuojančių medžiagų, sausa oda valoma daugiau aliejaus ir kitų riebalų turinčiomis priemonėmis.
Veido valymo priemonė | Savybės | Odos tipas |
Muilas | Turbūt labiausiai naudojama priemonė. Anksčiau daugelio rūšių muilas būdavo aštrus ir smarkiai džiovinantis odą, tačiau dabar galima išsirinkti muilą visų tipų odai. | Švelnus muilas tinka daugelio rūšių odai, tačiau jei jūsų oda jautri, rinkitės specialų nealergizuojantį muilą. Muilas, kuriame gausu riebalų ir specialių drėkinamųjų medžiagų, tinka sausai odai, peršviečiamas glicerininis- riebiai. |
Valomasis kremas | Sudėties pagrindas -aliejus, tirpinantis odos riebalus ir šalinantis nešvarumus. Valomąjį kremą reikia tepti tiesiai ant odos ir ne nuplauti, o nuvalyti vata. | Itin tinka labai sausai arba jautriai odai. |
Skystos veido prausimo priemonės | Tai būna želė, losjonai ar kremai, naudojami kaip muilas, – jais veidas prausiamas su vandeniu, kol pradeda putoti, vėliau putos nuplaunamos. | Tinka įvairių tipų odai. Gali labai tikti sausai odai, nes švariai nuvalo veidą be jokio spaudimo ir trynimo. |
Kietos veido prausimo priemonės | Jų sudėtyje nėra muilo- jos skirtos pašalinti nešvarumus, nepažeidžiant natūralaus riebalų sluoksnio. Naudojamos panašiai, kaip muilas: jomis prausiamasi, kol pasirodo putos, tada veidas švelniai nuplaunamas vandeniu. | Rekomenduojama tiems, kam muilas per daug sausina odą |
Antibakterinės priemonės | Naikina bakterijas, kurių paprastai būna odos paviršiuje, apsaugodamos nuo spuogų protrūkio. | Skiriamos riebiai odai, linkusiai į spuogus. Gali būti aštrokos ir sausinančios odą, todėl šiomis priemonėmis valoma tik į spuogus ar aknę linkusi oda. |
Kaip teisingai valyti akių makiažą
• Naudokite tik makiažui valyti skirtas priemones. Paprastos veido valymo priemonės nepakankamai nuvalo makiažą arba tiesiog netinkamos vokų ir paakių odai.
• Makiažas valomas skystomis priemonėmis, kremu, želė ir specialiai sudrėkintomis servetėlėmis. Yra priemonių, specialiai skirtų vandeniui atspariam tušui ir šešėliams nuvalyti. Kiti produktai gaminami tiems, kurie nešioja kontaktinius lęšius. Pirkdami kosmetikos priemones tikrinkite, ar jos tenkina jūsų poreikius.
• Paprastai akių makiažas valomas pasirinkta valymo priemone suvilgytu vatos gniužulėliu ar supresuotu gabaliuku švelniai braukant akių vokus ir blakstienas. Valymo priemonė ištirpina makiažą ir jo pėdsakai lieka ant vatos.
• Kad visiškai pašalintumėte makiažo likučius, švariu vatos gabalėliu kartais reikia iš naujo valyti odą apie akis tris keturis kartus. Vokų ir paakių oda labai jautri, tad jos nespauskite ir smarkiai netrinkite.
Speciali veido odos priežiūra
Veido odą reikia ne tik gerai nuvalyti – yra ir daugiau veidui skirtų kosmetikos produktų ir priežiūros būdų. Kai kurias papildomas priemones, pavyzdžiui, drėkinamąjį kremą, reikia naudoti kiekvieną dieną. Kitos- pavyzdžiui, veido odą atgaivinančios kaukės ar garų vonelės, naudojamos rečiau.
Drėkinamasis veido kremas
Kad oda kuo ilgiau neprarastų jaunystės gaivumo, reikia palaikyti jos drėgmę. Tai ne mažiau svarbu nei gerai ją nuvalyti, o tinkamai parinktas drėkinamasis kremas nepalyginamai pagerina odos būklę. Svarbiausia drėkinamojo kremo paskirtis – apsaugoti odos paviršių nuo drėgmės praradimo. Dėl to oda tampa švelnesnė ir glotnesnė. Kai kurių drėkinamųjų kremų sudėtyje yra raukšlių susidarymą stabdančių, taip pat nuo neigiamo aplinkos poveikio, pavyzdžiui atmosferos teršalų, apsaugančių komponentų. Yra kremų, padedančių pašalinti odos paviršiuje esančias negyvas ląsteles. Daugelis drėkinamųjų kremų nesukelia alerginės reakcijos, dažnai juose būna nuo saulės spindulių apsaugančių medžiagų, kad nereikėtų naudoti papildomų apsauginių kosmetikos priemonių.
Pasirinkite specialiai jūsų tipo odai pagamintą kremą. Kuo oda sausesnė, tuo stipriau veikiančio kremo reikia jos drėgmei palaikyti. Jei jūsų oda mišraus tipo, riebesnius odos plotus tepkite lengvesniu kremu, o skruostus- stipresniu.
Veido kaukės
Kaukės naudojamos rečiau. Jos atgaivina odą, padėdamos šalinti negyvas ląsteles. Manoma, kad kaukės odą taip pat drėkina ir net balina. Tam tikrą laiką iš tiesų pastebimas minėtas kaukės poveikis, tačiau šis efektas nėra ilgalaikis. Vienos kaukės nuplaunamos vandeniu, kitos- nulupamos ar nubraukiamos. Kai kurių kaukių sudėtyje yra komponentų, galinčių erzinti odą, todėl prieš tepdami veidą išmėginkite kaukės poveiki ant rankos odos.
Kaukės turbūt labiausiai praverčia žmonėms, kurių veido oda riebi. Naudokite kaukę du kartus per savaitę- ji padės pašalinti odos riebalų perteklių ir pagražins odos paviršių. Sausą odą turintiems žmonėms kaukes reikėtų naudoti rečiau. Kauke netepama oda apie akis
Poras sutraukiančios priemonės
Vis dar ginčijamasi dėl poras sutraukiančių priemonių- tonikų naudos ar žalos. Kai kurie dermatologai ir grožio terapijos specialistai būtinai rekomenduoja tonikus, kiti tvirtina, kad šie kosmetikos produktai reikalingi tik riebiai odai. Naudoti juos ar ne- asmeninio pasirinkimo reikalas. Poras sutraukiančios priemonės paprastai skiriamos riebiems veido odos plotams. Į toniko sudėtį paprastai įeina alkoholis, taip pat aliuminis. Tonikai skiriami galutinai pašalinti nešvarumų likučius po veido valymo ir standinti odą. Nuvalius veidą tonikų, poros tampa ne tokios pastebimos.
Paakių ir vokų kremas
Oda apie akis yra labai gležna, joje yra itin mažai riebalų liaukų. Kadangi paakių ir vokų oda ne tokia stangri, paprastai pirmiausia čia ir pasireiškia pirmieji odos senėjimo požymiai- smulkios raukšlelės apie akis arba „žąsų kojelės” prie išorinių akių kampučių. Paakių ir vokų odai paprastai skiriami lengvai tepami kremai ar želė. Šios priemonės drėkina odą, lygina smulkias raukšles, mažina pabrinkimą ir šviesina tamsius ratilus apie akis.
Garų vonelės
Tai efektyvus ir nebrangus būdas atgaivinti odą. Manoma, kad garų vonelės pagerina odos audinių medžiagų apykaitą, dėl to veidas tampa skaistesnis. Jei norite pastebimai atgaivinti veido odą, dažnai patariama prieš dedant kaukę palaikyti veidą garuose. Garinti labiausiai tinka riebią ir į aknę linkusią odą. Ši procedūra nerekomenduojama sausą ar jautrią odą turintiems žmonėms, kurių kapiliarai išsiplėtę, o skruostai dažnai užsiplieskia raudoniu. Normaliai arba riebiai odai garų vonelės naudingos kartą ar du per savaitę. Sausą odą galima garinti ne dažniau kaip kartą per savaitę.
1. Jei ruošiatės veidą garinti namuose, įprastu būdu nuvalykite veidą. Į pasirinktą garų vonelei indą įpilkite maždaug litrą užvirinto ir truputį pravėsusio vandens.
2. Pasilenkite virš indo, laikydami veidą maždaug 20 cm nuo karšto vandens paviršiaus. Galvą apsigobkite rankšluosčiu ir laikykite jį taip, kad sulaikytumėte kylančius garus. Veidą garinkite ne ilgiau kaip penkias minutes.
3. Nuplaukite veidą šiltu vandeniu, paskui švelniai jį nusausinkite. Užsitepkite kaukę arba patepkite odą drėkinamuoju kremu.
Jei norite, kad jūsų veidas kuo ilgiau išliktų gražus, skaistus ir jaunas, nepamirškite rūpintis veido ir naudoti tas priemones, kurios jai labiausiai tinka.