Grožis

Nepasiduok lieknėjimo manijai

Nusprendusi „susiimti” ir pradėjusi laikytis griežtos dietos tarsi nubaudi save už nesaikingumą. Bijai net pagalvoti apie tokius skanėstus kaip šokoladas, bulvių traškučiai ar ledų porcija. Tačiau juo labiau draudi sau valgyti tam tikrus maisto produktus, juo daugiau apie juos galvoji. Galiausiai mintys pradeda suktis tik apie tai, ko negali valgyti. Neigiamos emocijos anksčiau ar vėliau padaro savo: organizmas pradeda maištauti. Jį užvaldo nuolatinis stresas. Pasidarai dirgli, genda nuotaika, mažėja darbingumas. Tam yra ir fiziologinių priežasčių. Pavyzdžiui, kai organizmui trūksta angliavandenių (taip būna laikantis vadinamųjų „baltymą” dietų- Holivudo, Kionlechterio, Majo, kiaušinių ir pan. ), prasta nuotaika ir negalėjimas susikaupti yra tiesiog biochemiškai užprogramuoti. Po kelių tokios dietos dienų smegenyse labai sumažėja serotonino. Tada atsiranda beveik nevaldomas apetitas saldumynams. Jeigu jam neatsispiri ir suvalgai ką nors „draudžiama”, kenčia pasitikėjimas savimi. Betgi tas „uždraustas vaisius”- viso labo lik gabalėlis šokolado!

Ar žinai, kad lieknėti pradedama „nuo galvos”? Todėl pirmiausia išsiaiškink, kodėl to nori. Kad būtum lankstesnė? Turėtum daugiau draugų? Gal manai, kad tada pagerėtų intymusis gyvenimas arba pavyktų susirasti partnerį? Bet juk kai kuriuos išvardytus tikslus galima pasiekti net nepradėjus lieknėjimo kurso. Lankstesnė tapsi pradėjusi reguliariai sportuoti. Draugai mus renkasi ne pagal kūno apimtis, o pagal charakterio savybes, Amūro strėlės ne visada lekia idealiausios figūros pusėn…

Image by Freepik

Obuolys ar kriaušė?

Specialistai skiria du nutukimo tipus: obuolio ir kriaušės. Pirmuoju atveju riebalai linkę kauptis juosmens srityje, antruoju- ant klubų. Sveikatai pavojingesnis pirmojo tipo nutukimas.

Kaip sužinoti, koks tavo figūros tipas?

Išmatuok liemens ir klubų apimtis. Tada liemens apimtį (centimetrais) padalyk iš klubų apimties (centimetrais)

Gavai didesnį už 0,8 skaičių? Priklausai „obuolio” tipui. Jei turi antsvorio, žinok, kad riebalų perteklius ypač kenkia širdies ir kraujagyslių veiklai. Tačiau atsikratyti nereikalingų kilogramų tau bus kur kas lengviau nei „kriaušės” tipo moteriai. Nes ant juosmens susikaupusių riebalų ląstelės yra mažesnės ir turi daugiau lipolizinių (riebalus skaidančių) enzimų.

Jei gavai mažesnį už 0,8 skaičių, esi „kriaušės” tipo. Norėdama atsikratyti antsvorio, turėsi gerokai pavargti: ant klubų ir šlaunų „nusėdusių” riebalų ląstelės akylai saugo sukauptus „turtus” ir labai nenoriai atiduoda. Jos turi daugiau lipogenminių (riebalus gaminančių) enzimų. Be to, joms gelbsti ir moteriški lytiniai hormonai estrogenai. (Tiesa, būdama itin „moteriškų” formų gali guostis tuo, kad senatvėje darbštuoliai estrogenai tave labiau saugos nuo baisiosios osteoporozės.)

Jei gamta apdovanojo tave „kraušės” tipo figūra, neskubėk taikytis su likimu. Riebalų ląstelės moters organizme yra „aktyvios” ne tik dėl jautrumo estrogenu poveikiui. Jas „išjudina” ir netinkamos dietos, ypač badavimas, nereguliari mityba, persivalgymas, nebus maistas, nejudrus gyvenimo būdas. Įveikti šiuos blogus įpročius- kiekvienos iš mūsų jėgoms.

Nebūk mados auka…

Nesiek neįmanomų dalykų! Jei turi „kriaušės” tipo figūrą, kad ir kiek lieknėtum, niekada neatrodysi kaip kultinės „lieknuolės”. O juk grožio kriterijai nuolat kinta. Neverta lieknėti vien tam, kad taptum panaši į Holivudo gražuoles. Beje, vieniems jos- grožio idealas, o kitiems kelia… gailestį.

Ar tavo svoris normalus?

Ūgis
cm.
Įveskite vertę nuo 125 iki 225.
Svoris
kg.
Įveskite reikšmę nuo 10,0 iki 500,0 (vienas dešimtasis).
Ūgis
ft.
in.
Įveskite vertę nuo 4,2 iki 7,3
Svoris
lb.
st.
Įveskite reikšmę nuo 22,0 iki 1000,0 (vienas dešimtainis skaičius).
Apskaičiuoti KMI
Naudokite šią skaičiuoklę norėdami patikrinti savo kūno masės indeksą (KMI), kuris gali būti naudingas įrankis nustatant jūsų svorį

Tačiau tai tik skaičiai. Svarbiausia- tavo savijauta. Jeigu jautiesi nerangi, apsunkusi ir nelaiminga, nepadės net idealiausias KMI. Gali pasirodyti, kad tavasis indeksas šiek tiek viršija normą, o jautiesi puikiai. Džiaukis tuo ir nepasiduok lieknėjimo manijai. Ar žinai, kad naujausi tyrimai parodė, jog tie žmonės, kurių svoris visą laiką pastovus (net jeigu truputį per didelis), kur kas sveikesni už nuolat metančius ir vėl priaugančius antsvorio kilogramus?

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker