MitybaSportas

Vandens vaidmuo sporte

 Sportininkams reikia gerti labai daug vandens, ir daugelis dažnai tai užmiršta. Vanduo- tai gyvenimo šaltinis. Apie 70 % Žemės paviršiaus dengia vanduo ir tokią pat dalį jis sudaro žmogaus organizme. Vanduo yra būtinas visiems vykstantiems metaboliniams procesams, tame tarpe ir baltymų sintezei. O svarbiausia yra tai, kad intensyviai treniruodamiesi labiausiai galite padėti savo organizmui gerdami daug vandens.

  Toliau išvardinsime pagrindines priežastis, dėl ko sportininkams reikia gerti daug vandens.

1. Gerdami įprastą kiekį gėrimų, negaunate pakankamai vandens.

 Gazuotas vanduo arba kava ir panašūs gėrimai, turintys kofeino, nesiskaito, nepaisant to, kad jie yra skysčiai. Kofeinas padidina skysčių pašalinimą iš organizmo diurezės keliu (šlapimo keliu).

Paprastai per dieną užtenka išgerti 6- 8 stiklines vandens, bet jeigu jūs intensyviai treniruojatės, jums reikia vartoti daugiau skysčių. Taigi, tokiu atveju vidutiniškai jums reiktų išgerti apie 2- 4 litrus skysčių per dieną, priklausomai nuo jūsų fizinio pasiruošimo būklės.

2. Vanduo šalina toksinus iš organizmo.

 Vanduo išplauna visus toksinus ir kitus nereikalingus medžiagų apykaitos likučius iš žmogaus organizmo. Ypač svarbu gerti daug vandens jei laikotės dietos, kurioje dominuoja didelio baltymų kiekio vartojimas. Vanduo padeda pašalinti azoto perteklių, karbamidą (toksinas) bei ketonus. Jeigu jūs valgote daug maisto, tam, kad priaugtumėte svorio, tada jums reikėtų gerti daugiau vandens- taip jūs padėsite inkstams geriau atlikti jų sunkų darbą.

3. Vanduo padeda metabolizuoti riebalus organizme.

  Jei inkstai negauna pakankamo kiekio vandens, jie tinkamai nefunkcionuoja. Kai taip atsitinka, didelė dalis jūsų suvartoto maisto nukeliauja į kepenis. Kepenys sukauptus riebalus paverčia energija, bet kai jos turi atlikti inkstų darbą, tada sudegina mažai riebalų. Be viso to, vanduo mažina alkio jausmą.

4. Vanduo sumažina drėgmės užlaikymą.

 Priešingai paplitusiai nuomonei, vandens vartojimas iš tikrųjų padės atsikratyti nereikalingo „vandens“ svorio. Jei organizmas gauna mažai vandens, jis „pastebi“ trūkumą ir pradeda kaupti vandens atsargas. Oda, pripildyta poodiniu vandeniu, būna suglebusi ir paburkus.

5. Vanduo užtikrina gerą savijautą.

 Jei kūnas gauna per mažą kiekį vandens, jis surenka jį iš kitų organų. Kai tai įvyksta, žmogui užkietėja viduriai. Vanduo padeda geriau virškinti maistą. Tai ypač svarbu, kai vartojate 4000- 4500 kalorijų per parą.

6. Vanduo padeda žmonėms, vartojantiems daug druskos.

 Jei vandens užsilaikymas organizme yra jūsų problema, tai galbūt jūs vartojate per daug druskos. Kuo daugiau druskos, tuo daugiau vandens užlaikoma organizme (kad sumažintų druskos koncentraciją). Tokiu atveju, arba sumažinkite vartojamos druskos kiekį, arba pradėkite gerti daugiau vandens.

7. Vanduo pagerina papildų poveikį .

Tokie papildai, kaip kreatinas, veikia ne pilnu pajėgumu, nes jie sulaiko vandenį raumenų ląstelėse, taip sukurdami sąlygas baltymų sintezės, reikalingos raumenų augimui, pagerinimui. Tam, kad šie procesai vyktų tinkamai, reikia daug vandens. Be to, jeigu jūs intensyviai treniruojatės, jums reikalingi pagrindiniai vitaminai. Daugelis vitaminų yra tirpstantys vandenyje, todėl būtent vanduo atskleidžia jų potencialą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker