Grožis

Nagų priežiūra

Atėjus žiemai mes daug dėmesio skiriame veido ir rankų odos priežiūrai, bet pamirštame pasirūpinti nagų sveikata. šaltuoju metų laiku nagus stipriai veikia šaltis ir vėjas, o dėl vitaminų trūkumo jie atrodo neestetiškai. Specialios kosmetinės priemonės ir mitybai tinkamai parinkti produktai padės grąžinti nagams sveikatą ir grožį.

 Kosmetinės priežiūros etapai

 Nagų priežiūra apima kelis etapus. Pradėti reikėtų nuo valymo. Dauguma moterų mano, kad, norint išvalyti nagų plokšteles ir aplink jas esančią odelę, pakanka šiltame vandenyje nusiplauti rankas su muilu. Iš tikrųjų taip nėra. Nagų odelė yra sausesnė ir šiurkštesnė, todėl, norint pašalinti negyvas ląsteles ir kitus nešvarumus, reikia pastangų.

2- 3 kartus per savaitę būtinas gilus nagų ir nagų odelės valymas minkštu šepetėliu ir valomąja priemone. Po procedūros rankas ir nagus reikia ištepti maitinamuoju aliejumi arba kremu. Senas ir laiko patikrintas receptas – nagų įtrynimas aliejumi, sumaišytu su keliais lašeliais citrinų sulčių. Be to, parduodama daugybė kosmetikos priemonių, skirtų būtent rankų odos ir nagų priežiūrai, kurių sudėtyje taip pat yra citrinų sulčių, šilko proteinų ir kt. natūralių sudedamųjų komponentų. Tokių priemonių pasirinkimas labai didelis.

 Salono procedūros namų sąlygomis

 Užtikrinus bazinę nagų priežiūrą, nereikėtų pamiršti Ir intensyvių procedūrų, kurias paprastai siūlo grožio salonai. Pvz., riešų masažą ar stiprinamąsias nagų voneles, net ir turint minimalią patirtį, galima atlikti namuose.

 Išlaikyti nagus sveikus padės stiprinamosios nagų vonelės. Grožio salonai joms naudoja specialius jau paruoštus tirpalus, o namuose jas pasidaryti galima iš turimų priemonių.

 Pusėje litro šilto virinto vandens ištirpdykite 2 arbatinius šaukštelius jūros druskos. Palaikykite rankas tokiame tirpale 10-15 min. ir nuplaukite šiltu virintu vandeniu. Jūros mineralai stiprina nagų plokšteles, ypač jei nagai linkę sluoksniuotis ir lūžinėti.

 Užplikykite 1 valgomąjį šaukštą ramunėlių dviem stiklinėmis vandens. Pravėsinkite ir įdėkite arbatinį šaukštelį sodos. Šiame tirpale 10-20 min. palaikykite pirštų galiukus, po to rankas nuskalaukite šiltu virintu vandeniu. Tokia vonelė padės, jei nagai nelygūs, kankina uždegimas.

 Iki 35- 40 ̊ C pašildykite alyvuogių aliejų ir 7- 10 min. palaikykite jame pirštų galiukus. Aliejaus perteklių pašalinkite servetėle. Ši procedūra pamaitins ir odą, ir nagus, suminkštins kutikulę. Kad vonelė butų efektyvesnė, po jos galima užsimauti medvilnines pirštines ir pamiegoti.

 Gražių nagų dieta

 Subalansuota dieta yra labai svarbi ne tik viso organizmo, bet Ir nagų sveikatai. Greitam nagų augimui ypač reikalingas vitaminas A. Jo pritrūkus ant nagų plokštelių atsiranda horizontalių vagelių: tai rodo, kad nagų augimas yra sulėtėjęs. Daug vitamino A yra kepenyse, morkose Ir pomidoruose.

 B grupės vitaminai skatina baltymo keratino, iš kurio sudaryti nagai, gamybą. Todėl jei norite, kad nagai būtų tolygaus atspalvio ir tvirti, papildykite savo racioną kopūstais, alaus mielėmis, kiaušinio tryniu ir daigintais kviečiais.

 Vitaminas C, tai dar vienas būtinas sveikos dietos komponentas. Kai jo trūksta, nagų plokštelės deformuojasi, tampa nelygios, sustorėja, nagai gali užsilenkti arba jaugti. Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, saldžiojoje paprikoje, erškėčių vaisiuose, kopūstuose ir svogūnuose.

 Vitaminas E neutralizuoja aktyviąsias daleles, vadinasi, stabdo senėjimo procesą. Tačiau nedaugelis žino, kad laisvųjų radikalų perteklius neigiamai veikia nagus: jie tampa minkšti Ir trapūs. Norint išvengti šios bėdos, reikia nepamiršti vartoti augalinių aliejų, migdolų, žemės riešutų ir kiaušinio trynių. Tokia dieta -taip pat puiki nelygių nagų profilaktikos priemonė.

 Tvirti nagai

 Nagų tvirtumas – vienas sveika tos rodiklių. Labai dažnai būtent žiemą nagai pradeda sluoksniuotis. Kad nagų plokštelės butų stiprios reikia gauti pakankamai mineralų: kalcio, geležies, silicio. Kalcio trūkumas – viena dažniausių nagų sluoksniavimosi priežasčių. Papildyti kalcio atsargas organizmui padės pieno produktai. Jei trūksta silicio, valgykite daugiau Šparaginių pupelių, žalių daržovių (salotų, petražolių) ir bananų. Ant nagų paviršiaus atsiradusios horizontalios vagelės byloja apie geležies trūkumą. Jį kompensuosite valgydami neriebią mėsą, kepenis, kiaušinio trynį ar raudonuosius serbentus.

 Dažnai ant nagų galima pastebėti baltų dėmelių nelygiais kraštais. Tai rodo, kad organizmui trūksta cinko. Šio mikroelemento daug žirneliuose, pupose, obuoliuose, žiediniuose kopūstuose ir kviečiuose.

 Nereikėtų pamiršti, kad nago pagrindas yra baltymas, vadinasi, būtiniausios nagų „statybinės medžiagos” – aminorūgštys. Pritrūkus , organizme baltymų, prie nagų pagrindo atsiranda baltų juostelių. Tradiciškai kalbėdami apie baltymus prisimename mėsą, tačiau gerokai papildyti aminorūgščių atsargas gali ir tokie vegetariški produktai kaip pupos, pupelės, žirniai, avižos, scenos ir riešutai. Visapusiškas rūpinimasis nagų sveikata padės pasiekti trokštamą rezultatą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker