Suprasti potraukio anatomiją…
Potraukis gimsta galvoje, bet protas ne visada suvaldo kūną. Organizmas- tai ne mašina, kurią bet kurią akimirką galima užprogramuoti seksui.
Visi patirti įspūdžiai: stresas, išgąstis, nuovargis turi įtakos erotiniam jautrumui. Neigiami išgyvenimai trikdo seksą- glamonės nesuteikia malonumo. Kūnas tarsi užsideda savotišką šarvą: įsitempia raumenys, o širdis atšąla…
Kodėl dažnai būna- lyg ir nori mylėtis, o kūnas nelauktai sako „stop”? Amerikiečių psichiatras A. Lowen’as, sukūręs bioenergetikos teoriją, aiškina, kad seksualinis malonumas- tai laisvo energijos tekėjimo tarp trijų smegenų centrų, kuriuose yra potraukio šaltinis, širdies, kurioje gimsta meilė, ir papilvės (čia „išsilaisvina” orgazmas). Jeigu vienas iš šių šaltinių užblokuojamas, erotinė banga pasiekia tik dalį organizmo ir patirti jausmai esti tiesiog nepilnaverčiai.
Kūnas- tarsi mūsų patirtų įspūdžių kronika… Seksualiniai išgyvenimai veikia mūsų erotinį jautrumą. Todėl neretai kūnas priešinasi seksualiniams dirgikliams, jei praeityje patyrė daug neigiamų išgyvenimų. Mergina, kuri nuolat girdėdavo, kad nuogumas yra gėda, o fizinė meilė- kažkas purvino, išgąstingai ir su pasibaisėjimu reaguoja į savo seksualines reakcijas. Kai seksas sukelia kaltės arba išgąsčio jausmą, kūnas priešinasi susijaudinimui. Tai atsispindi moters išvaizdoje. Sunertos rankos droviai dengia krūtinę, įsitempusios šlaunys „praranda” minkštumą- psichologai tai vadina gracijos netekimu. Žinia, šias dvi svarbiausias erogenines zonas blokuoja raumenų įtempimas krūtinės ir šlaunų srityje. Moteris tiesiog nesuvokia, kodėl ji, jausdama potraukį, lieka nejautri lytėjimui ir išsigąsta, savo lūpomis pajutusi karštą vyro bučinį.
Seksologai tvirtina, kad daugeliui moterų net ir greito, aistringo akto metu rūpi jų išvaizda.
Tačiau prieš erotini susijaudinimą nukreiptus kūno gynybinius veiksmus galima pašalinti. A. Lowen’as moko, kaip išsivaduoti iš šių šarvų. Jo terapija remiasi pasąmonėje glūdinčio nerimo išlaisvinimu ir kūno treniravimu, pašalinančiu įtampą ir paruošiančiu seksui.
Moteris mylėdamasi galvoja, ar ji yra graži. Be abejo, seksualinį atvirumą sąlygoja tai, ar moteris jaučiasi viliojančiai. Seksologai tvirtina, kad daugeliui moterų net ir greito, aistringo akto metu rūpi jų išvaizda. Tos, kurios mano esančios nepatrauklios, savo kūną laiko svetimu. Neretai nepasitenkinimas savo kūnu sukelia seksualinį diskomfortą. Taip dažnai nutinka gimus vaikui. Moteris su nerimu žvelgia į padidėjusį pilvą, nukarusias krūtis, gėdijasi nusirengti vyro akivaizdoje. Glamonės nebeatpalaiduoja, greičiau sukelia nerimą. Ji su malonumu mylėtųsi veik nejudėdama, nes niekaip negali prisitaikyti prie natūralaus pulsuojančio ritmo, sukeliančio susijaudinimą. „Medinė karalienė” lovoje jaučiasi labai nelaiminga.
Pasak seksologų, svarbiausia apie savo kūną negalvoti kaip apie siūlomą prekę. Idealios kūno linijos nebūtinai slepia seksualiai Įdomią moterį. Laibakojės stirnos, žvelgiančios iš madų žurnalų viršelių, nėra sekso įsikūnijimas. Nudailintos krūtys ir įtrauktas pilvas- per maži, kad ten tilptų erotinės energijos bangos. Moteris, gyvenanti santaikoje su savo kūnu, yra išties patrauklesnė ir seksualesnė, ji nevaržo savo kūno ir leidžia jam spontaniškai reaguoti į susijaudinimą.
Jei glamonės kyla ne iš meilės, seksas palieka nepasisotinimo jausmą. Orgazmas ne visada yra tikrasis pasitenkinimas.
Pasak bioenergetikų, pasitenkinimas atsiranda pusiaukelėje tarp proto ir papilvės, t.y. širdies srityje. Širdis- tai ne tik siurblys, kuris akto metu turi patiekti organizmui reikiamą kraujo kiekį. Krūtys- tai zona, kuria stipriausiai jaučiame lytinį potraukį.
Seksas, kurio nelydi jausmai, nesuteikia didžiausio malonumo. Moteris itin jautri jausmų stimuliacijai. Nemylim o prisilietimas gali nesukelti jokio susijaudinimo, ypač jei sąmonėje glūdi kaltės jausmas, kad ji gulasi į lovą su atsitiktiniu partneriu. Tuomet kūnas nereaguoja į seksualinius dirgiklius. Netgi tuomet, kai moteris priima seksą be meilės ir glamonės jai yra malonios, tokios sueitys palieka jai nepasisotinimo jausmą. Šalta širdis sulaiko erotinę bangą, plaukiančią nuo papilvės į smegenis. Seksas, atsietas nuo širdies, yra tik fizinis aktas, orgazmas neužvaldo kūno. Daugeliui moterų nepakanka aistringo malonumo. Jei glamonių nelydi emocinis ryšys su partneriu, orgazmas sukelia nusivylimą.
Kai širdyje pilna gailesčio arba pykčio, o galvoje mintis veja mintį, visiškai nelieka vietos erotiniam pasitenkinimui.
Kūnas- sielos veidrodis, jame atsispindi kiekviena emocija. Sielos graužatis, pergyvenimai gali blokuoti seksualinę reakciją. Labiausiai veikia išgąstis ir pyktis; jie nepradingsta savaime, nors ir labai stengiamės jų atsikratyti. Išgąstį dažniausiai jaučiame papilvėje. Pavojaus pojūtis sukelia raumenų susitraukimą: pakertamos šlaunys. Jei moteris nesijaučia saugi, ji negali visiškai atsipalaiduoti ir atsiduoti… orgazmui. Dažnai susijaudinimą slopina nepasitikėjimas partneriu arba baimė pastoti. Pyktis taip pat trikdo seksą. Seksologai pataria neskubėti mylėtis, kol neišspręsti šeimyniniai konfliktai.
Slopinant pyktį, stipriai įsitempia diafragma, todėl atsiranda barjeras, trukdantis erotinei energijai tekėti nuo šlaunų link širdies, įtrauktas pilvas apsunkina kvėpavimą, o susijaudinimą pasiekti padeda tik gilus kvėpavimas pilvu. Tramdomas verksmas nevalingai įtempia kaklo raumenis, jie tampa nejautrūs prisilietimui. Jei įtūžusi ir pikta moteris mano, kad lovoje nurims ir atsipalaiduos, ji tikrai klysta. Meilės akte dalyvaus tik papilvė, orgazmas gali ir visai neįvykti. Neverta lovoje ieškoti susitaikymo. Jeigu seksu naudosimės kaip kokia nors priemone, pavyzdžiui, nuskausminamąja, išties nepatirsime visiško malonumo.
Seksologų pagalbos dažnai prašo socialiai aktyvūs žmonės, praradę norą… mylėtis. Išgyvenimai ir nuovargis dažnai kenkia seksui- kūnas tampa nejautrus susijaudinimui. Nuo nuolatinio streso įsitempia raumenys, o kraujas teka iš lytinių organų srities. Tuomet išties trūksta energijos mylėtis. Po įtemptos dienos pirmiausia norime glamonių. Tačiau kūnas turi pasiruošti jas priimti. Parasimpatinė nervų sistema, įtakojanti atsipalaidavimą, veikia labai lėtai.
Pirmasis žingsnis stengiantis erotiškai pažadinti kūną – suprasti jo siunčiamus signalus. Kartais elementariausi bioenergetiniai pratimai gali grąžinti jausmams jautrumą. Vyrui neprivalu tapti burtininku, kuriam pamojavus stebuklinga lazdele pabunda partnerės kūnas. Susitraukusius, įsitempusius raumenis atpalaiduos švelnus masažas. Šokis- irgi gera terapija. Judesiai atpalaiduoja šlaunis, ritmas išlygina širdies darbą ir kvėpavimą. Keletas gilių įkvėpimų (pakeliant pečius) aprūpina organizmą deguonimi, nuramina emocijas. Giliai kvėpuoti- vadinasi, giliau jausti. Tai vienas iš bioenergetikos principų. Sakoma, kad mylintis niekada nereikia skubėti.
Pasak seksologų, yra 4 pagrindines žmogaus seksualumo stadijos.
- Pirmoji. Sujaudinimas. Ši stadija prasideda nuo psichologinės stimuliacijos (meilė, fantazijos) ir pereina į psichologinę tam tikrų struktūrų stimuliaciją.
- Antroji. Plato. Jos metu vyksta lytinių organų fiziologiniai pokyčiai.
- Trečioji. Orgazmas. Vyrams jis įvyksta kartu su ejakuliacija, moterims- tai 3- 15 apatinės makšties dalies, šlapimtakio, išangės susitraukimų, taip pat veido mimikos pasikeitimai ir kitų raumenų grupių reakcija. Orgazmas (lydimas lengvo sąmonės pritemimo) tęsiasi iki 15 s.
- Ketvirtoji. Atsipalaidavimas. Jo metu (dėl kraujo nutekėjimo) atsileidžia lyties organai, grįžta ramybės būklė.
Gimnastika prieš meilės naktį
Susiraskite atramos tašką
Akto metu pėdos instinktyviai ieško atramos. Kontaktas su pagrindu reikalingas tam, kad energija, judanti iš papilvės po visą kūną, galėtų atsispindėti ir grįžti į savo šaltinį. Pagrindo po savimi jutimas- saugumo ir stabilumo jausmas. Jis tolygiai paskirsto širdimi ir protu jaučiamas seksualinių emocijų jėgas.
Atsistokite šiek tiek praskėstomis kojomis (25 cm viena nuo kitos, pirštai šiek tiek pasukti į vidų), lenkitės ir delnais pasiekite grindis. Keliai turi būti lengvai sulenkti. Kūno svorį sutelkite į pėdų pirštus, rankas atpalaiduokite. Palenkite galvą, smakrą atkiškite į priekį, kvėpuokite giliai, per burną. Minutę pastovėkite.
Nusimeskite šarvus
Seksualiniai pojūčiai atsiranda papilvės zonoje ir krūtyse. Jie pasklinda, kai atpalaiduojamas kūnas. Lanku išlenktas kūnas padeda atpalaiduoti pilvo įtempimą, išplečia krūtinės ląstą, grąžina gilų kvėpavimą. Pėdas pastatykite maždaug 40 cm atstumu viena nuo kitos. Sugniaužkite kumščius ir atremkite juos į kryžkaulį taip, kad kumščiai būtų nukreipti į viršų. Nepakeldama nuo grindų pėdų, sulenkite kelius. Išsilenkite lanku, kūno svorį sutelkite ties pėdų pirštais.
Pajuskite savo kvėpavimą
Kvėpavimas- svarbiausia pojūčio sąlyga. Chaotiškas žiopčiojimas nutolina nuo seksualinių pojūčių. Laisvas kvėpavimas išjudina kūną ir lyg banga liejasi nuo burnos per krūtinės ląstą link pilvo. Atsigulkite ant žemės, kelius sulenkite, pėdas pastatykite ant žemės. Atloškite galvą, delnus padėkite ant pilvo aukščiau dubens taip, kad jaustumėte pilvo judesius. Minutę pakvėpuokite pilvu (giliai įkvėpdama per burną).