Miegamojo pasaulis

Amžius seksui- tikrai ne kliūtis

Visai nesvarbu, kiek tau- aštuoniolika ar penkiasdešimt- intymiems santykiams turbūt nesi abejinga. Ką daryti, kad jie teiktų džiaugsmą, o ne keltų rūpesčių?

18- 30 metų- orgazmo „paieškos”

Drovumas, nepasitikėjimas, nepasitenkinimas- tai dažniausios jaunų moterų seksualinės problemos. Išsvajotasis „pirmasis kartas” ne visada pasirodo toks nuostabus, kaip rašoma romanuose. Kai kurios merginos labai nusivilia pirmaisiais lytiniais santykiais. Net jeigu tavo partneris patyręs bei švelnus, pirmąjį kartą gali nepajusti taip laukto malonumo. Neišsigąsk ir nemanyk, jog esi „nenormali”- juk dar nepažįsti savo kūno reakcijų. Seksualinį gyvenimą reikia pradėti nuo jų pažinimo. Pamėgink pažadinti geismą švelniai glostydama bei glamonėdama save. Taip nesunkiai sužinosi, kas tave labiausiai jaudina. Ypatingą dėmesį atkreipk į krūtų spenelius bei klitorį. Būtent šių vietų dirginimas suteikia didžiausią malonumą. Nesidrovėk tai daryti- moterys, kurios geba pasiekti orgazmą glamonėdamos save, paprastai lengviau jį pasiekia ir mylėdamosis su partneriu.

Pradedant lytinį gyvenimą derėtų žinoti, kad nuostabiausi erotiniai potyriai retai ateina iš karto. Nepulk į paniką, jei pirmasis suartėjimas su vyru nesuteiks tokio pasitenkinimo, apie kokį svajojai. Patirti orgazmą tiesiog reikia išmokti. O tam turi dar labai daug laiko. Svarbu su partneriu būti atvirai. Neslėpk savo intymiausių išgyvenimų, kalbėk apie tai, kas patinka, o kas ne. Iš pradžių, kol gerai vienas kito nepažįstate, tai nėra lengva, bet stengtis verta, jei nori, kad seksas teiktų džiaugsmą. Jei mylimasis toks pat nepatyręs, turite padėti vienas kitam. Jokiu būdu neįžeidinėk jo, nedemonstruok savo nusivylimo bei apmaudo. Drauge mėginkite ieškoti tokios pozos, kuri greičiausiai sukeltų orgazmą. Svarbu, kad partneris nepamirštų jaudinti klitorio. Oralinės glamonės- jeigu tai abiems priimtina- tiesiausias kelias į orgazmą.
Nepamiršk kontracepcijos. Apsisaugojusi būsi ramesnė, labiau atsipalaiduosi, o tada patirsi kur kas daugiau malonumo.

Taip pat neturi pamiršti, kad tavo erotiniai poreikiai gerokai skiriasi nuo tokio amžiaus partnerio. Jaunam vyrui paprastai reikia daugiau sekso nei moteriai. Be to, ji susijaudina ne taip greitai, todėl partneris turi išmokti kontroliuoti savo aistras.

Turbūt esu senamadiška, nes pirmą kartą mylėjausi visai neseniai. Buvau sau davusi žodį, jog neisiu į lovą su pirmu pasitaikiusiu. Savo draugą esu įsimylėjusi iki ausų, jis taip pat žavisi manim, to­dėl ilgai nesvarstydama jam atsidaviau. Tai buvo visiškai nauji po­jūčiai- labai jaudinantys, „saldūs”. Bet tik glamonės, pats aktas- ne. Draugas tikina, jog po kelių kartų viskas susitvarkys ir pajusiu didžiausią malonumą.

Indrė, 20 m. studentė:

30-50 metų- nauji potyriai

Tai gražiausias daugelio moterų seksualinio gyvenimo laikotarpis. Po trisdešimties tavo galimybės būna didžiausios. Jau išmokai pažinti savo kūno reakcijas. Taip pat žinai, kaip patenkinti savo poreikius ir kas teikia didžiausią malonumą partneriui.

Žinai, ko gali tikėtis iš vyro ir dažniausiai nesidrovi jam tai pasakyti. Kuo darnesnė jūsų santuoka, tuo didesnis savitarpio supratimas bei pasitikėjimas. Gali partneriui daug ką pasakyti, nebeturi ko gėdytis.
Dabar tau lengviausia pasiekti erotinio pasitenkinimo viršūnę. Orgazmas „ateina” greitai, be didelių pastangų.

Image by Freepik

Tačiau ne visoms moterims viskas eina lyg sviestu patepta. Viena didžiausių problemų, su kuria šiuo laikotarpiu susiduria moterys- monotonija. Kai gimdai, augini, auklėji vaikus, ratūralu, jog labiau susikoncentruoji ties motinos vaidmeniu. Jautiesi pavargusi, todėl mylėtis nenori taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau pasistenk, kad partneris nesijaustų atstumtas.

Neleisk nuoboduliui susukti lizdo jūsų miegamajame. Geriau mylėtis rečiau, bet „kokybiškiau“. Fantazuok į valias, nebijok eksperimentuoti- išbandykite naujas pozas arba mylėkitės neįprastose vietose.

Pakeisk įpročius. Jeigu iki šiol mylėdavotės šeštadienio vakarą, perkelk meilės valandą į sekmadienio rytą ar pasirink kitą, ne tokį įprastą laiką. Gerai pagalvok, gal jūsų bute yra tinkamesnių vietelių seksui nei įgrisusi lova? Rodyk iniciatyvą būk kūrybinga ir geismas neišblės.

Tai ypač svarbu, kai artėja menopauzė. Šį nelengvą laikotarpį išgyvensi lengviau, jeigu jausi, kad partneris nenustojo tavęs geisti.

Klimakteriniu laikotarpiu daugelis moterų jaučia tam tikrus lytinio gyvenimo nepatogumus. Makštyje mažiau išsiskiria gleivių, todėl per suartėjimą gali net jausti skausmą. Verta naudoti specialias makštį drėkinančias priemones, gydytis hormonų preparatais, kurie sušvelnina ir kitus šio laikotarpio negalavimus.

Drąsiai galiu pasakyti, kad nenorėčiau būti jaunesnė. Niekad: nesijaučiau taip gerai, kaip dabar. Sūnūs beveik savarankiški, karjera pasiekta, santykiai su vyru stabilizavosi, seksas puikus. Gal ne taip dažnai mylimės kaip anksčiau, užtat kaip įspūdingai! Mudviejų „receptas” toks- mylimės tik tada, kai geismai „subręsta”, kai abu tikrai to norime. Niekada to nedarome iš įpročio ar neturėjimo, ką veikti. Kartais daug maloniau apsikabinus kartu pažiūrėti gerą filmą. Stengiamės nors kartą per metus surengti sau „medaus mėnesį”- kelioms dienoms kur nori išvykstame. Tada priklausome tik vienas kitam.

Diana, 37 m. dizainerė

50 metų- malonumai nesibaigia

Vaikai užauginti, gyvenimas stojo į savo vėžes, gali daug laiko skirti sau,

Kažkodėl daugelis moterų mano, kad mylėtis tokiame amžiuje lyg ir netinka. Visiškai klaidinga nuomonė! Tai toks pat geras laikas meilei, kaip ir bet kuris kitas.

Norėdama džiaugtis seksu, pirmiausia turėsi susitaikyti su savo kūno pokyčiais.

Jie neišvengiami ir nereikia iš to daryti tragedijos. Seksas juk nėra skirtas tik jaunoms ii tik gražioms. Aistra bei geismas taip pat su amžiumi nepraeina. Išlieka ir erotiniai išgyvenimai, ir gebėjimas pasiekti orgazmą. Tik galbūt tau reikės ilgesnių bei švelnesnių glamonių, kad patirtum malonumą.

Brandaus amžiaus moterys, turi pranašumą- joms jau ne reikia baimintis nepageidaujamo nėštumo. Taigi mylimo jo glėbyje gali visiškai atsipalaiduoti ir mylėtis su didesne aistra.

Neužmiršk ir savo partnerio. Šio amžiaus vyrai baiminasi, kad negalės pateisinti moters lūkesčių. Todėl būk supratinga ir kantri. Nesitikėk, kad jo pajėgumas bus toks pat, kaip kadaise. Mėgaukis ir džiaukis tuo, ką turi.

Patikėk- glamonės gali teikti tokį patį pasitenkinimą, kaip ir suartėjimas. Nebijok ieškoti naujų potyrių- galbūt dar turi neįgyvendintų erotinių svajonių? Pats laikas suskubti. Mylėkis kuo dažniau, juk meilė- jaunystės eliksyras.

Pamlrštas dalykas tas seksas. Su vyru niekada nebūvame laimingi- gyvenome tik dėl vaikų. Niekad ir nejaučiau didelio noro su juo mylėtis- atlikdavau kaip nemalonią pareigą ir tiek. Visada užjaučiau pavydą toms, kurios patyrė malonumą lovoje. Per visą gyvenimą nedariau nieko, kad
būtų kitaip. Dabar jau vėlu- reikia anūkais rūpintis, o ne apie seksą galvoti. Be to, kažin ar mariniškls dar ką nors gali?

Marija, 56 m. socialinė darbuotoja

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker