Grožis

Kaip ir kada prižiūrėti veidą

Pasirodo, nepakanka žinoti, kaip prižiūrėti odą. Ne mažiau svarbu, kada tai darome. Ar žinote, kuriuo paros metu geriausia odą valyti? Arba drėkinti? Kada padarytas makiažas patvariausias? Kuriomis valandomis greičiausiai formuojasi raukšlės? Viską darydamos laiku ilgiau išliksite žavios ir jaunos.

6 valanda. Saugokitės raukšlių. Per naktį oda smarkiai išdžiūva, o sausa labiau linkusi raukšlėtis. Ypač jeigu miegate ant pilvo arba šono. Dermatologai turi neginčijamų įrodymų, kad žmonių, kurie nuolat miega įsikniaubę veidu į pagalvę, oda daugiu raukšlėta negu įpratusių miegoti ant nugaros. Kokia išeitis? Jei galite, įpraskite miegoti ant nugaros. Kad būtų lengviau, įsigykite specialią pagalvę. Ji panaši į pripučiamą ratą su įduba pačiame centre.

Jei miegas ant tokios pagalvės nebus labai saldus, nesikankinkite. Verčiau pasirūpinkite, kad oda gautų pakankamai drėgmės. Prieš naktį pasitepkite drėkinamuoju kremu, o vos tik pabudusi apipurkškite veidą specialiu aerozoliu ir imkitės įprastos ruošos.

Image by senivpetro on Freepik

7 valanda. Palikite spuogus ramybėje. Daugelis klaidingai įsitikinę, kad spuogai dažniausiai iškyla per naktį. Visai ne. Tiesiog ryte atidžiau žiūrime į savo atvaizdą veidrodyje. Jokiu būdu nepradėkite jų spaudinėti. Šiuo paros metu mažai padės ir poras valantys pleistrai. Šią procedūrą galėsite atlikti vėliau, kai oda bus riebesnė. Veiksmingiausia tai daryti vakare, po vonios.

8 valanda. Geriausias laikas aromaterapijai. Nuo užterštos aplinkos ir nuolatinių stresų kenčiame ne tik mes, bet ir mūsų oda. Ji pagelsta, pasidaro nelygi. Puikiai atgaivina švelnus masažas su įvairiais eterinių aliejų mišiniais. Ypač tinka mišiniai su levandų aliejumi. Šiai procedūrai aštunta valanda ryto- tinkamiausias laikas.

Juk aromaterapijoje svarbi ne tik cheminė preparato sudėtis, bet ir į jo kvapas. O šiuo paros metu uoslė būna aštriausia.

9 valanda. Pašalinkite mirusias odos ląsteles. Naktį intensyviai atsinaujina viso kūno, taip pat ir odos, ląstelės. Nuo ketvirtos valandos ryto iki vidurdienio organizmas intensyviai šalina toksinus. Todėl ryte pats geriausias laikas naudoti šveičiamąjį kremą. Vakare jis nebus toks veiksmingas kaip devintą valandą ryto.

10 valanda. Dabar pasidažykite. Jeigu įmanoma, pasistenkite iki dešimtos valandos makiažo nedaryti. Pasidažiusi praėjus kelioms valandoms po to, kai pabudote, atrodysite daug natūraliau. Mat po nakties miego kraujagyslės dar kurį laiką esti susitraukusios ir jūs atrodote labiau išblyškusi, nei būsite vėliau. Be to, rytais veidas būna patinęs. Ankstyvą rytą darant makiažą dažnai persistengiama. Vėliau veidas įgauna savo įprastą spalvą, patinimas atlėgsta ir pasirodo, kad dažų užtepta per daug.

11 valanda. Susiraskite pincetą ir skustuvą. Nustatyta, kad šiuo paros metu esame mažiausiai jautrūs skausmui, nes organizme tada didžiausias skausmą ir stresą malšinančių adrenalino bei endorfinų kiekis. Rekomenduojama būtent tuo metu apsilankyti pas stomatologą. Šią organizmo savybę galima panaudoti ir grožiui puoselėti. Pavyzdžiui, šalinti nereikalingus plaukelius. Jeigu nusprendėte pasidaryti tatuiruotę ar įsiverti auskarus, pasistenkite, kad specialistas skirtų „pasimatymą” vienuoliktą valandą.

12 valanda. Draugaukite su saule. Jeigu vidurdienį būnate lauke nepasitepusi apsauginiu kremu, nenustebkite po savaitės veide atradusios naują dailią… raukšlelę. Juk žinote, kad šiuo paros metu saulės spinduliai intensyviausi! Specialistai apskaičiavo, kad tereikia devynis vidurdienius praleisti saulėje be apsauginio kremo, ir nauja raukšlė garantuota. Kad taip nenutiktų, naudokite kremą su pakankamu apsauginiu faktoriumi (SPF ne mažiau kaip 15).

13 valanda. Gerkite vitaminus. Sintetinius vitaminų preparatus organizmas geriausiai pasisavina su maistu. Daugelis įpratę multivitaminų žirnelį praryti per pusryčius- kad visą dieną būtų ramu. Pasirodo, be reikalo. Jau minėjome, kad nuo ketvirtos valandos ryto iki vidurdienio organizmas valosi- šalina, kas nereikalinga. O tuoj po vidurdienio prasideda pasisavinimo ciklas. Todėl vitaminus išgerkite per pietus. Jeigu norite padėti savo odai, plaukams ir nagams, rinkitės preparatus, kuriuose būtų A, C, E bei B grupės vitaminų, folinės rūgšties ir kuo įvairesnis mineralinių medžiagų kompleksas.

Image by Racool_studio on Freepik

14 valanda. Dabar jūs gražiausia! „Labai mėgstu šį paros metą,- prisipažino vienas visažistas, grimuojantis fotomodelius.- Tuomet su merginomis būna mažiausiai darbo”. O kas tinka fotomodeliams, tinka ir jums. Antrą valandą po pietų odos spalva pati natūraliausia. Ji tarsi švyti. Mat pasiekė drėgmės „piką”. Nuo dabar ji pradės riebaluotis. Be to, šiuo metu dažniausiai dar nesate pavargusi. (O kai jaučiame nuovargį, ir oda išblykšta.)

15 valanda. Nepamirškite pasipudruoti. Šiuo paros metu suaktyvėja androgenų (vyriškų lytinių hormonų) veikla. Oda pasidaro riebi. Dar prieš valandą ji švytėjo, o dabar negražiai blizga. Kad „išgyventumėte” likusią dienos dalį, servetėle nuvalykite riebalų perteklių ir vėl pasipudruokite.

16 valanda Atsargiai, užterštas oras! Nuo ketvirtos valandos po pietų tris valandas oras (ypač mieste) būna labiausiai užterštas: nuo ryto besikaupusių pramonės įmonių ir automobilių išmetamų teršalų koncentracija didžiausia. Ką bendra tai turi su mūsų oda? Anglies monoksidas, kurio gausu užterštame ore, sutrikdo deguonies apykaitą ląstelėse. Negaudama pakankamai deguonies oda suglemba, papilkėja. Ką daryti? Pusę darbo jau padarėte, laiku išgėrusi vitaminus. Dabar labai svarbu pamaitinti odą išoriškai. Naudokite drėkinamąjį kremą su vitaminais antioksidantais (A, C bei E), kurie sumažins žalingą laisvųjų radikalų poveikį.

17 valanda. Atgaivinkite odą judėdamas. Turime galvoje ne mimikos pratimus, o viso kūno mankštą. Mankštinantis (ne trumpiau kaip 20 min.) paspartėja medžiagų apykaita, todėl ląstelės geriau aprūpinamos deguonimi. Reguliariai gaudama pakankamai deguonies veido oda ilgai išlieka jauna. Kad po kelių dienų nepraeitų noras mankštintis, pasirinkite laiką nuo penktos iki septintos valandos vakaro. Nustatyta, kad tuo metu raumenys ir sąnariai jau pakankamai įšilę, o jūs pati dar kupina energijos. Todėl fiziniams pratimams reikės mažiausiai pastangų.

18 valanda. Jokių eksperimentų! Dabar tikrai ne tinkamiausias laikas eksperimentams, nors ir labai maga išbandyti pakeliui į namus nusipirktą kremą. Per dieną oda netenka beveik viso apsauginio sluoksnio, yra mažiausiai atspari dirgikliams. Venkite visko, kas gali ją suerzinti: kremų su vaisių rūgštimis, kosmetinių preparatų, kuriuose yra alkoholio ir kvapiųjų medžiagų.

19 valanda. Saugokitės raudonio. Iš ryto dėl susitraukusių kraujagyslių atrodome išblyškusios. Paskui jos po truputį atgauna savo tonusą. Po pietų „svarstyklių lėkštė” ima krypti į kitą pusę: kraujagyslės išsiplečia. Dabar tereikia visai menko dirgiklio (tarkim, vyno taurės), kad paraustumėte kaip burokas. Jei nenorite ilgainiui „puikuotis” sutrūkinėjusiais kapiliarais, vyną palikite vėlesniam vakarui.

20 valanda. Nuplaukite dienos nuovargį. Prausdamiesi po dušu arba maudydamiesi vonioje nuplauname ne tik nešvarumus ir ligas sukeliančius mikrobus, bet ir pašaliname apsauginį odos sluoksnį. Bet negi dėl to reikia liautis praustis? Žinoma, ne. Tereikia pasirinkti tinkamas priemones: odos nedžiovinančias vonios putas, kokybiškų dušo želė. Ir nepamiršti po maudynių kūno patepti pieneliu.

21 valanda. Nesikasykite! Paprastai šiuo paros metu pradeda niežtėti viską, ką tik gali niežtėti: išsausėjusią odą, išbertas, vabzdžių įkąstas vietas, gyjančias žaizdas. Mat dabar kraujo apytaka intensyviausia. Taigi pasistenkite nesikasyti- bus dar blogiau. Pakentėkite, po valandos praeis.

22 valanda. Valykite ir drėkinkite veido odą. Šią valandą skirkite savo odai puoselėti. Pradėkite, aišku, nuo valymo. Pašalinsite ne tik makiažo likučius, bet ir per dieną nusėdusias dulkes, aplinkos , teršalus. Ypač kruopščiai valykite odą apie akis. Kitas etapas- drėkinimas. Būtent dabar užtepta drėkinamoji priemonė duoda daugiausiai naudos. Šiuo paros metu paviršiniai odos sluoksniai pralaidžiausi.

23 valanda. Gerai išsimiegokite. Dėl hormonų kiekio svyravimų, aplinkos poveikio, stresų mūsų oda per dieną esti tarsi sūpuoklėse: tai per daug išsausėjusi, tai per riebi. Miegant visi organizmo procesai sulėtėja, tačiau ląstelės dalijasi dvigubai greičiau. Štai kodėl geras miegas- grožio sąjungininkas.

Lengviausia užmigti apie pusę dvyliktos. Tuo metu organizme padaugėja melatonino- miegą skatinančio hormono. Nepraleiskite to laiko. Miegokite ne trumpiau kaip septynias su puse valandos, o rytoj… vėl pradėkite nuo pradžių.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker