Miegamojo pasaulis

Orgazmas- malonumas, kuris gydo

Tai, kad orgazmas- su niekuo nesulyginamas malonumas, žino kiekviena, kuri kada nors jį patyrė. Bet ar girdėjai apie tai, kad ši ypatinga būsena turi dar ir gydomųjų galių? Jau vien dėl to neverta orgazmo vaidinti…

Kaltais juokaujama. kad nėra frigidiškų moterų, yra tik neturintys fantazijos vyrai. Seksologai pritaria- daugelio moterų nepasitenkinimą intymiais santykiais bei nesugebėjimą patirti orgazmo lemia psichologinės priežastys. Vaizdžiai tariant apie kokią jausmų kulminaciją galima kalbėti, jei vyras, su kuriuo myliesi, ryte tau iškėlė sceną dėl neišlygintų marškinių, o po darbo grįžo, kaip visada, įkaušęs? Moterys- jautrios būtybės, seksualiniai jų potyriai labai susiję su visais jausmais. Statistikai žino viską, netgi tokią intymią smulkmeną: Europoje, kur praūžė ne viena seksualinė revoliucija, net 20% moterų niekada nepatyrė orgazmo! Ir šis skaičius nemažėja. Moterys, kurios dėl kokių nors priežasčių nepatiria orgazmo, ne tik praranda galimybę mėgautis vienu didžiausių malonumų, bet ir rizikuoja susirgti pakankamai pavojingomis ligomis.

Kam jo reikia?

  1. Mokslininkai ištyrė, jog orgazmas moters organizmui atlieka didžiulę paslaugą- užkerta kelią įvairioms bakterijoms atsirasti bei plisti. Tarsi koks plačiai reklamuojamas antibakterinis muilas… Mat per kulminacinį momentą iš gimdos kaklelio išsiskiria skystis, turintis dezinfekuojamųjų savybių. Žinoma, nuo AIDS jis neapsaugos, tačiau pasigauti makšties infekciją bus gerokai mažiau galimybių.
  2. Po orgazmo iš sujaudintų lytinių organų kraujas atslūgsta maždaug po dešimties minučių, o jei moteris orgazmo nepatyrė- tik po valandos. Didelė estrogenų- lytinių hormon- koncentracija kraujyje gali sukelti pieno liaukų pakitimus ar netgi mastopatiją. Medikai pastebėjo, jog šia liga kur kas dažniau serga moterys, nepatenkintos savo intymiu gyvenimu arba išvis neturinčios lytinių santykių.
  3. Jei moteris nepatiria orgazmo ir kraujas užsilaiko gimdoje, dėl estrogenų pertekliaus per ilgą laiką gali susidaryti miomų. Medikų pastebėjimu, daugiau nei pusė moterų, kurioms diagnozuotos gimdos miomos, gyveno nereguIiarų lytinį gyvenimą. Ne veltui prieš šimtą metų gimdos miomos buvo vadinamos „vienuolių pūslelėmis”.
  4. Orgazmas- puiki priemonė nuo streso. Juk dėl žmogaus agresyvaus elgesio ir lytinio susijaudinimo atsakinga ta pati smegenų sritis. Gerai, jei per dieną susikaupusios neigiamos emocijos sudega aistros ugnyje, ir gyvenimas vėl atrodo nuostabus. O jei tos ugnies nėra?
Image by yanalya on Freepik

Šiek tiek fiziologijos

Akto pradžioje moters makštis išsitempia, vyras netgi gali jausti, jog varpa kažkur pradingsta. Tačiau ritmingi varpos judesiai vis labiau dirgina makšties sieneles ir į moters lytinius organus priplūsta kraujo. Vyras pajunta, kaip makštis tvirtai, bet švelniai apgaubia varpą. Kinų traktatas „Meilės dao” pataria tuo momentu varpą švelniai stumtelėti devynis kartus iki pusės ir dešimtąjį kartą- kuo giliau. Tai padeda išvengti pernelyg ankstyvo sėklos išsiveržimo ir priartina moters orgazmą.

Nevaidink!

Mano vyras toks švelnus, kad jau­čiuosi kalta, jei nesugebu susijau­dinti. 0 tai pasitaiko neretai- tai rūpesčiai darbe, tai vaikas serga, tai anyta supykdė. Negaliu atsipa­laiduoti, nors tu ką! Neatsisakau mylėtis, nes nenoriu nuvilti vyro. Kai nejaučiu aistros, imituoju ją. Tie­siog tobulai moku suvaidinti orgazmą, net širdis iš tiesų ima plakti greitai ir stipriai. Ir vyras patenkin­tas, ir man gerai- išvengiu bepras­mio aiškinimosi.

Birutė, 34

Vienas kitas suvaidintas orgazmas- ne tragedija. Gyvenimas gali dramatiškai susiklostyti, jei orgazmas imituojamas nuolat. Seksologai tvirtina, kad tai- pati blogiausia išeitis: laikui bėgant slepiamas nepasitenkinimas lytiniais santykiais gali sukelti dvasinį diskomfortą, ginekologines ligas ar netgi priešiškumą vyrui.

Yra daugybė priežasčių, kurios moteris verčia vaidinti orgazmą, vienos bijo pasirodyti šaltos, kitos stengiasi kuo greičiau baigti pasitenkinimo neteikiantį suartėjimą ar nenori nuvilti partnerio, mano, jog tiesiog būtina atsimokėti už jo pastangas ir gerus norus. Tą akimirką moterys galbūt ir pasiekia savo liksią- vyras užmiega gerai nusiteikęs, manydamas, kad partnerei suteikė nepakartojamų įspūdžių. Tačiau tokie „spektakliai” ilgainiui ima varginti pačią moterį.

Pirmoji taisyklė. Jei mylėdamasi nejauti malonumo, neslėpk to nuo partnerio. Tik atviras ir nuoširdus pokalbis padės geriau suprasti vienam kitą.

Orgazmas- ne tikslas

Visuomet laikiau save labai seksualia moteri­mi. Kai patirdavau or­gazmą, mane krėsdavo drebulys, kartais net apimdavo nenumaldo­mas verksmas. Negalė­davau nurimti, jei nepatirdavau trijų keturių orgazmų. Prieš pusmetį pagimdžiau vaiką ir vis­kas apsivertė aukštyn kojomis. Orgazmo nebe­jaučiu! Vyras labai švel­nus, rūpestingas, pa­deda namie. Jis jaučia, kad kažkas ne taip, vis klausinėja, gal nebemy­liu jo, gal jis ką nors ne taip daro. Jaučiuosi dėl to labai kalta ir vakaro laukiu su nerimu, iš anksto žinodama, kad vėl nie­ko neišeis.

Eglė, 28

Taip jau susiklostė, kad šiuolaikinis išsilavinęs vyras jaučiasi nevisavertis, jeigu negali moters atvesti į palaimos viršūnę. Moters orgazmas laikomas savotišku atpildu už vyro pastangas miegamajame. Tačiau partneriai turi suprasti, kad seksas nėra užduotis, o orgazmas- ne tikslas. Kai tik sąmoningai imi jo siekti, su nerimu laukti, nepatiri jokio susijaudinimo. Visai normalu, kad net ir labai seksualiai aktyvios moterys negali per kiekvieną suartėjimą justi ekstazės. Nuovargis, stresas, liga- ir orgazmo kaip nebūta. Kūdikio gimimas ir auginimas- pakankamai sudėtingas laikotarpis, reikalaujantis nemažai fizinių ir dvasinių jėgų. Neverta išsigąsti ir anksčiau laiko „laidoti” savo visaverčio seksualinio gyvenimo- viskas laikui bėgant stos į savo vėžes.

Antroji taisyklė. Jei mylėdamasi įtemptai galvosi apie tai, kad praėjusį kartą nepatyrei orgazmo, tai ir šį kartą bus lygiai tas pat. Atsipalaiduok, mėgaukis vyro artumu ir džiaukis kiekvienu prisilietimu.

Šalin mitus!

Kartą atvirumo minutę vyras pareiškė, jog tarp mudviejų kažkas negerai. Nustebau, nes man atrodė, kad mūsų intymusis gyvenimas- nepriekaištingas. Pasirodo, maniškis kažkur išgirdo ar pamatė, kad vyras ir moteris orgazmą turi patirti kartu, esą tik tada jaučiamas didžiausias malonumas. Nuraminau, kad mylėdamasi su juo jaučiu tikrai didžiulį pasitenkinimą, nesvarbu, kad anksčiau arba vėliau už jį patiriu orgazmą.

Diana, 36 m.

Daugeliui seksualinis gyvenimas būtų gerokai paprastesnis ir teiktų daugiau malonumo, jei jie atsikratytų stereotipų. Tik erotiniuose filmuose vyrai turi įspūdingo dydžio „pasididžiavimus”, o moterys- krūtis. Tik filmuose pora mylisi septynis kartus per naktį, orgazmą pajunta visada kartu ir alpsta iš malonumo. Kuriami mitai, kurie ne vienam gali komplikuoti intymųjį gyvenimą. Orgazmo stiprumas nepriklauso nuo to, ar partneriai jį patiria vienu metu. Jei bet kuria kaina sieksi pajusti ekstazę drauge su vyru, negalėsi atsipalaiduoti ir galbūt išvis nieko nepajusi.

Moterims kelia daugybę abejonių ir gadina nuotaiką svarstymas, koks orgazmas vertingesnis- ar tas, kuris pasiekiamas dirginant varputę, ar makštį? Kai kurie seksologai tvirtina, kad tik subrendusios moterys patiria makšties orgazmą ir tik jis yra visavertis. Suprask, jei pasitenkinimą patiri tik tada, kai stimuliuojama varputė, vadinasi, nieko nežinai apie tikrą palaimą. Tai mitas. Visiškai nesvarbu, kaip sukeliamas orgazmas, visi keliai, vedantys į palaimos viršūnę, yra geri, jei tik priimtini abiem partneriams.

Trečioji taisyklė. Kas tinka kitiems, galbūt netinka tau. Neverta modeliuoti savo seksualinio gyvenimo, remiantis kitų porų patirtimi.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker