Gyvenimas

6 mitai apie vyrus ir moteris

Vyro ir moters santykiai, ko gero, labiausiai psichologus ir mus dominanti tema. Per pastarąjį dešimtmetį atlikta daugybė apklausų, sociologinių testų, kuriuose atskleista daug netikėtų dalykų…

1. Vyrai agresyvesni

Tai tik iš dalies tiesa. Iki šiol mokslininkai neišsiaiškino, kodėl berniukai jau antraisiais trečiaisiais gyvenimo metais tampa agresyvesni nei mergaitės. Tačiau vėliau, paauglystėje, šios nė kiek neatsilieka nuo berniukų. Mitus apie moterų švelnumą bei nuolankumą ir vyrų kovingumą lėmė nuo seno susiklosčiusi samprata apie moters ir vyro paskirtį šioje žemėje. Kaip giliai tai įsitvirtinę mūsų sąmonėje, liudija dar vienas amerikiečių psichologų atliktas bandymas. Mokslininkai žmonių grupei pasiūlė apibūdinti neutralaus, lengvo aromato kvepalus. Kai tyrėjai juos pristatydavo kaip vyriškus, eksperimento dalyviai apibūdindavo taip: aktyvūs, intensyvūs, aštrūs. Tačiau pristačius kvepalus kaip moteriškus, tas pats aromatas „virsdavo” gundančiu, švelniu, lengvu.

2. Moterys bailesnės už vyrus

Psichologai mano, kad moterys dažniau stengiasi atrodyti bailesnėmis, nei yra iš tiesų. Tai viena iš koketavimo formų, noras suteikti vyrui galimybę ją globoti ir saugoti. Daugelis moterų bijo įvairiausių gyvių, tačiau tai ne baimė, o pasišlykštėjimas. Moterys gali atrodyti bailios jau vien dėl to, kad yra atsargios ir apdairios. Jei vyrai drąsiai puola į pavojus, tai moterys pirmiausia gerai pagalvoja, kuo visa tai gali baigtis. Drąsa ir ryžtas- taip pat asmenybės bruožas, nepriklausantis nuo lyties. Juk kiek daug aplink moterų, kopiančių į kalnus, šokinėjančių parašiutu, bei vyrų, drebinančių kinkas, kai reikia pasirinkti svarbų sprendimą lemiamu momentu.

3. Moterys lengviau paklūs­ta įtakai

Mokslininkų išvados vienareikšmės- tai netiesa. Vyrai žymiai dažniau paiso bendradarbių, draugų nuomonės. Jie kur kas imlesni „bandos instinktui”- argi ne todėl partijose, įvairiuose susibūrimuose, judėjimuose tiek daug vyrų? Vyrai dažniau nei moterys stengiasi elgtis „kaip visi”. Jie labiau paiso autoritetų. Moterys labiau vertina bei gina savo nuomonę. Ne veltui vyrai asocijuojasi su šunimis, o moterys- su katėmis, gyvūnais, kurie mėgsta vaikščioti vieni. Merginos, sukūrusios šeimą, apsiriboja viena kita bičiule. Tuo tarpu vaikinams draugai būtini kaip oras, net jei jų šeimyninis gyvenimas būna laimingas.

4. Moterys emocionalesnės, švelnes­nės bei rūpestingesnės už vyrus

Neįtikėtina, bet taip nėra. Kad ir kaip stengėsi mokslininkai ieškodami neginčijamų įrodymų, jog silpnajai lyčiai nuo prigimties būdinga rūpintis ir globoti silpnesnius, tačiau taip ir nerado! Manoma, kad toks įsitikinimas yra greičiau stereotipinio auklėjimo pasekmė. Paaiškėjo, kad vaikinai žymiai skausmingiau pergyvena išsiskyrimą su tėvais, per konfliktus jie daug emocionaliau gina savo teisybę. Apskritai vyrai jautresni fiziniam skausmui, sunkiau pakelia moralines kančias. Jie tik stengiasi parodyti, jog jiems neskauda ir nieko nebijo. Juk dar kūdikystėje jiems „įkalė” į galvą: „Vyrai neverkia”. Tai, kad vyrai nemoka reikšti jausmų, yra taip pat neteisingo auklėjimo pasekmė. Iš tiesų švelnumo ir meilės trokšta kiekvienas žmogus- nesvarbu, vyras jis ar moteris. O norint gauti nereikia pamiršti ir duoti…

Image by master1305 on Freepik

5. Vyrų mąsty­mas logiškesnis

Taip galvoti- tikras absurdas. Tiesiog vyrai ir moterys skirtingai analizuoja bei vertina situaciją. Remdamiesi vienu testu tai įrodė Ročesterio (JAV) universiteto psichologai. Grupę vaikinų ir merginų užrištomis akimis jie vedžiojo universiteto požemio labirintu. Tyrėjai kelis kartus sustabdė studentus ir paprašė papasakoti, kur jie atsidūrė. Merginos stengėsi pabrėžti aplinkos detales- kvapus, šviesos blyksnius ir t.t. Vaikinai tokias smulkmenas ignoravo- jie stengėsi įspėti kryptį ir grupės buvimo vietą tuo momentu. Ir vieni, ir kiti mąstė vienodai logiškai, tačiau vyrams svarbesnė buvo „tikslo logika”, o moterims- „proceso logika”.

6. Moterys ne tokios garbėtroškos kaip vyrai

Kas jau kas, bet moteris tikrai žino, kokia didelė kartais būna jos savimeilė ir kaip sunku suvaldyti garbės troškimą! Ir kokių kartais moterys griebiasi priemonių, kad būtų pripažintos- joks vyras nesugalvotų nieko panašaus! Tik kai kurios moterys baiminasi atrodyti pernelyg protingos, kad neišgąsdintų ar nesukeltų vyrams nepilnavertiškumo jausmo. Apskritai savimeilė ir garbės troškimas priklauso nuo asmenybės „sandaros”, o ne nuo lyties. Taigi pirmauti įvairiose gyvenimo situacijose vienodai siekia tiek vyrai, tiek moterys.

Išvada

Taigi. Moterys- agresyvios, garbėtroškos, nejausmingos, nešvelnios, drąsesnės už vyrus, turi geležinę logiką, tiksliai įvertina situaciją ir niekas jų negali paveikti!

Nieko sau, tiesa? Gal geriau visa tai skaityk viena, be savo išrinktojo? Maža kas…

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker