Miegamojo pasaulis

Kodėl nepatiriu orgazmo?

„Žmona, nepatyrusi viso in ir jan sueities saldumo, tampa tikru demonų prieglobsčiu”, -sako kinai. Nepilnavertis seksas- dažna blogos nuotaikos, depresijos, net ligų priežastis. Orgazmo nepatiriančios moterys dažniau serga gimdos miomomis, mastopatija.

Sekso energija milžiniška. Ne veltui asketai, genialūs mokslininkai daugybę mėnesių neperžengdavo moters miegamojo slenksčio. Sutaupytą seksualinę energiją jie panaudodavo kūrybai. Tai nereiškia, kad seksas silpnina žmogų. Nors per meilės žaidimus „išsikraunama” fiziškai, subtilesniame- energetiniame- lygyje seksas tampa „užtaisu”. Yra žinoma, kad naktį prieš varžybas pasimylėjusios sportininkės pasiekia daug geresnių rezultatų. Tuo tarpu vyrams prieš varžybas išvis rekomenduojama atsisakyti sekso.

Sekso energija trejopa: fizinė (primityviausia), dvasinė ir kosminė- astralinė. Mylėdamiesi partneriai suteikia vienas kitam energijos bei gauna jos iš kosmoso. Senovės kinai bei indai meilės meną naudojo sveikatai bei jaunystei išsaugoti. Seksas jiems buvo ritualas, per kurį partneriai dovanoja vienas kitam gyvenimo pilnatvę: seksualinį pasitenkinimą, dvasinį malonumą ir sveikatą. Mechaninio, bedvasio sekso jie iš viso nepripažino, nes jis alina žmogaus organizmą.

Kinai teigė, kad moteriai nepatyrus orgazmo, sutrinka energijos mainai, ir partnerių gyvybinės jėgos eikvojamos veltui. Todėl svarbiausia vyro užduotis- patenkinti moterį bei išlaikyti pasaulio harmoniją.

Deja, Vakarų šalyse nėra meilės meno tradicijų. Negelbsti nei rytų išmintis, nei sekso technikos patarimai. Todėl statistika nedžiugina. Maždaug trečdalis amerikiečių mylėdamosis nepatiria orgazmo. Iš jų 5 procentai ištekėjusių moterų niekada jo nepatyrė. O likusioms 50 procentų pasiekti orgazmą– yra sunku. Lietuvoje tokios statistikos nėra. Tačiau manoma, kad malonumo nepatiriančių moterų dar daugiau.
Moteriai seksas visuomet siejasi su emocijomis. Ar ji pajus orgazmą, labiausiai priklausys nuo jos jausmų vyrui. Tačiau kartais, nepaisant gilių jausmų, ji malonumo nepatiria. Anorgazmijos (t.y. negaIėjimo pasiekti orgazmo) priežastys labai įvairios ir individualios. Jas galima suskirstyti į kelias grupes.

Image by Racool_studio on Freepik

Ligos ir medikamentai

Kai kurios ligos ar vartojami vaistai trikdo seksualinį moters gyvenimą. Anorgazmijos priežastis gali būti cukrinis diabetas, inkstų nepakankamumas, galvos ir stuburo ligos, išsėtinė sklerozė. Ji kamuoja klimakterinio amžiaus, taip pat depresija sergančias moteris. Vienas būdingiausių depresijos simptomų- lytinio potraukio dingimas bei orgazmo išnykimas. Dažnai depresija sergančios moters seksualumas sutrinka ligą gydant antidepresantais. Anorgazmiją gali sukelti ir trankviliantai. Be to, seksualiniais malonumais mėgautis trukdo cigaretės, kava, kai kurie narkotikai. Alkoholio poveikis itin apgaulingas- jis didina lytinį potraukį, tačiau kartu mažina galimybę patirti orgazmą.

Psichologinės problemos

  1. Kaltės jausmas. Priežastis- netinkamas seksualinis auklėjimas Jeigu seksas tėvų šeimoje buvo „tabu”, arba apie tai kalbėta kaip apie kažką nepadoraus, gėdinga vaikai jį vertins neigiamai. Taip auklėta mergina jaučiasi kalta dėl savo seksualinių svajonių, norų. Mylėdamasi negali atsikratyti kaltės jausmo, kad susijaudino lytinio akto metu, tokia moteris nesąmoningai slopina savo emocijas, negali atsipalaiduoti.
  2. Baimės jausmas. Daugeliui moterų seksas asocijuojasi su rizika: venerinėmis ligomis, neplanuotu nėštumu. Šios baimės dažnai lieka pasąmonėje nuo paaugliškų dienų ir vėliau ima „kontroliuoti” subrendusią moterį. Kai kurioms nesunku susijaudinti. Tačiau jos bijo visiškai atsipalaiduoti, nes sąmoningai ar nesąmoningai sieja orgazmą su savikontrolės praradimu. Moteriai atrodo, kad atsidavusi jausmams ir patyrusi malonumą, taps priklausoma nuo vyro. Kad tai neįvyktų, stengiasi kontroliuoti save, neatsipalaiduoti nė minutei.
  3. Noras kuo greičiau patirti orgazmą– ypač dažna anorgazmijos priežastis. Neretai moteris nerimauja, ar vyras ją patenkins. Tikslo siekimas sukelia įtampą, dingsta pojūčių spontaniškumas. Rezultatas visuomet būna neigiamas.
  4. Sulėtėjusios seksualinės reakcijos. Atsipalaiduoti ir justi pasitenkinimą išmokstama laipsniškai. Dažnai jaunos merginos nepatiria orgazmo, nes paprasčiausiai nemoka: nepažįsta savo reakcijų, neatsiduoda pojūčiams, mylisi netinkama poza. Turėdamos nuolatinį partnerį ir atsikračiusios kompleksų, pamažu išmoksta mėgautis seksu. Beje, seksualumą galima „treniruoti”. Turinčioms problemų, taikomi specialūs pratimai, padedantys pažinti savo kūną bei jo reakcijas.

Paslėptas homoseksualumas arba biseksualumas

Labai retai pati moteris nuvokia savo biseksualumą. Mintys apie tos pačios lyties partnerę gali aplankyti miglotai: sapnuose arba apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų. Dažnai tokios moterys turi šeimą, vaikų ir yra prisitaikiusios prie esamos padėties. Tačiau retai kada patiria orgazmą per klasikinį lytinį aktą.

Banalios priežastys

Tai buitis. Ji taip pat turi įtakos mūsų seksualiniam gyvenimui. Mylintis bei norint pasiekti orgazmą reikia energijos. Namų ūkio arba visuomeninio gyvenimo alinama moteris gali iš viso nebejausti seksualinio potraukio. Savo teritorijos neturėjimas namuose irgi kelia nuolatinę įtampą. Baimė, kad sutrukdys vaikai ar anyta, gali sugadinti gražiausią meilės valandėlę.

Image by Freepik

Partnerystės ir seksualinės technikos problemos

Seksas ir jausmai moteriai neatsiejami. Ji pasitenkina, kai seksualinis malonumas siejasi su dvasiniais išgyvenimais: tarpusavio supratimu, švelnumu, susijaudinimu. Moteris nepatirs orgazmo su vyru, kuris jai nieko nereiškia, ir greičiausiai iš viso nesimylės, jei susipyks su partneriu ar neturės nuotaikos.

Neretai šeimyninio gyvenimo problema tampa skirtingi seksualiniai „apetitai”. Nusileisdama vyro geismui, o pati jo nejausdama, moteris nuskriaudžia ir save, ir vyrą. „Privalomas” seksas kelia neigiamų emocijų, skatina nenorą mylėtis. Kad patirtų orgazmą, moteris privalo trokšti sueities kaip ir vyras.

Tačiau vien jausmų nepakanka. Labai svarbi meilės meno dalis yra technika. Moteriai lytinis aktas gali neteikti malonumo dėl partnerio nemokšiškumo. Jeigu jis nieko neišmano apie partnerės erogenines zonas, siekia greito sekso, moteris nespėja susijaudinti.

Moteris nepatiria orgazmo ne tik dėl trumpų įžanginių glamonių, bet ir dėl trumpo lytinio akto. Jo priežastis gali būti reti lytiniai santykiai. Jauni arba retai besimylintys vyrai jaučia seksualinę įtampą akto metu, todėl ejakuliacija įvyksta per greitai. Puikus šios problemos sprendimas- dažnesni santykiai. Priešlaikinę ejakuliaciją gali sukelti ir pernelyg didelis moters jausmingumas, itin aktyvūs judesiai mylintis. Norėdamas prailginti lytinį aktą, vyras gali valdyti ejakuliaciją specialiais pratimais. Dėl trumpo lytinio akto gali būti „kaltos” ir ligos. Specialisto pagalbos prireiks, jei vyras serga priešinės liaukos uždegimu, pažeisti jo stuburo smegenų centrai, vaikystėje jis nelaikė šlapimo.

Nepasitenkinimo priežastimi gali tapti netinkamos seksualinės pozos. Taigi verta eksperimentuoti! Jeigu moteris lengvai pasiekia orgazmą masturbuodamasi, tačiau jai sunku pasitenkinti mylintis su vyru, reikia papildomai stimuliuoti varputę. Poza „kampu” (partnerė atsukusi vyrui nugarą) laikoma neromantiška ir vulgaria, tačiau moterims ji teikia didelį pasitenkinimą. Be to, vienas iš partnerių gali stimuliuoti moters varputę. Kad greičiau pajustumėte pasitenkinimą, paprašykite partnerio po kiekvieno stūmimo kaip galima daugiau ištraukti varpą. Taip intensyviau stimuliuojama makštis.

Kaip pagyvinti seksualinį gyvenimą

  • Venkite monotonijos lovoje. Ji slopina pojūčius, paverčia seksą rutina. Mylėkitės netradicinėse vietose- tai erotiškai jaudina. Nesigėdykite seksualinių fantazijų- jos pagyvins intymųjį gyvenimą.
  • Nepilnavertis seksas anksčiau ar vėliau tampa asmeninių nesutarimų, depresijų, net šeimos iširimo priežastimi. Jei mylėdamasi nepatiriate malonumo, nevenkite pakalbėti su partneriu. Tylėjimas problemos neišspręs. Svarbiausia- atvirumas. Galų gale kreipkitės į seksologą. Jis ne tik paaiškins anorgazmijos priežastį, bet ir padės susigrąžinti intymiojo gyvenimo darną.

Šitaip orgazmą pasiekti lengviausia

Senovės meilės knygoje „Kamasutra” irgi rašoma, kad jausmų negana, norint patenkinti moterį. Mūsų kraštuose populiari „misionieriaus” poza (vyras viršuje), tarp rytiečių neturėjo pasisekimo. Jie teigė, kad moteris lengviausiai orgazmą pasiekti gali dviem pozomis: „ginekologine” (kojos užkeliamos ant vyro pečių) bei „raitelio” (moteris ant viršaus).

Ar moters ir vyro orgazmas skiriasi?

Vyrų ir moterų pojūčiai tuo metu labai panašūs. Abu apima stiprus atsipalaidavimo jausmas, kurį lydi lytinių organų raumenų spazmai. Kiekvienas spazmas vyrui trunka apie sekundę, moterims- trumpiau. Daugelis jaučia, kaip malonumas išsisklaido po visą kūną. Skiriasi vyrų ir moterų reakcija po orgazmo. Vyrų susijaudinimas greitai atslūgsta, moterys susijaudinusios išlieka ilgiau.

Po daugybės ginčų ir tyrimų, moterų orgazmas iki šiol lieka paslaptis. Esmė ta, kad, skirtingai nei vyrai, dailiosios lyties atstovės jį gali patirti skirtingais būdais. Daugybė mokslininkų tvirtina, kad egzistuoja vienintelis tikras moters orgazmas, kai stimuliuojamas klitoris. Žymusis Z. Froidas teigė, kad tokį pasiekia tik mergaitės ir neurotiškos moterys. Nauja mokslininkų prielaida: dėl visko kalti hormonai- per moters ciklą jų kiekis nuolat kinta.

Nuo tų svyravimų priklauso moters galimybė pasiekti vienokį ar kitokį orgazmą. Todėl jis kiekvienai moteriai yra unikalus, priklausantis nuo individualių savybių.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker