Psichologija

Jei partneris pavydi, vadinasi myli?

Pavyduolis netiki meile be išskaičiavimo. Trokšta turėti partnerę kaip nuosavybę, nes tik tada jaučiasi saugus. Toks žmogus bijo bet kokios konkurencijos, todėl kiekvienas nuklydęs partnerės žvilgsnis, paslaptingesnis juokas, keistas tonas gali tapti įtarinėjimų priežastimi. Jis stebi partnerę, kartais seka, slapta klausosi pokalbių telefonu, atplėšia jai adresuotus laiškus. Taip kankina ir mylimą žmogų, ir save.

Vyras pavydi tavo praeities

Pamilai savo vyrą iš pirmo žvilgsnio. Atrodė, iki šiol nepatyrei tikrosios meilės. Nepasakojai apie ankstesnius gerbėjus, nes manei, kad jūsų ryšiui tai neturi reikšmės. Deja, jo nuomonė kitokia. Vis kamantinėja, kas buvo jo pirmtakai, ką jiems jautei. Pastaruoju metu dėl to baratės. Be to, jam įdomu, ar praeityje buvai laiminga intymiomis minutėmis, ar tie „kiti” buvo geri meilužiai. Vis dažniau jį ramini kartodama: „Jau nebeprisimenu, nenoriu apie tai kalbėti”. Vengi bendrų vakarų, ilgiau pasilieki darbe, nes bijai naujų klausimų. Jautiesi kalta.

Psichologo komentaras

Daugelis vyrų pavydi žmonos praeities. Ypač abejojantys santuokos tvirtumu. Kai kurie lygina save su pirmtakais ir baiminasi, kad yra už juos prastesni. Gali būti, kad partneris nepasitiki savimi, slapta bijo konkurencijos ar būti apgautas. Įtarumas ir pavydas dėl praeities griauna santuoką. Žmona vis su didesniu nepasitenkinimu reaguoja į smalsius bei įkyrius vyro klausimus. Jis vis dažniau įtarinėja ir abejoja žmonos jausmais. Pamažu jų ryšyje nyksta dabartis, vis svarbesnė darosi praeitis. Partneriai tolsta vienas nuo kito, nors ir myli. Gyvenimas kartu pamažu tampa nepakeliamas.

Image by cookie_studio on Freepik

Patarimai tau

  • Didink vyro pasitikėjimą savimi. Rodyk jausmus, sakyk, kad myli ir vertini. Išvardink jo išskirtines savybes. Labiau pasitikėdamas savimi jis, galimas dalykas, pamirš konkurenciją su tavo buvusiais draugais.
  • Nelygink jo su kitais vyrais. Pavyzdžiui, visą laiką nepasakok, kad kaimynas arba draugės vyras yra apsukresnis, daugiau uždirba. Dažniau girk, vertink jo pastangas.
  • Nesiteisink dėl kiekvieno žvilgsnio ar pokalbio telefonu. Antraip parodysi, kad jautiesi kalta. O juk taip nėra. Kuo daugiau teisinsies, tuo į jis bus pavydesnis.
  • Paaiškink vyrui, kad savo praeities negali pakeisti (kaip ir jis). Tačiau tai nereiškia, kad ji svarbesnė už jūsų santuoką. Patikink, kad praeitis nublanksta prieš tai, ką išgyvenote kartu.
  • Neklausinėk vyro apie buvusias jo partneres. Jeigu nori atskirti jį nuo savo praeities, ir tu turi padaryti tą patį.
  • Nesijuok iš jo silpnybės. Taip nepadėsi atsikratyti pavydo, tik dar labiau sumenkinsi vertės jausmą.

Kaip kovoti su vyro pavydu?

Neatsakinėk į klausimus, kuriais apiberia pavydus partneris. Jo smalsumą patenkinsi neilgam. Pavyduolis tik iš pažiūros, būna patenkintas tuo, ką išgirdo. Bet jis niekada nėra tikras, kad jau viską žino. Vėliau klausimai būna labai smulkmeniški. Nepamiršk: kiekvienas atsakymas išprovokuoja naują klausimą. Tylėk arba apsiribok keliais papildomais atsakymais. Jei tu tylėsi, partneris greičiausiai susinervins. Nesijaudink, net jeigu grasins skyrybomis. Nepasiduok emociniam šantažui. Pabandyk paaiškinti, kad tas pavydas liguistas, ir jis privalo su juo kovoti.

Neatleisk to, ko neprivalai atleisti. Jei nori padėti partneriui, neieškok jam pateisinimų. Negailėk jo. Netoleruok pykčio, verksmų, nusiskundimų, savęs gailėjimosi. Suprask, kad būtent jis, o ne tu elgiasi netinkamai.

Atsakyk sau į klausimus. Ar tinkate vienas kitam? Ar žinote vienas kito slapčiausius troškimus ir poreikius? Ar įstengiate juos patenkinti ir norite tai daryti? Jokia santuoka nebus laiminga, jei nebus išpildytos šios trys sąlygos!

Bijai, kad jis susiras kitą

Tavo vyras išvaizdus. Žinai, kad jis patinka ir kitoms. Pavydi, nors niekada nėra tavęs apgavęs ir tvirtina, kad apie kitas negalvoja. Bet tu bijai jį prarasti. Nori visą laiką matyt šalia. Kai jis išeina iš namų, būni nervinga ir sudirgusi. Liepi visų laiką skambinti namo, kontroliuoji, kur jis ir ką veikia. Stengiesi nuslėpti savo nerimą, bet, neišlaikiusi emocijų pertekliaus, keli pavydo scenas. Kai atlėgsta, gėdijiesi.

Psichologo komentaras

Anot kai kurių moterų, nėra meilės be pavydo. Jos myli ir pavydi, nors priežasčių mylėti turi daug, o pavydėti- jokių. Tokia žmona nori spręsti vyro likimą. Kiekvieną sutiktą moterį vertina kaip varžovę. Tai trukdo džiaugtis meile. Tokio pavydo priežastimi gali būti nepasitikėjimas savimi arba uždarumas. Tačiau per didelė kontrolė slegia vyrą, o nuolatinis nepasitikėjimas ima erzinti. Pamažu asmeninė laisvėjam tampa brangesnė už santuoką. Susimąstyk. Gal nepasitiki savimi, jautiesi prastesnė už kitas? O gal tiki, kad visi vyrai yra neištikimi?

Patarimai tau

  • Pasakyk vyrui, kad pavydi, ir paprašyk jo suprasti. Bet nesitikėk, kad teisinsis dėl kiekvieno žvilgsnio ar kitai moteriai skirto malonesnio gesto.
  • Pasistenk, kad tavo dėmesį patrauktų kuo daugiau malonių dalykų. Būdama užsiėmusi turėsi mažiau laiko apmąstymams: „Ką jis dabar veikia?”, „O gal būtent dabar susitiko su kažkokia moterimi?”
  • Vakarėliuose stenkis šokti ne tik su savo vyru, bet ir su kitais. Leisk jam pašokti su kitomis moterimis. Įsitikinsi, kad ir atskirai galite puikiai linksmintis.
  • Patikėk, kad stabiliausios santuokos paremtos pasitikėjimu ir lojalumu. Mokykis pasitikėti savo vyru, nebekeik pavydo scenų. Geriau paaiškink, kokie jo poelgiai verčia tave blogai jaustis.
Image by shurkin_son on Freepik

Kaip kovoti su savo pavydu?

Pavydo demonstravimas yra tam tikras elgesio būdas. Jis tampa įpročiu. Jei žinosi jo priežas­tis ir sąmoningai stengsiesi taip nesielgti, tau pavyks pasikeisti.

Susigrąžink savo vertės jausmą. Pavyduoliai kenčia dėl nepilnavertiškumo kompleksų. Pabandyk priimti save su visomis ydomis. Bet, jei gali, stenkis su jomis kovoti. Tik tada pasijusi stipri. Vertink tik savo poelgius, o ne charakterį ar išvaizdą.

Prisimink, kad joks žmogus nėra tavo nuosavybė. Partneris nepriklauso tau. Pavyduolis mano, kad gali val­dyti mylimą žmogų. Tačiau manipuliuodama sugriausi tar­pusavio santykius.

Nekaltink. Nekaltink nei savęs, nei ki­tų. Grauždamasi pati ilgainiui nustosi vertinti save kaip žmo­gų. Juo labiau nekaltink kito. Net jei tas žmogus labai tave nervina, nereiškia, kad jis yra blogas.

Neprarask savitvardos. Pasistenk išlikti rami net tada, kai atrodo, kad vyras lai­ko tave kvaila, o kolegos dar­be juokiasi. Vyras tave ap­gaudinėja? Juk ne tu netinka­mai elgiesi. Tai jo problema.

Pasižiūrėk į savo pavydo objektą. Jis tikrai nėra toks gražus, tobulas ir nepakeičiamas, kaip tau atrodo. Net jeigu turi tai, ko neturi tu.

Išmok klausytis, ką sako partneris. Jeigu jis priekaištauja, kad tavo įtarumas nepagrįstas, ne­pradėk pykti! Tikriausiai jis teisus. Pabandyk į situaciją pa­žvelgti partnerio akimis ir ramiai reaguok į priekaištą, kad turi labai lakią vaizduotę.

Sužinok savo partnerio poreikius. Jei pasiūlai tai, ko vyras ti­kisi iš mylimos partnerės, jis tikrai neieškos nuotykių. Sek­sas taip pat svarbu- kaip ir vi­sa kita. Pasistenk, kad jis ne­būtų nuobodus ir monotoniškas.

Atlikite testą ir pasitikrinkite ar esate pavydi

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker