Psichologija

Būk egoistė, bet protingai…

Sakysit, būti egoistu- negražu. Tai žino visi išauklėti žmonės. Tačiau būti protingu egoistu netgi reikia.

Protingas egoistas myli save ir geba savimi pasirūpinti. Toks žmogus gali mylėti bei rūpintis kitu. Jei nesugebi rūpintis savimi, kaip pasirūpinsi kilu?

Protingas egoistas mylėdamas save yra geras kitiems. Kodėl egoistas rūpinasi kitais? Todėl kad kiekvienas žmogus yra priklausomas nuo aplinkinių, nuo jų priklauso ir paties egoisto sėkmė.

Protingas egoistas išmoksta atleisti kitiems jų trūkumus (taip lengviau bendrauti). Jei pats elgiesi garbingai, nepyksti dėl smulkmenų, dažniausiai ir kiti atsako tuo pačiu. Nuo neigiamų emocijų, kurias sukelia kiti, kenti tik pats. Protingas egoistas neleidžia sau ant ko nors pykti. Nes tai kenkia jo sveikatai.

Protingas egoistas niekada nekonfliktuoja su kuo nors ilgų laiką. Jis sugeba nugludinti aštrius kampus bei rasti kompromisą. Vadinasi, moka valdyti situaciją. Tai suteikia malonų pranašumo jausmą, todėl jam nereikia kitų duotos val­džios. Galimybę valdyti žmones toks su­ teikia pats sau.

Image by cookie_studio on Freepik

Protingas egoistas niekada neužsikabina už kurio nors vieno dalyko, net jei tai darbas. Jo interesai- įvairūs. Darbas- saviraiškos priemonė, ne tik būdas uždirbti pinigus. Tačiau jei laikysiesi tik jo, bet kokie, net patys menkiausi nemalonumai vers tave nerimauti. O taip ir nusivilti savimi galima, ir apsirgti, ir patirti nervinę traumą…

Protingas egoistas moka išpešti iš gyvenimo malonumą. Net iš menkiausių smulkmenų. Juk dideli džiaugsmai ne taip dažnai mus aplanko. Iš gyvenimo laukdamas tik didelių džiaugsmų, sulauksi didelės depresijos. Protingas egoistas moka branginti ir džiaugtis kiekviena gyvenimo diena. Jis gyvena ir džiaugiasi šiandien, o ne tada, kai nusipirks automobilį, pasidarys remontą ar vaikai pradės lankyti darželį, baigs mokyklą.,. Toks paprasčiausius veiksmus- prausimąsi, pusryčiavimą, kelionę į darbą, kambarių tvarkymą- paverčia ritualu, kuris teikia malonumo.

Protingas egoistas sąžiningai uždirba pinigus. Jis žino, kad lengvai uždirbti pinigai greitai prarandanti.

Protingas egoistas stengiasi neprarasti geros nuotaikos net tada, kai ne kaip sekasi. Toks nusiteikimas padeda greičiau išspręsti problemas. Daugelis eikvoja energiją kuriai nors problemai spręsti, sukoncentruoja į ją visą dėmesį. Tuomet visas pasaulis ima atrodyti kaip problema.

Protingas egoistas moka riboti savo poreikius. Saiko neturėjimas pražudė daug žmonių. Todėl protingas egoistas neleidžia sau gerti ar valgyti daugiau, nei reikia. Juk vėliau teks sunaudoti daug energijos, kad atsikratytų nereikalingų kilogramų ar įpročių.

Protingas egoistas prašančiam visada atiduos tai, ko jam tuo metu nereikia. Visada mielai pasidalys žiniomis nebijodamas, kad tuo pasinaudos ir jį patį vėliau „aplenks posūkyje”. Protingas egoistas žino didžią tiesų- tik duodamas gauni. Todėl stengiasi kuo daugiau duoti kitiems. Be to, duodamas pelnai dėkingumų ar bent jau patiri malonumų, kad padarei gerą darbą.

Protingas egoistas stengiasi atsikratyti visų išorinių ir vidinių konfliktų. Pradeda nuo vidinių. Neigiamos emocijos, kurių priežasčių nežinome, gadina mums gyvenimą. Protingas egoistas išnarstys save į atskiras dalis ir atras priežastį. O atradęs ją panaikins, kad nemaišytų jam gyventi.

Protingas egoistas neturi išankstinių nuostatų- jam nėra nieko „iš anksto” gera ar bloga. Jis viską vertina savo galva. Todėl protingam egoistui svarbiausia jo nuomonė apie save patį. Jis gerbia save už tai, ką gero yra padaręs gyvenime, ir nesistengia gyventi taip, kad patiktų kitiems.

Viena puikiausių protingo egoisto savybių- niekada nesinervina, jei tam nėra pakankamai rimtų priežasčių. Todėl neserga stenokardija. Jo kraujospūdis normalus, infarkto tikimybė maža. Taip yra ir dėl to, kad būti sąžiningu, teisingu, nekonfliktuoti su kitais – visų pirma naudinga jam pačiam. Juk iš tikrųjų jokių atsitiktinumų gyvenime nėra – mūsų skausmo, nelaimių priežastis (kaip ir džiaugsmo) esame mes patys, mūsų poelgiai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker