Gyvenimas

Sėkmingos santuokos paslaptis

Taip jau yra- vienos poros gyvena it balandėliai, kitos- nuolat balansuoja ant skyrybų ribos. Vienas iš veiksnių, lemiančių psichologinį klimatą šeimoje, pasirodo, gali būti metų skirtumas tarp partnerių.

Nuo seno įprasta manyti, jog normalu, kai sutuoktiniai yra bendraamžiai arba vyras 2- 5 metais vyresnis už žmoną. Tačiau meilė, deja, nepaiso jokių normų bei standartų. Aplink daugybė pavyzdžių, kaip puikiai sutardami laimingai gyvena trisdešimtmetė su dešimčia metų jaunesniu jaunuoliu ar studentė su pensijinio amžiaus sulaukusiu vyriškiu. Psichologai mano, jog sėkmingą sąjungą užtikrina psichologinis partnerių suderinamumas, kurio neatstoja nei materialinė poros gerovė, nei seksualinė harmonija. O šiam suderinamumui įtakos turi ne tik astrologiniai faktoriai, partnerių charakteriai, bet ir amžiaus skirtumas tarp jų.

Taigi, jei ketini kurti šeimą, atkreipk dėmesį į tai, kiek metų esate vienas už kitą jaunesni ar vyresni.

Bendraamžiai

Ramybė. Jei nuo vaikystės svajoji apie pulkelį vaikų, nesibaigiančius darbus virtuvėje, „ūkišką“ vyrą, tada drąsiai tekėk už bendraamžio. Tokia sąjunga paprastai būna gana sėkminga, tačiau be „ugnelės“. Sutuoktiniai dažniausiai pažįsta vienas kitą nuo mokyklos laikų, yra geri bičiuliai, tad atrasti ką nors nauja, netikėta yra labai sunku. Bendraamžių pora gyvena ramų, monotonišką gyvenimą, netrokšdami jokių permainų.

Vieneri metai

Puikūs santykiai! Tokios poros it riešutus gliaudo kasdienes problemas, puikiai sutaria auklėdami vaikus. Romantiška bei aistringa tokių partnerių meilė laikui bėgant perauga į tvirtą draugystę. Tokios santuokos dažniausiai tęsiasi visą gyvenimą. Pora paprastai augina ne mažiau kaip du vaikus, pinigus leidžia protingai. Visus keturis kampus tvirtai laiko žmona.

Dveji metai

Tai poetų bei romantikų santuoka. Iš pradžių- vienas kito garbinimas, po to- netikėtas jausmų atšalimas ar netgi išsiskyrimas. Jeigu pora tuokiasi ne pirmą ir ne paskutinį kartą, baimintis nėra ko. Po skyrybų lieka neišdildomi atsiminimai ir tuščios kišenės- kad ir kiek partneriai uždirba pinigų, jų visada trūksta. Tokie, pavyzdžiui, buvo garsiojo V.Majakovskio ir jo mylimosios Lili Brik santykiai.

Treji metai

Pernelyg daug emocijų. Tokia santuoka nuolat balansuoja ant ribos: būti ar nebūti? Ji neišyra tik todėl, kad moteris yra itin tolerantiška ir stengiasi į erzinančius dalykus nekreipti dėmesio. Arba vyras yra tikras flegmatikas. Tokios poros santykiams pakanka romantikos, tačiau trūksta pasitikėjimo ir vienas kito vertinimo.

Ketveri metai

Harmonija. Ketvertais metais vieną už kitą vyresnius arba jaunesnius partnerius sieja tvirti dvasiniai ryšiai. Jiems visur gera būti kartu- darbe, kelionėse ir… miegamajame. Pavydo scenos tokiai porai- įprastas dalykas, nors iš tikrųjų neištikimybei retai kuris ryžtasi. Jeigu netikėtai tokia santuoka subyra, santykiai tarp buvusių sutuoktinių išlieka šilti bei draugiški.

Penkeri arba dešimt metų

Nepaprastai sėkminga santuoka, jeigu partneriai turi bendrų interesų. Tarkim, jis- režisierius, ji- aktorė arba j is- direktorius, ji- vadybininkė. Tokiems partneriams dažniausiai rūpi karjera, aktyvus visuomeninis gyvenimas. Jie moka džiaugtis vienas kito sėkme. Penkerių metų skirtumas buvo tarp garsiojo „bitlo“ Džono Lenono ir jo žmonos Joko Ono.

Šešeri metai

Santuoka tikriems kovotojams. Tiems, kuriems patinka karštos diskusijos, peraugančios į barnius. Tiems, kurie nepripažįsta kompromisų ir žūtbūt stengiasi laimėti „žodžių mūšį“. Tokios poros santykiai paprastai būna įtempti, banguoti- nuo neapykantos iki aistros, tačiau tai suteikia šeimyniniam gyvenimui daugiau „šarmo“.

Image by lookstudio on Freepik

Septyneri arba keturiolika metų

Magiškas, keistas, bet labai stiprus ryšys. Nors partneriai ir nėra labai nuoširdūs bei atviri vienas kitam, skyrybos jiems negresia. Nedidelės paslaptys šią sąjungą tik sustiprina. Partneriai itin gerbia vienas kito privačią „teritoriją“ ir stengiasi neperžengti jos ribų. Tačiau tai netrukdo ištikimai mylėti bei pasitikėti.

Aštuoneri metai

Tau nepaprastai pasisekė! Šiai santuokai lemta gyvuoti ilgai ir laimingai. Brandi meilė, tarpusavio supratimas, seksualinė trauka- tokiai porai telieka pavydėti. Jie nepaliaujamai žavisi vienas kitu, paremia sunkią valandą. Nesibara dėl smulkmenų, nes jaunesnysis dažniausiai paiso svarios vyresniojo nuomonės.

Devyneri metai

Nieko gero. Ši pora sprendžia panašias problemas kaip ir ta, kurios partneriai vienas už kitą vyresni ar jaunesni trejais bei šešeriais metais- daug emocijų., barnių. Jeigu esi aštrių pojūčių mėgėja,- tada pirmyn. Tikrai nenuobodžiausi- audringai pragyventi metai ilgam liks atminty. Tačiau, nepaisant visko, tokia santuoka gali stimuliuoti vieno iš partnerių kūrybines galias.

Vienuolika metų

Teatras, ne gyvenimas. Matei filmą „Itališkos vedybos“ su Sofi Loren ir Marčelu Mastrojaniu? Muštynės baigiasi aistringais bučiniais, ir atvirkščiai. Meilės ir neapykantos scenose jums, deja, teks vaidinti ne vieną kartą. Santuoka gali iširti, kai vienam iš jūsų nusibos pagrindinis vaidmuo…

Dvylika metų

Ir rojus, ir pragaras. Viskas priklausys nuo to, kiek vienas kitam nusileisite. Jei ignoruosite kompromisus, įrodinėsite kiekvienas savo tiesas, skyrybos beveik neišvengiamos. Sudėtinga, bet labai įdomi santuoka. Dažniausiai joje kenčia jaunesnis partneris. Tokios santuokos pavyzdys- JAV prezidentas Džonas Kenedis ir Žaklina.

Trylika metų

Šiuo atveju velnio tuzinas neša sėkmę. Partneriai, tarp kurių yra toks metų skirtumas, paprastai sukuria tvirtą ir dvasingą šeimą. Vyras ir žmona- ne tik geri meilužiai, bet ir bičiuliai. Vienas jų- dažniausiai vyras- siekia didelio tikslo, o kitas- su begaliniu atsidavimu jam padeda.

Penkiolika metų

Ypatingas atvejis. Vyresnis padeda jaunesniam pasirinkti teisingą sprendimą, keisti gyvenimo būdą, realizuoti svajones. Jaunesniajam partneriui imponuoja vyresniojo gyvenimo patirtis. Tai meilė, kurią lydi didžiulė pagarba ir prisirišimas. Tai įdomus bendravimas- kai kiekvieną dieną vienas iš kito vis ko nors išmoksta.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker