Sveikata

Masažo privalumai- ką reikia žinoti?

Profesionalus masažas padeda gydyti daugelį ligų, grąžina fizinį pajėgumą, atpalaiduoja po išgyvento streso ar varginančios darbo dienos. Reguliariai atliekamas masažas padeda suliesėti, atgaivina odą.

Populiariausias yra manualinis (t.y. atliekamas rankomis) masažas. Masažuotojai, rinkdamiesi vieną ar kitą techniką, į reguliuodami masažo greitį bei intensyvumą, gali paruošti žmogų sporto varžyboms arba atvirkščiai- padėti taip atsipalaiduoti, kad masažuojamasis imtų snausti. Joks masažas neturėtų kelti skausmo ar nemalonių pojūčių. Net gydomasis.

Masažas labai padeda:

  • sergant stuburo ligomis (pvz., kai skauda nugarą nuo ilgo sėdėjimo prie kompiuterio arba už automobilio vairo);
  • po raumenų, sąnarių, kaulų traumų (tik ne iš karto po lūžio);
  • sergant raumenų sistemos ligomis;
  • jaučiant psichologinę įtampą.

Gydomasis masažas- sveikatai

Masažo paslaptis ta, kad masažuojant veikiami odoje esantys nervų receptoriai. Spaudant odą delnu, suaktyvinama kraujotaka, pagerėja jos aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi. Kartu sparčiau šalinamos nuodingos medžiagų apykaitos medžiagos. Be to, masažas teigiamai veikia kvėpavimą. Gydomasis masažas yra intensyvi procedūra, todėl jį paskirti gali tik gydytojas.

Nelygu poreikis, atliekamas tam ūkių kūno dalių (kojų, nugaros) ar viso kūno masažas. Pastarasis gali sukelti nuovargį, todėl skiriamas tik tada, kai būtinai reikia.

Gydomasis masažas padeda ir sergantiems kai kuriomis vidaus organų ligomis. Tokiu atveju ypač tinka vadinamasis taškinis masažas. Specialistas masažuoja tam tikras, kartais gana toli nuo ligoto organo esančias kūno vietas. Dėl nervinių impulsų toks masažas teigiamai veikia atitinkamus vidaus organus.

Dažniausiai gydomasis masažas atliekamas:

  • reabilitacijos laikotarpiu;
  • pacientui ilgą laiką praleidus lovoje, kai reikia suaktyvinti jo nejudrius raumenis;
  • gulintiems ligoniams, kad būtų išvengta pragulų ir kraujotakos sutrikimų;
  • labai nutukusiems žmonėms.
Image by Freepik

Savimasažas – pigus, bet ne mažiau veiksmingas

Rankų, kojų, sprando, pilvo ir kitų kūno dalių, kurias įmanoma pasiekti nieko neišsinarinus, raumenis gali pamasažuoti ir pati. Tiesą sakant, darai tai beveik kasdien- kai maudydamasi muiluojiesi šiurkščia kempine ar po vonios tepi visą kūną kremu. Tačiau kad toks savimasažas būtų naudingas, reikia šį tą žinoti. Kūną masažuok nedideliais ratukais ir ilgais brūkštelėjimais. Visi judesiai- širdies link. Savimasažą palengvina specialūs masažuokliai (su guminiais arba plastmasiniais rutuliukais, mediniais voleliais. Jais masažuotas darydama gana staigius judesius, neatitraukdama masažuoklio nuo odos, visuomet širdies link. Jei į odą reikia įmasažuoti kremą arba tepalą, naudok plastmasinį masažuoklį (medinis tam netinka). Savimasažui rekomenduojami ir įvairūs vibratoriai. Jų būna elektrinių, su baterijomis arba naudojančių vandens energiją (akvavibratoriai).

Masažo atsisakyk, jei:

  • karščiuoji;
  • sergi kokiu nors uždegimu ar užkrečiama liga;
  • turi skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opą;
  • sergi odos ligomis (egzema, žvyneline) ar pastebėjai išbėrimų;
  • sergi tromboze, venų uždegimu;
  • turi širdies ydą; sergi kepenų ar inkstų akmenlige;
  • iš karto po kaulų lūžių ir išnirimų.

Kad masažas butu veiksmingesnis:

  • pasirūpink, jog patalpoje būtų šilta;
  • sukurk malonią nuotaiką: švelnus apšvietimas, rami muzika ir pan.;
  • pasiruošk rankšluostį arba antklodėlę išmasa­žuotoms kūno dalims pridengti;
  • naudok kūno temperatūros augalinį aliejų ar kremą.

Kosmetinis masažas- grožiui

Dar vadinamas „limfos drenažu”. Dažniausiai jo griebiasi su antsvoriu ir celiulitu kovojančios moterys. Žinoma, pats masažas neliesina, bet, suderintas su atitinkama dieta, duoda neblogų rezultatų. Švelnus glostymas išilgai limfos kanalų ilgam pagerina odos išvaizdą ir bendrą savijautą. Riebalinis audinys tirpsta tolygiau, oda nenukara. Gydant celiulitą naudojami specialūs vibratoriai ir atitinkami kremai. Kosmetinis efektas priklauso nuo tokių procedūrų reguliarumo. Patartina masažuotis kasdien ar bent kartą per savaitę ilgą laiką. Grožiui svarbus ir veido masažas. Jis paprastai atliekamas kosmetikos kabinete, valant veidą. Masažuotojo judesiai turi būti švelnūs, nes veido mimikos raumenys labai jautrūs. Neprofesionaliai atliekamas masažas ištampo odą, ji greičiau suvysta.

Image by Freepik

Sportinis masažas- padeda išvengti raumenų skausmo

Sportinis masažas gerina kraujotaką, todėl iš raumenų greičiau pasišalina šalutiniai medžiagų apykaitos produktai- rūgštys, kurios ir sukelia raumenų skausmą. Be to, sportinis masažas padeda esant mėšlungiui, pagreitina reabilitaciją po traumų. Masažą galima atlikti prieš varžybas ar treniruotes- tada jis „apšildo” raumenis ir paruošia organizmą dideliam fiziniam krūviui. Po treniruočių, varžybų atpalaiduoja pavargusius raumenis. Toks masažas būna švelnesnis ir lėtesnis, panašus į atpalaiduojamąjį.

Atpalaiduojamasis masažas- savijautai gerinti

Toks masažas šalina nuovargį, galvos skausmus, padeda kenčiantiems nuo nemigos. Atpalaiduoja per daug įtemptus nervus, todėl smegenys pradeda gaminti daugiau endorfino, kuris ne tik sušvelnina skausmus, bet ir gerina savijautą bei nuotaiką. Atpalaiduojamasis masažas nuo gydomojo skiriasi tuo, kad masažuotojas turi išlaikyti pastovų masažavimo ritmą, tolygiai pereiti nuo vieno judesio prie kito, neatitraukiant rankų nuo kūno.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker