Karjera

Naujas vadovas- naujas šansas

Pagrindiniai akcentai
  • Venkite tokių pasakymų: „Mes anksčiau darydavome visai kitaip”.

Kai darbe keičiasi valdžia, dirbti nėra lengva. Ore tvyro įtampa, sklando įvairiausios kalbos ir gandai- visi nerimauja dėl rytdienos: gal kaip tik jų paslaugų ir bus atsisakyta…

Neretai nauja vadovė susirenka ir naują komandą. Todėl daugelis darbuotojų linkę skeptiškai vertinti viršininkės pasikeitimą. Visai be reikalo. Nes nauja vadovė gali suteikti jums puikią progą pasistūmėti tarnyboje- jūs galite pateikti į naująją komandą (kuria jis pasitikės) ir gauti atsakingesnes pareigas, į kurias buvusysis nė už ką nebūtų jūsų paskyręs.

Pabandykite išsiaiškinti, ką naujoji vadovė veikė prieš gaudama šį darbą (jei ji nėra buvusi jūsų kolega, su kuria gerdavote kavą ir smagiai šnekėdavotės rūkomajame). Sužinokite, kokia ji- gal mažai bendrauja, gal yra griežtos darbo tvarkos šalininkė, o gal sugyvenamas žmogus, vertinantis draugiškumą. Tada galėsite nusistatyti savo elgesio su ja kryptį.

Image by gpointstudio on Freepik

Neskubėkite vertinti. Pirmiausia sužinokite jos interesus ir tikslus. Stebėkite ją, nes ir ji daro tą patį. Leiskite jai suprasti, kad džiaugiatės dėl galimų pasikeitimų. Tik nekalbėkite blo­gai apie buvusį vadovą ar vadovę ir savo kolegas, nes tai nepadės kurti jūsų gero įvaizdžio.

Eidama kalbėtis su naujai paskirta vadove, turite numanyti, ko iš jūsų tikimasi ir kokios jūsų galimybės.
Pasakykite aiškiai ir atvirai, ką galite ir ko norite, kokios jūsų pareigos buvo iki tol ir kas jūsų netenkina. Taip abu išsiaiškinsite ir užkirsite kelią galimiems nesusipratimams.

Pasirodykite šiek tiek geresnė, nei esate. Tuo sužadinsite didesnius lūkesčius ir sudarysite sąlygas savo profesiniam tobulėjimui, karjerai. Beje, neateikite į darbą paskutinė ir neišeikite pirmutinė. Kiekvieną vadovą (tiek moteris ar vyrus) žavi stropumas, tačiau nepamirškite ir to, kad mokama ne už pastangas ir jų demonstravimą, o už darbo rezultatus (kuriuos nekenkia pareklamuoti).

Kad jūs pasirodytumėte sau palankioje šviesoje, daug kas priklauso nuo to, ką ir kaip kalbate, bei
kūno kalbos. Venkite pasakymu, kurie verstų suabejoti jūsų kompetencija, pvz „Nežinau, gal ir sugebėčiau”, arba „Gal galėčiau”. Jūs mokate ir galite! Tai turite parodyti ir kūnu: tiesi laikysena, ramūs tiškus judesiai rodo jūsų pasitikėjimą savimi. Niekas nieko svarbaus jums nepatikės, kol nepasitikėsite pati savimi.

Pripažinkite vadovės reikalavimus, net jei jie visiškai kitokie negu prieš buvusio vadovo. Venkite tokių pasakymų kaip šis: „Mes anksčiau darydavome visai kitaip”. Parodykite jai, kad sugebate įsiklausyti į jos žodžius, dirbti kitaip. Leiskite jai suprasti, kad remsite jos sprendimus ir idėjas.

Jei jums atrodo, kad koks nors sprendimas klaidingas- nieko baisaus. Pasakykite apie tai vadovei, dalykiškai argumentuokite, parodykite tokio sprendimo pasekmes- ir pasiūlykite alternatyvą. Kiekvienas vadovas, jei jis nesijaučia esąs neklystantis Dievas, turėtų vertinti konstruktyvią kritiką (nors yra tokių, su kuriais apskritai verčiau nieko nesiginčyti). Normalus vadovas ar vadovė įvertins darbuotoją, kuris domisi įmonės reikalais, ir supras, kad jam galima patikėti sudėtingesnes užduotis.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker