Stilius

Liemenėlės ir kelnaitės- ką reikia žinoti?

Liemenėlė ir kelnaitės- tarsi antroji oda. Tad norėtume, kad jūs butų ne tik patogios, gražios, madingos, bet ir kad dailintų mūsų figūrą. O šito dažnai prireikia, ypač vasarą, kai labai apnuoginame savo kūną

Trys apatinių tipai

Apatinio trikotažo gamintojai apatinius kuria trijų tipų moterims: aktyviajai, romantikei ir stilingajai. Aktyvioji visur ieško komforto, romantikė mėgaujasi puošniais nėriniais, stilingoji pirmoji „pasigauna” visas mados naujienas. Be to, visos norėtų, kad apatinis trikotažas, ypač liemenėlės ir kelnaitės, būtų kuo labiau higieniškas.

Su ar be?

Liemenėlė- ne kokia nors duoklė rūsčiai moralei, liemenėlės naudai byloja tai, kad šia aprangos dalimi galima pakoreguoti bet kokios formos krūtinę, o tada geriau „guli“ drabužiai, geriau atrodo figūra. Tada ir krūtinė nešokčioja, netrukdo greitai žingsniuoti ar bėgti.

Nešiojant liemenėlę, palaidinės ar suknelės audinys neerzina jautrių prisilietimams spenelių. Ir pagaliau šios audinio skiautės atrodo ypač seksualiai ir gražiai.

Image by Freepik

Rinkitės tinkamiausią

Tinkama liemenėlė pakelia, suspaudžia, sutvirtina, padidina krūtinę. Tą pavyksta pasiekti siuvant liemenėles su specialiomis ją formuojančiomis siūlėmis.

Labai populiarūs krūtinės formą išryškinantys įprasti, silikoniniai ar iš gelio pagaminti liemenėlės įdėklai, kurie gali būti joje įsiūti arba tiesiog įdėti į specialią liemenėlės kišenėlę.

Šių liemenėlių aksesuarų, taip pat įvairių petnešėlių, prie krūtinės priklijuojamų kaušelių, pažastukų, sugeriančių prakaitą, pripučiamų pagalvėlių galima įsigyti ir atskirai tose pačiose apatinio trikotažo parduotuvėse.

Tinka net mastopatijos profilaktikai

Gera liemenėlė padeda limfai geriau nutekėti iš pieno liaukų, o tai yra veiksminga profilaktinė mastopatijos priemonė. Ypač tai svarbu toms, kurios puikuojasi masyviu kriaušės pavidalo biustu. Žinia, dėvint per ankštą liemenėlę pasiekiamas atvirkščias rezultatas- limfos užsistovi. Todėl dalis gydytojų yra nusistatę prieš nuolatinį liemenėlės dėvėjimą, manydami, kad be liemenėlės nuolat vaikštanti moteris patirs mažiau žalos nei dėl ilgalaikio krūtų spaudimo.

Liemenėlės nereikėtų atsisakyti ir dar dėl vienos priežasties: veikiamos žemės traukos ir niekaip neprilaikomos, nuolat „šokinėjančios” krūtys greitai „nudrimba” ir praranda elastingumą.

Liemenėlės išrankiausioms

Siūlomos itin moteriškos, labai seksualios kolekcijos, jausmingos ir džiaugsmingos. Praūžus minimalizmo bangai, sugrįžtama prie didelės fantazijos, dekoratyvios dvasios, turtingais nėrinių raštais viliojančio apatinio trikotažo.

Romantikė, viliokė, paskendusi šveicariškų nėrinių gėlėse, kas gali būti nuostabiau? Kas gali būti prabangiau už apatinį trikotažą, siuvinėtą rankomis, puoštą blyksinčiais stikliukais, netgi Svarovskio karoliukais?

Apatinis trikotažas net išrankiausią moterį stebina įvairove: čia ir netikėti tatuiruočių, egzotiš­ki rytie­tiški mo­tyvai, geo­metrinių linijų žaismas, jaunatviškos austos gėly­tės, įvairaus dydžio žir­niukai. Madin­gas itin plo­nas, persišvie­čiantis apatinis trikotažas, puoš­tas storesnio audinio aplikacijomis, siuviniais.

Viename modelyje derinami skirtingo storio audinio lopai, siaurutėlis „stringas” (itin siaura užpakalinės kelnaičių dalies juostele) slepiasi po pla­tokomis permato­momis kelnaitėmis.

Image by Freepik

Tinkama kasdienai liemenėlė.

 • Su platokomis petnešėlėmis, kurios neįsispaudžia, neįsipjauna į odą.
 • Jų vidinė pusė yra iš natūralaus audinio, ne porolono.
 • Vidinėje pusėje nėra kietų siūlių ar nėrinių, kurie erzintų odą.
 • Karkaso kauleliai neįsiręžia į šonkaulius.
 • Prilaikydama sunkią krūtinę, ji nenusileidžia že­myn arba nekrypsta į priekį, neįsiręžia į nugarą.
 • Kai ją nusisegate, krūtinė tiesiog šiek tiek nusileidžia, tačiau niekur nelieka gilių raudonų įspaudų. Ir nebūna palengvėjimo atodūsių.
 • Beje, nebūtina baimintis sin­tetinio apatinio trikotažo, esą jis nesveikas: šiuolaikinė sin­tetika nesukelia alergijos, prakaitavimo.
 • Sintetinio apatinio trikotažo privalumas- jis ilgiau ir geriau dėvisi, nesusiskalbia, neišblunka taip greitai kaip natūralaus pluošto gaminiai, geriau išryškina krūtinės formą.
 • Žinoma, negalima nuneigti teigiamų natūralios medvilnės savybių, jos dedama į audinius, tačiau dažniausiai jos ten yra iki 40 %.

Madingas trikotažas

Apatinio trikotažo mada siūlo tas apatinio trikotažo spalvų gama pačias sezono spalvas kaip ir viršutiniams drabužiams.

Šiemet „ant bangos”:

 • švelnūs pasteliniai rusvi, žalsvi, melsvi, rausvi tonai;
 • raudonos, baltos, juodos spalvų derinys;
 • apatinio trikotažo spalvų gama derinama prie viršutinių drabužių;
 • viršutinių ir apatinių drabužių spal­vos gali papildyti viena kitą, arba jomis „žaidžiama”: išlindusi raudonos lieme­nėlės petnešėlė- puikus visos aprangos akcentas.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker