Pėdų masažas- kaip daryti?
Pėdos yra išlenktos, jas sudaro 20 kaulų – tai sudėtinga struktūra, turinti išlaikyti viso kūno svorį ir atliekanti smūgio amortizatoriaus vaidmenį. Jos greitai pavargsta, todėl, kad būna suspaustos batuose, joms tenka per didelis krūvis ar net nuo vaikščiojimo. Dar viena problema ta, kad ilgai stovint jose pradeda kauptis skysčiai. Pėdų masažas išjudina kraujo sąstovį ir pagerina jo apytaką. Jis taip pat grąžina jėgas visam kūnui. Taip įvyksta todėl, kad masažuojamos smulkios refleksinės sritys, išsidėsčiusios visame pėdų paviršiuje, kurios susijusios su organais arba tam tikromis kūno vietomis.
Kur sėdėti
Atsisėskite ant kėdės ar taburetės. Ji turėtų būti neaukšta, kad pėdą galėtumėte užsikelti ant kitos kojos šlaunies. Galite įsitaisyti ir ant grindų. Sėdėkite taip, kad patogiai ir neįtempę nugaros galėtumėte pasiekti pėdos priekį.
Masažas: naudokite abu nykščius
Pėdą laikydami abiem rankomis, nykščius prispauskite prie pado. Truputį spausdami masažuokite apskritimais dešiniuoju nykščiu. Tada spaudimą atleiskite ir tą patį pakartokite kairiuoju nykščiu. Taip keisdami nykščius masažuokite visą pėdą. Jeigu užčiuopėte itin įsitempusią vietą, ją pamasažuokite papildomai, kad sumažėtų jautrumas. Jeigu tai per daug skausminga, pereikite prie kitos vietos.
Masažas vienu nykščiu
Kitas būdas: masažuotis pėdas galite ir vienu nykščiu. Tai galbūt netgi patogiau, nes apskritimais, arba aukštyn braukite tiesia linija.
Viršutinė pėdos dalis
Tokiais judesiais nykščiu jūs galite masažuoti ir viršutinę pėdos dalį. Masažuokite nykščiu apskritimais arba trumpais tiesiais brūkšniais pirštų link. Šią vietą masažuokite vienu arba dviem nykščiais. Pėdą taip masažuoti galite ne tik laikydami ant kelių, bet ir uždėję ant taburetės priešais save.
Jeigu masažuojant kokį tašką jis suskausta, sustokite ir pereikite prie kitos vietos. Galbūt kai kurios jūsų pado vietos jautresnės už kitas, tačiau šis jautrumas neturi virsti nemaloniu skausmu.
Pėdų bėdos
*Pėdos lengvai nuvargsta, nes nemažai laiko būna suspaustos batuose. Nesiaukite per mažų ar blogai pritaikytų batų.
* Ilgai pavaikščiojus ar pastovėjus pėdose pradeda kauptis skysčiai, tai taip pat paskatina jų nuovargį.
* Kai kurių organų, tokių kaip inkstai ar širdis, negalavimas, turintis įtakos visam organizmui ar tam tikriems organams, taip pat skatina skysčių kaupimąsi kojose ir pėdose.
* Kai kurios pėdų ypatybės, pavyzdžiui, nusileidęs skliautas, gali sukelti skausmą pėdose ar kur kitur.