Sveikata

Plaštakos masažas- kaip daryti?

Šis masažas atpalaiduoja, be to, pagerėja rankos raumenų ir audinių aprūpinimas krauju, nes masažuojant skatinama jo apytaka. Be to, atsipalaiduoja delno ir pirštų sąnariai bei smulkieji raumenys.

Toks masažas turi netgi gydomąjį poveikį, ypač sergant artritu ir reumatizmu. Derinant šį masažą su tinkamais kremais ar aliejais, galima sumažinti skausmą. Kad masažas būtų efektyvesnis, kelios minutės prieš jį pradėdami panardinkite rankas į šiltą vandenį.

Refleksinės sritys ir taškai yra išsidėstę rankos ir pirštų priekyje bei viršuje, šie refleksiniai taškai susiję su kūno energetiniais kanalais taip pat, kaip ir analogiški taškai pėdose. Todėl plaštakų masažas vertinamas kaip balansuojantis viso kūno energiją.

Kur sėdėti

Atsisėskite kur nors patogiai, pavyzdžiui, ant sofos, kėdės ar lovos. Rankas laisvai pasidėkite ant kelių ar ant stalo priešais. Jeigu rankas laikysite pakėlę priešais save, po jomis padėkite pagalvėlę ar susuktą rankšluostį.

Masažas

1. Plaštaką kurią masažuosite, pasukite delnu į apačią ją prilaikykite kitos rankos pirštais. Laisvos rankos nykščiu masažuokite plaštakos viršų trumpais brūkšniais – tiesia linija ar apskritimais. Stipriau paspauskite, tačiau taip, kad nesukeltų bereikalingo nepatogumo.

2. Apsukite plaštaką ir nykščiu mažais apskritimais masažuokite delną. Šioje vietoje yra daugiau raumenų negu plaštakos viršuje, todėl paspauskite stipriau. Masažuodami galite apimti ir pirštus.

3. Plaštaką vėl pasukite taip, kad galėtumėte masažuoti pirštų viršų. Pirštą, kurį masažuosite, suimkite kilos rankos nykščiu ir pirštais. Nykštį uždėkite ant piršto galo, o pirštais prilaikykite iš apačios.

4. Nykščiu braukydami per pirštą pirmyn atgal truputį paspauskite. Spauskite sulenkdami nykštį per sąnario vidurį, paskui jį vėl ištieskite. Šiuos judesius pirmyn atgal kartokite keletą kartų, braukdami per visą piršto ilgį.

Vėliau taip pat masažuokite kitus pirštus. Jūs galite masažuoti pirštus ir laikydami plaštaką delnu į viršų.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker