Gyvenimas

Moters amžius, maistas ir kosmetika…

Mielos moterys, puikia žinote, kad visos galėtume būti gražios, jaunatviškos ir lieknos. Juk sportuojame, mankštinamės, prižiūrime kūną, tinkamai maitinamės tik tam, kad išliktume sveikos. Sveikata ir grožis gali būti didžiausias jūsų turtas, anaiptol ne visada reikia didelių pastangų arba daug lėšų jam sukaupti. Mes, moterys, viską galime pasidaryti pačios.

Organizmo pertvarka

Menopauzė- pokyčiai moters organizme, kurie prasideda taip: gaminama vis mažiau moteriškųjų hormonų estrogenų, kol jų visiškai sumažėja. Dėl to ir dingsta menstru­acijos.

Taip orga­nizmui persitvar­kant atsiranda ir nemalonių dalykų: karščio bangos, stiprus naktinis prakaitavimas, didėja kūno masė; be to moterys netikėtai tampa irzlios, greičiau pavargsta.

Nuotaikos keičiasi taip greitai ir netikėtai, pačios nesuvokia, kodėl blaškosi tarp kraštutinumų.

Tačiau nereikia užsikrauti nereikalingų vargų ir rūpesčių, nes visa tai galima išgyventi beveik nekeičiant gyvensenos. Net ir be hormonų terapijos įmanoma išlikti energingoms, veiklioms, patrauklioms ir seksualioms.

Tereikia žinių apie subalansuotą mitybą, kalorijas, būtiniausius vitaminus, mineralus bei maisto papildus.

Pagrindiniai mitybos principai

Sojos padeda išvengti klimakso. Šiuo atveju verta paminėti ir sojų ekstrak­tus, kuriuose labai gausu izoflavonų- fitoestrogenų grupei priklausančių me­džiagų.

Vyresnio amžiaus europiečių moterų liga- osteoporozė

Ilgą laiką medikai ir mitybos specialistai stebėjo dailiąsias Azijos gyventojas. Remdamiesi klinikiniais duomenimis jie įrodė, kad toms, kurios vartoja daug iš sojų paga­minto maisto, menopauzė prasideda kur kas vėliau nei kitoms. Jos sensta vėliau nei vakarietės.

Rytietės patiria kur kas mažiau klimakso simptomų, mažiau kenčia nuo karščio bangų, ir kadangi organizmas gauna estrogenų, jos rečiau serga ir gana dažna vyresnio amžiaus europie­čių moterų liga- osteoporo­ze. Vadinasi, jų kauliukai il­giau išlieka dailūs ir lanks­tūs bei nelūžinėja.

Kalcis ir vitaminai

  • Kalcio preparatai stabdo kaulų audinio kitimus, tad nesikeičia ir kaulų funkcijos.
  • Vitaminas D2 (ergokalciferolis) reguliuoja organizme kalcio ir fosforo apykaitą bei kaulų „statybos darbus”- jų augimą ir vidinės struktūros formavimąsi.
  • Vitaminas D3 (holekalciferolis) taip pat tvarko kalcio ir fosforo judėjimą audiniais.

„Trokštu atrodyti gerai

Tai bene kiekvienos save gerbiančios moters svajonė. Tačiau nereikia pamiršti, kad gera išvaizda tiesiogiai priklauso nuo normalios medžiagų apykaitos, tinkamai maitinantis net pilkos pelytės virsta nubiomis gražuolėmis.

Image by Freepik

Moteris nori būti patraukli ir būdama dvidešimties, ir keturiasdešimties, ir šešiasdešimties, ir sulaukusi aštuoniasdešimties.

Šiuolaikinė dama sąmoningai stengiasi padėti savo odai išlikti jaunai ir gražiai, tačiau, kasdien susidurdama su daugybe reklamos ir informacijos, neretai sutrinka ir nenumano, kokia kosmetika jai turėtų tikti, galbūt nesugeba pasirinkti ir odos atjauninimo būdų.

Tad dar kartą pakalbėkime apie moteris, įžengusias į penktąją dešimtį, ir pabandykime išsiaiškinti, ko reikia, kad jos dar ilgai išliktų jaunatviškos ir dailios.

Kodėl atsiranda raukšlelių?

Tik perkopus per trisdešimt penkerių metų slenkstį kiekvienos, net ir visiškai sveikos, moters organizme prasideda gana ryškūs hormonų pokyčiai- taip visas kūnas rengiamas būsimai menopauzei, dar kitaip vadinama klimaksu.

Nemažai tų besikeičiančių hormonų vienaip ar kitaip paveikia ir odą.

Verta prisiminti, kad naujoms ląstelėms gaminti būtina daug maitinamųjų medžiagų ir hormonų, kurie pro kraujo indų sieneles patenka iš kraujo plazmos.

Ir vos tik kraujyje sumažėja būtinųjų elementų, sutrinka ir odos pusiausvyra: naujosios ląstelės gaminamos gana greitai, o suragėjęs sluoksnis šalinamas daug lėčiau.

Dėl tokio nesuderinamumo artėjant prie keturiasdešimties oda tampa vis sausesnė, ir vis greičiau bei lengviau veidą bei kaklą vagoja raukšlelės.

Naikinti laisvuosius radikalus

Be to, pastebėta, kad oda sensta ir dar dėl vienos, tačiau labai rimtos priežasties- kai atsiranda daug laisvųjų radikalų. Jie agresyviai puola ląsteles ir trikdo biologinių molekulių (kolageno, elastino, glamurono rūgštis) funkcionavimą.

Ilgai kaitinantis saulėje biologinės odos struktūros taip pat kinta- suyra.

Pastaruoju metu laisvieji radikalai turi stiprų priešą fermentą. Tai SOD- mutaciją stabdantis superoksidas.

Kremai, kuriuose yra šio fermento, laikomi elitiniais ir yra labai brangūs. Juos naudojant sulaukiame ne tik stulbinančio kosmetinio efekto,- tokie kremai gydo odos uždegimus ir žaizdas.
Be to, kai kurie vitaminai (A,E,D) ir patys gali sustabdyti laisvųjų radikalų veikimą.

Image by wayhomestudio on Freepik

Vargas dėl kolageno

Deja, raukšlių atsiranda ne tik sumažėjus jaunų ląstelių,- oda raukšlėjasi ir tuomet, kai netenka apie 30 % normalaus kolageno. Todėl po 35- mečio oda kasdien tampa vis šiurkštesnė, vis labiau mažėja jos elastingumas, tamprumas.

Jaunų moterų odoje normalus kolagenas nuolat atnaujinamas. Tuo pat metu, kai gaminamas normalus kolagenas, sintetinamas ir „antrinis kolagenas”. Štai kodėl 40- mečių moterų oda primena pergamentą, – liaujasi atsinaujinimo procesas.

Vitaminas C ir oda

Šiuo atveju galima sau neblogai pagelbėti naudojant kremus su kolagenu ir vitaminu C, kuris yra geriausias pagalbininkas norint atjauninti odą.

Tik vertėtų prisiminti, kad naudodamos tokius kremus 35-erių metų moterys gali tikėtis vienokių rezultatų, o sulaukusios 60- ies pasieks kitokių. Tačiau abiem atvejais ir artimieji, ir pažįstami neabejotinai pastebės veido odos pokyčius.

Derėtų nepamiršti, kad nemažai preparatų turi ir neigiamų savybių- pagerėjimas būna tik tuo metu, kai vartojate konkrečią veido odos gydymo ir jauninimo priemonę. Tačiau švelni ir glotni oda bei malonus veido spindesys verti tų pastangų, kurias tenka įdėti kasdien- prižiūrint kūną, valant ir maitinant veido, kaklo bei rankų odą.

Tuomet grožis taps jūsų pelnytu prizu. Tebūnie nuo šiol jūsų šūkis: „Viską darau tik dėl savęs”.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker