Odos priežiūra

Naktiniai kremai atlieka daug funkcijų

Grįžusi po darbų skubėkite ne tik nusimesti kostiumėlį, bet ir kuo greičiau nusivalyti makiažą ilgais šaltais vakarais pats laikas įdėmiau įsiklausyti į odos poreikius: jau nuo 18 val. prasideda jos biologinis aktyvumas, tad palepinkite tuo, ko jai labiausiai trūksta. Geriausias odos „maistas”- naktinis kremas.

Ypatingoji 20-ta valanda…

Dienos metu organizmas visą savo energiją atiduoda vidaus organų veiklai, todėl oda tuo metu „snaudžia”: tik iš dalies pasisavina jai būtinas biologiškai aktyvias medžiagas. Odos ląstelių atsinaujinimo procesas piką pasiekia 20 val. Nuo vidurnakčio vėl sulėtėja odos darbas, ji užmiega kartu su organizmu.Tačiau jeigu neturite sąlygų tarp 18 ir 20 vai. odą patepti naktiniu kremu, būtinai tai padarykite  likus bent kelioms valandoms iki miego.

Tepkite ploną sluoksnį

Naktinį kremą patartina vartoti maždaug nuo 25-erių metų. Jie būna maitinamieji (su bioaktyviosiomis medžiagomis), atkuriamieji arba regeneruojamieji („užkuria” odos atsinaujinimo motoriuką, suaktyvina ląstelių veiklą), vaistažoliniai (dažniausiai rekomenduojami neproblemiškai ar jaunesnio amžiaus moterų odai).

 Naktinį kremą tepkite tik plonu sluoksniu- nepalikite jo pertekliaus. Antraip per naktį dėl susidariusios kremo plėvelės oda patirs šiluminį efektą: tikėtina, kad atsikelsite su išsiplėtusiais veido kapiliarais, išberta oda, išburkusiu veidu ar paakiais… Taip gali nutikti dėl to, kad naktinis kremas yra riebesnis, ir jame biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija yra gerokai didesnė nei dieniniame.

Paakius nakčiai tepkite lengvos konsistencijos priemonėmis (labai tinka želė), kurios nedirgina odos.

Kremą rinkitės pagal amžių ir odos tipą

Jaunesnei odai  tiks kremai, kurių sudėtyje yra antioksidantų – vitaminų A, E, C ar kofermento Q10- neutralizuojančių laisvuosius radikalus. Taip pat tinka lengvesnės tekstūros universalūs kremai (naudojami ir dieną, ir naktį), turintys alavijų, dumblių ekstraktų ir pan.

Riebiai, spuoguotai ar mišriai odai naktį užteks lengvo drėkinamojo naktinio kremo, neužkemšančio porų. Tiks ir kremai su vaisių ar pieno rūgštimis – tokie skaistina odą, naikina smulkias raukšleles.

 Mišraus tipo odai tinka lengvesni universalūs kremai ar emulsijos. Jeigu veido oda yra riebi ir inkštiruota (ypač nosies, skruostų ir smakro srityse)- nakčiai geriau nesitepti jokio kremo, ypač jei nusiprausus nejaučiate nemalonaus tempimo. Arba vartokite kremą su gudobelėmis, kokosų sultimis, ženšeniais, jūros dumbliais, liucernų, kaštonų ekstraktais, biotinu (vit. H).

Brandesnei odai rinkitės naktinį kremą su aktyviosiomis medžiagomis, lyginančiomis raukšles – kolagenu, elastinu, retinoliu, mikropeptidais (dvigubai efektyvesniais  nei vitaminas C). Labai naudingi  naktiniai kremai su fitohormonais – jų ypač daug yra sojoje.

Baigusios vienos rūšies kremą, vartokite kitos, tarkime, maitinamąjį kremą (ypač tinkantį sausai, nualintai odai) su avokadų, daigintų kviečių, šaltalankių, migdolų aliejais, įvairiais vitaminais.

Šoko  terapija – naktiniai serumai

Jaunystę odai efektyviai sugrąžina naktiniai serumai, kuriuose esantys biologiškai aktyvių medžiagų koncentratai sukelia šoką. Tokie serumai naudojami  nuo maždaug 40-ties metų, kai prasideda akivaizdaus senėjimo  procesai. Jie intensyviai maitina, drėkina ir, svarbiausia, stangrina. Serumai ypač aktualūs artėjant šventėms, po alinančių darbų ar ligų. Tai iš dalies yra alternatyva grožio centruose atliekamiems masažams ir kaukėms, nes jau per savaitę serumas gerokai atkuria odos būklę. Po serumo kurso suaktyvinta oda kurį laiką vėl geba savarankiškai rūpintis savimi.

Image by drobotdean on Freepik

 Stebuklingosios liposomos

 Naudingosios naktinių kremų medžiagos į gilesnius odos sluoksnius patenka dėl stebuklingų „konteineriukų” – liposomų. Tai mikrodalelės, kitaip dar vadinamos riebalinėmis kapsulytėmis, kurios nukeliavusios ten, kur reikia, ištirpsta, suteikdamos odai ne tik maitinamųjų, bet ir veikiančių atkuriamuosius odos procesus sudėtinių kompleksinių medžiagų.

 Jos vienu metu gali blukinti pigmentus, stiprinti elastingumą, mažinti raukšlelių gilumą bei atkurti jaunatviškus veido kontūrus. Kremą su lipidais, esant poreikiui, galite vartoti maždaug nuo 27-erių metų.

Dermokosmetika vietoj procedūrų

 Profesionalų grožio klinikoje  ar centre atliekamas  procedūras iš dalies gali atstoti moderniajai dermokosmetikos  serijai priklausantis naktinis kremas. Tokios serijos priemonėse yra sustiprintas terapinis odos poveikis. Dermokosmetikos priemonės tinka bet kurio amžiaus moterims, nes naudojamos atsiradus akivaizdžiai problemai. Tai, pavyzdžiui, serumas ar kremas, prilygstantis botulino ar kolageno injekcijoms, ar naktinis kremas su glikolio rūgštimi (kuri geba „nutrinti” raukšleles, šviesinti odą), iš dalies galintis pakeisti mechaninį šveitimą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker