Psichologija

Moters ir vyro draugystė, ar tai įmanoma?

Kai draugė visa švytėdama pristato tau savo „draugą”, tu puikiai supranti, kad tai- ne visai tikslu. Kodėl tuomet ji švelniai nagu dreskia jo paausį, o jis prisimerkęs delnu glostinėja jos klubą?

Bet ar tai reiškia, kad tyra, nuoširdi, ištikima draugystė- tiktai draugystė- tarp vyro ir moters yra neįmanoma?

Panašu, kad tai- neaiškus, subtilus ir paslaptingas reikalas. Jeigu ji išvis egzistuoja…

Nuo pat vaikystės vienas su kitu „draugaudami”, vyrai ir moterys yra gan skeptiški tarpusavio draugystės atžvilgiu.

„Man su moterimis draugauti trukdo kai kurie jų būdo ir ypač išorės bruožai. Iš pradžių net nesupratau kodėl. Štai protinga, miela ir jautri mergina, tikra draugė, bet kažkas joje yra tokio… Paskui perskaičiau: seksologijoje jie vadinami relišeriais. Tai bruoželiai, kurie taip „užveda” tave, kad pamiršti, kad ji- tavo draugė”

Saulius 21 metai

Aš ilgai susirašinėjau su viena mergina- kitaip sakant, mes draugavome online. Bet štai susitikom, ir… neišlaikėm. Ji (dabar- mano žmona) vis prikiša. O žinutėse ir laiškuose dėjaisi esąs toks geras draugas. O aš jai primenu: „Bet tada mes miegojome kiekvienas savo lovoje!”

Gerimantas 27 metai

Aš galiu draugauti tik su moterimis, kurios manęs fiziškai netraukia… Tik kad tokių mažai. Bet jei jos tai sužinos- ar norės su manim draugauti?”

Dalius, 30 metų

Tarp vyrų plačiai išplitęs įsitikinimas, kad moteris sutverta anaiptol ne draugystei, kad visos draugystės su moterimi kada nors pasibaigia. Na, gal ne visos, bet tos kitos išvis neturi ateities. Su moterimis, kurios jų seksualiai netraukia, jiems nekyla noras turėti reikalų- nebent tiktai dalykinius.

Image by Freepik

Tuo tarpu moterys nėra tokios kategoriškos.

Vyras – moters draugas? Jeigu jis tavo brolis arba gėjus- kodėl gi ne?

Vaida, 23 metai

Vyrai- draugai? Ar draugai ryja akimis tavo kojas ir trokšta priglusti prie tavo šlaunies? Iš pradžių visi jie prisiekinėja draugystę, tačiau po kurio laiko jie būtinai pabando įsiversti tave į lovą. Galbūt tiktai gėjus galėtų būti man draugu, bet jie mane… kaip čia pasakius… trikdo.

Saulė, 23 metai

Aš bendrauju su vyrais, kurie man- tik draugai, ir labai vertinu jų draugystę. Jie ne tokie pavydūs, smulkmeniški ir tuščiakalbiai kaip moterys. Jiems rūpi reikalo esmė, o ne plepalai. Žinoma, pasilaiko mūsų santykiuose ir erotinių momentų, bet tai tik žaidimas, tik erzinimąsis, padedantis atsipalaiduoti. Bet nemanau, kad kuris nors iš jų ateityje taps mano vyru.

Rasa, 20 metų sutudentė

Kaip ir visur, moterys linkusios ieškoti kompromisų ir net pateisinimo savo draugystei su vyrais. Kartais atrodo, kad jos ir vėl teisinasi, lyg jaustųsi dėl jos kaltos!.. Rodos, jos vis stengiasi išsisukti: meilėje vyrui jos įžvelgia draugystę, o draugystėje su vyru nemato nieko seksualaus.

Pastebėta, kad atsargiausiai draugystę tarp lyčių vertina 20-mečiai-30-mečiai. Šiame amžiuje paprastai ieškoma partnerio ir lytiškai gyvenama bene aktyviausiai. Paaugliams „draugas” („bičas”, „savas”) yra kultinis žodis. O ką mano apie draugystę tarp lyčių patyrę žmonės? „Viskas praeina”,- sako jie.- „Ir meilė, ir draugystė…”.

Ar tave tai paguodžia? Šiaip ar taip, ryškėja mūsų draugystės su vyrais stabdys: seksas! TAI, kas labiausiai traukia vyrus prie moterų, pasirodo, rimtai komplikuoja jų draugiškus ryšius.

Taip, jis tau- draugas, bičiulis, brolis… O tu žvelgi į jo vaiskias žydras akis ir kamuojiesi svarstydama, ką tai reiškia: ar tavo, kaip moters, nepatrauklumą, ar jo ištikimybę slaptai mylimajai.

Draugystė vietoje TO

Ar tau neskaudu būtų tiktai draugauti su patraukliu išvaizdžiu vaikinu, į kurį žvilgčioja visos tavo draugės? „Kas jis?” – klausinėja jos. „Mano draugas”, – sakai atsainiai, nors širdy dėlto labai sielvartauji. Taip, jis tau- draugas, bičiulis, brolis… O tu žvelgi į jo vaiskias žydras akis, kai jis tau pasakoja apie savo laimėjimus sporte bei asmeniniame gyvenime, ir kamuojiesi svarstydama, ką tai reiškia: ar tavo, kaip moters, nepatrauklumą, ar jo ištikimybę slaptai mylimajai, ar žydrą jo orientacijos atspalvį?

Jeigu tu įsitikinusi, kad tavo bendravimas su vaikinu pagrįstas abipuse simpatija ir sielų bendrumu- tai visai nereiškia, kad jis visą laiką bus sklandus ir paprastas. Galbūt jūsų sielos panašios, tačiau jos yra labai skirtinguose kūnuose… Kurie kartais nežino, ką daro!

Image by marymarkevich on Freepik

Draugystė nepaisant TO

Turėjau gerą draugą, talentingą menininką, su kuriuo man buvo taip lengva, taip nenuobodu. Nors man nepatiko jo figūra, jo nervingos rankos, odos kvapas… Tačiau draugauti man tai visiškai netrukdė. Mes juokaudavom, išdykaudavom, dirbdavom drauge. Kartą poilsiavome dviese- pajūryje praleidome penkias linksmas dienas ir ramias naktis. Aišku, jis bandė mane apkabinti ir net įsliuogti mano lovon- ačiū Dievui, teisingai suprato mano ryžtingą „NE”. Bet vos tik mano draugas išskrido namo, aš lyg sužvėrėjusi puoliau gundyti… visą futbolo komandą, kuri gyveno mūsų kaimynystėje. Vieną futbolininką buvau jau nusižiūrėjusi duše. Taip, jaučiausi niekše, paniekinusi ir išdavusi draugystę, bet kartu buvau tarsi Olimpe su tuo futbolininku… Draugas dar skambinėdavo, bandė gaivinti mūsų merdinčią draugystę, bet mano mylimasis neapsikentęs kartą išplėšė telefono ragelį man iš rankų… Aš apsiverkiau, ėmiau aiškinti jam, kad mus sieja tik dvasinis ryšys… Jis nutraukė mane: „Rinkis- jis arba aš. Dvasinis ryšys arba fizinis”. Taip mano draugas skrido išskrido visiems laikams, o aš tapau futbolininko žmona…”

Loreta, 29 metai

Ne tik futbolininkai yra nedraugiški su savo moterų draugais. Tai bene visų vyru bruožas. Dar daugiau jie negali pakęsti jokio vyriškos lyties „draugo” šalia savo moters. „Ko jam reikia iš tavęs?” – klausia jis, nors pats visada mano žinąs atsakymą.

Draugystė po TO

Kartais geriau paaukoti draugą, kad neprarastum jaunikio. O kai kada geriau atsisakyti ir draugystės, jeigu jo meilę jau praradai. Greičiausiai jis bus toks pat nepatikimas draugas, koks neištikimas buvo meilužis.

Prašau tavęs tik vieno- likime draugais,- kartą pasakė man mano vaikinas, kurį beprotiškai mylėjau. Tai atsitiko po to, kai paliko mane vieną Naujųjų metų naktį, nors buvom sutarę sutikti juos drauge. Sulaisčiusi ašarom savo naujųjų suknelę ir viena išgėrusi visą šampaną, paryčiais galop susiėmiau ir nuėjau į naktinį klubą pašokti. Ten ir radau savo mylimąjį. Nelaukdama jo pasiaiškinimų, išėjau šokti su kitu. Po to jis ir pasiūlė man likti draugais. Pajutau, kad nekenčiu jo visa širdimi kartu su visais jo gerais ketinimais.

Rimantė, 27 metai

Moralas: jeigu vyras siūlo tau savo draugystę pridėjęs ranką prie širdies, iš tikrųjų tai gali reikšti tris dalykus:

 • Jis jau myli kitą:
 • Gali mylėt jį sau viena;
 • Jis puoselėja viltį pasimylėti su tavimi.

Visa tai apsvarsčius, nuspręsk, ar vis dar nori su juo draugauti.

Amžinos draugės

Yra merginų, kurios nuo vaikystės tik „draugauja” su vaikinais. Su visais sutiktais vyrais jos iškart elgiasi kaip su draugais. Ima ploti jiems per petį- „Eikš, parūkysim drauge?” Rengiasi taip, lyg išvis neturėtų figūros,

Kaip ir visos merginos, ši draugė taip pat svajoja apie karštą meilę, bet nė nemėgina suvilioti- argi galima gundyti draugą? Galėdama bet kada prieiti ir paliesti jį- paploti jam per petį, ji neišlaiko atstumo, būtino trumpam sujungimui, kai aistra nutvilko it iškrova.

Jei tau neužtenka draugų:

 • pastatyk jam bokalą alaus;
 • niekad nenuleisk žvilgsnio žemiau jo juosmens;
 • guosk ir užjausk jį;
 • kartu priėjus griovį ar duobę, jokiu būdu nesileisk pernešama, o pareikšk: „Aš pati”;
 • skolink jam pinigus;
 • supažindink su savo draugėmis.

Chroniškos meilužės

Šių merginų nuostata vyriškos lyties atžvilgiu yra aiški: gundyti, gundyti ir sugundyti. „Na ir kas, kad jis mano draugės draugas. Panorėsiu, bus mano!”- nusprendžia ji, ir demonstruoja tai visu kūnu.

Nepasidažiusi ji neišeina nė šiukšlių išnešti. Ji net autobuso stotelėje lūkuriuoja taip išlenkusi klubą, lyg autobusas būtų seksualus. Ar bereikia sakyti, kad ji nėra draugiška su vyrais? Bet jiems, atrodo, tai patinka… Kitos jai juodai pavydi. Tačiau ji nėra tokia laiminga, kaip joms atrodo- nes nė vienas meilužis nėra jai tikras draugas. Ji nemoka, o galbūt bijo apnuoginti savo sielą, nors dėl kūno jai nekyla tokių skrupulų.

Jei tau dar negana meilužių:

 • nesivalyk makiažo net eidama miegoti;
 • iškart duok jam suprasti, kad visi vyrai vienodi;
 • draugauk su juo tol, kol jis sušnabždės: „Noriu tavęs”;
 • neprisipažink jam, kai tau liūdna ar ilgu.

Draugą santuokoje pažinsi

Image by Freepik

Beveik visos merginos, dalyvavusios apklausoje „Kokį įsivaizduoji savo sutuoktinį?” mini kad jis turėtų būti „tikras draugas”. Kuris neišduos, padės, kuriam gali viską pasakyti, kuriuo galėtum pasitikėti… Vėliau paaiškėja, kaip sunku suderinti šiuos troškimus su savo lytiniu potraukiu. Ir ne mums vienoms!..

Su moterimi draugauti yra sunku. Pavyzdžiui, aš lig šiol niekaip negaliu susidraugauti su savo žmona jau 15 metų. Atrodo, jau gerai, jau draugaujam, viens kitam visokias paslaugas ir malonumus teikiam- o ji ir vėl seka mane alkanos vilkės akimis… Ne, atleiskit, draugystė tarp lyčių- tik tada, kai būsiu jau pavargęs nuo meilės. Gal tai atsitiks po aštuoniasdešimties- bet už jas negaliu gi aš pažadėti!..

Ramūnas, 38 metai

Jau būdama ištekėjusi, aš pusę metų draugavau vienu simpatišku vyriškiu. Abudu turėjome bėdų: aš vyrą girtuoklį, jis- neištikimą žmoną. Tikrai turėjome apie ką pasišnekėt. Pietaudavom kartu, palaikėme vienas kitą moraliai. Nežinia, kuo būtų pasibaigusi mūsų draugystė, bet jo žmona grįžo į šeimą. Ir dabar, kai susitinku juos abu gatvėje susikibusius rankytėmis, jis kaltai linkteli man arba staiga labai susidomi senamiesčio architektūra. Bet juk aš nebuvau jo meilužė!.. Ne, draugauti su vyru gali tik iš bėdos- kai nebeturi su kuo

Sonata, 34 metai

Jeigu vyras ir žmona per penkerius metus netampa draugais- ko gi išvis, jau nekalbant apie santuoką, gali tikėtis iš vyro ir moters draugystės?

Ištekėjusi vieną dieną imi ir apsižiūri, kad nebeturi vyriškos lyties draugų. O juk tiek jų turėjai! Liko tik pažįstami, bendradarbiai ir eksmeilužiai, kurie, sutikti gatvėje, vienodai tau linkčioja. Iš pradžių ši padėtis tau neatrodo tragiška- tu jos nė nepastebi. Tačiau kuo toliau nuo medaus mėnesio, tuo tau aiškiau, kad visus draugus iškeitei į vienintelį, kuris nuo šiol turės tau atstoti visus pasaulio vyrus. Ir kuris trūks plyš turės su tavimi susidraugauti- nes tu vėl gali pradėt draugauti su kitais… Galbūt tai pavyks jums jau po skyrybų- jeigu tu lig tol jo nenudobsi ir dar norėsi matyti. Todėl geriau vis dėlto tikėti draugyste!

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker