Gyvenimas

Kas griauna šeimos laimę?

Požiūris į vyro ir moters santykius atkeliavęs iš senų senovės. Nuo mažų dienų esame prisiklausiusios įvairiausių gyvenimo tiesų, šeimos rūpesčius sprendžiame ne savo galva ir vis dar kremtamės, ką žmonės pasakys. Neva išmintingos tiesos sugalvotos tarsi nuorodos, kaip žmogus privalo elgtis ir vertinti kitų poelgius. Metas keisti šį požiūrį ir griauti per amžius kurtus mitus apie vyro ir moters bendravimą. Štai dažniausiai pasitaikantys absurdiški teiginiai.

Kuo didesnė aistra, tuo laimingesnė santuoka

Ši klaidinga nuostata aptemdė ne vienos laimingos poros gyvenimą. Psichologai nepaliauja kartoti, kad beprotiška aistra- neilgaamžė. Emocinė įtampa, pasiekusi viršūnę, neišvengiamai atslūgsta. Kažkodėl tiek vyras, tiek moteris dramatizuoja šią santykių stadiją, vertina kaip meilės pabaigą. Įsimylėjėliai niekaip negali suvokti, kad ramūs, šilti, pilni pasitikėjimo vienas kitu santykiai nėra nei atšalimas, nei meilės pabaiga. Tai tiesiog aukštesnis meilės lygis, kurį pasiekti skirta ne visiems, tik tiems, kurie žino, kas yra tolerancija, altruizmas, pasiaukojimas ir noras suprasti kitą žmogų.

Gims vaikas- ir viskas susitvarkys savaime

Nieko panašaus kūdikio atsiradimas kartais lik dar labiau pablogina pašlijusius poros santykius. Nėštumo kai kurios moterys griebiasi lyg šiaudo, norėdamos išgelbėti skęstantį santuokos laivą. Niekuo dėtam kūdikėliui dar neginusiam užkraunama milžiniška atsakomybė- suvienyti besivaidijančius tėvus. Dažniausiai ši „misija” jam būna per sunki ir visos neigiamos moters emocijos išliejamos ant mažylio. Galiausiai lieka trys nelaimingi žmonės: vyras, kuriam priekaištaujama, moteris, kuri jaučiasi apgauta, vaikas, netekęs meilės.

Tarp sutuoktinių neturi būti jokių paslapčių

Kiekvienas žmogus savo sieloje turi kertelę, kurioje nori būti tik vienas. Joje- prisiminimai, mintys, jausmai, kuriais jis nenori dalytis su niekuo, netgi su artimiausiu žmogumi. Nereikia jėga laužtis į tą kertelę, prievartauti partnerį viską iškloti kaip per išpažintį. Nuolatiniai klausimai gali labai atšaldyti jūsų santykius ir netgi sukelti tavo pačios įtarimus- ką jis nuo manęs slepia? Begalinis moters noras viską žinoti, iki smulkmenų kontroliuoti vyro gyvenimą, netgi intymųjį, sutuoktinių santykius padaro nepakenčiamus.

Kiekvienas turi teisę turėti savo pasaulį ir visi privalo šią teisę gerbti.

Image by Freepik

Neištikimybė griauna santuoką. Neištikimybė vėl įžiebia aistrą.

Pritariančiųjų šiems prieštaringiems teiginiams tikriausiai yra po lygiai. Šimtai porų gali papasakoti, kaip vieno nuklydimas „į kairę” padėjo įveikti sunkų krizės laikotarpį ir meilė įgavo antrąjį kvėpavimą. Ir atvirkščiai- kartais nekaltas flirtas išskiria iš pažiūros tvirčiausias poras. Nėra ir negali būti visiems vienodo recepto- kaip elgtis ir kaip reaguoti, sužinojus apie mylimojo neištikimybę. Tai ypač individualu. Verčiau klausyti savo širdies, intuicijos negu viską žinančios kaimynės ar draugės patarimų.

Priešingybės traukia viena kitą

Vienas kitą traukia tie, tarp kurių yra kas nors bendra- pomėgiai, požiūriai ar netgi veido bruožai. Žinoma, aistra gali įsiplieksti ir tarp absoliučiai skirtingų žmonių, tačiau tai, kad tokia sąjunga ilgai ir sėkmingai gyvuos,- labai maža tikimybė. Psichologiniai prieštaravimai tarp žmonių, kurių skiriasi vertybių sistemos, poreikiai bei interesai, paprastai pražudo ir pačią karščiausią meilę. Vyro ir moters nepriekaištingiems santykiams klostytis tiesiog būtina psichologinė dermė; reikia sugebėti priimti vienas kito privalumus bei trūkumus, tuo pačiu išsaugant savo individualumą.

Svarbiausia – meilė, o visa kita susitvarkys

Ne veltui žmonės sako: „Meile sotus nebūsi”. Euforija greitai praeina ir anksčiau ar vėliau abiem tenka rūpintis labai žemiškais dalykais. Staigus situacijos pasikeitimas, kai vietoj romantiškų pasivaikščiojimų tenka keltis prie verkiančio kūdikio ar dirbti papildomą darbą, kad šeimai pakaktų pinigų, išmuša iš vėžių ne vieną. Ypač jautriai į tai reaguoja moterys. Žymiai lengviau toms poroms, kurios nesvaičioja apie žvaigždes, o tvirtai stovi ant žemės ir gerai žino, kad šeimyninę laimę neišvengiamai lydės rutina. Ir tik mūsų pačių valia galima ją padaryti kuo mažiau įkyrią.

Privalai mane mylėti tokią, kokią esu

Šis mitas- ypač paplitęs. Sutuoktuvių liudijimas daugelį žmonių tarsi užhipnotizuoja- jie atsipalaiduoja, nebeskiria daug dėmesio savo išvaizdai, pradeda nebesivaidyti. Tik ką spinduliavę meilę vienas kitam, sutuoktiniai vis dažniau pradeda priekaištauti, reikšti nepagrįstas pretenzijas ir ignoruoti partnerio interesus. Iš šeimyninio leksikono greitai išnyksta švelnūs žodžiai, pamirštami meilūs prisilietimai. Ilgainiui bendras gyvenimas virsta sunkia našta. Juk spaudas pase vyro ir moters santykių nekeičia. Jis neužtikrina meilės visam gyvenimui ir juolab amžino buvimo kartu.

Vyro karjera svarbesnė už moters

Namų šeimininkių širdis glostantis požiūris. Iš tiesų dar daugelis šeimų laikosi tradicinio modelio- vyras uždirba pinigus, moteris rūpinasi namais. Jos mielai viryklę pakeistų kompiuteriu, tačiau tai padaryti neleidžia perdėta atsakomybė prieš šeimą: jei abu dirbsime, kas rūpinsis namais? Tereikia šiek tiek paprasčiau vertinti šią situaciją- tikrai nieko nenutiks, jei negalėsi kasdien nušluostyti dulkių ar pagaminti „karališkų” pietų. Ilgainiui palys šeimos nariai išmoks pasirūpinti savimi ir namais. Tad jeigu yra nors menkiausia galimybė tobulinti savo profesinius įgūdžius, būtinai pasinaudok ja!

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker