Grožis

Toniniai kremai- ką reikia žinoti…

Šiandien madingas natūralus grožis. O tai reiškia- lygi ir sveika oda. Kad ir tu turėtum tokią, pradėk naudoti toninį kremą! 15 išsamių atsakymų į „karščiausius” klausimus padės apsispręsti ir pasirinkti.

1. Ar būtina naudoti toninį kremą, jei darai natūralu makiažą?

Daugelis moterų mano, kad natūralus makiažas- tai saikingai padažytos blakstienos ir lūpos, be jokio toninio kremo ar pudros. Tačiau natūralus makiažas ir vadinamas tokiu, nes turi sudaryti natūralaus grožio įspūdį. O toks grožis neįmanomas be lygios ir sveikos odos. Taigi gali apsieiti be šešėlių, pieštuko ar skaistalų, tačiau tikrai neišsiversi be toninio kremo!

2. Ar reikia tepti makiažo pagrindą, jei naudoji toninį kremą?

Žinoma, reikia. Toninis kremas neturi jokių aktyviųjų medžiagų, jame nepakankamai drėgmės, kuri būtina odai. Kaip makiažo pagrindą galima naudoti drėkinamąjį kremą arba rinktis specialią priemonę.

3. Kaip pasirinkti tonini kremą?

Teks kliautis bandymų metodu. Odos (ir toninio kremo) spalva priklauso nuo pigmentacijos. Yra du pigmentacijos tipai: pirmajam priskiriamos moterys, kurių oda rausvai raudona (dėl aktyvios kraujotakos smulkiose odos kraujagyslėse); antrajam priklauso moterys, kurių oda gelsvai ruda (tai lemia melanino kiekis). Pirmojo tipo moterims visažistai rekomenduoja toninius kremus su rausvu atspalviu, o antrajam tipui idealiai tiks geltoni ir auksiniai tonai.

Image by kroshka__nastya on Freepik

4. Ar toninis kremas apsaugo odą?

Paprastai toniniai kremai gaminami su apsauginiu faktoriumi (nuo 12 iki 15), taip pat su antioksidantais, saugančiais nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

5. Kaip nuvalyti toninį kremą?

Valyti geriausia pieneliu. Paskui odą derėtų atgaivinti toniku. Toms, kurios teikia pirmenybę vandeniui, patartina naudoti prausimosi želė, kuri švariai nuplaus nešvarumus ir kosmetiką, nepažeisdama apsauginio odos sluoksnio.

6. Kuo skiriasi toniniai kremai skirtingiems odos tipams?

Sausai odai skirtose priemonėse yra drėkinamųjų medžiagų ir komponentų, kurie sukuria blizgesio efektą. Riebiai odai tokio efekto nereikia, todėl kremai jai gaminami be jokių riebalų (tai rodo užrašai ant pakuočių „Oil free”).

7. Kiek laiko galima laikyti atidarytą toninio kremo indelį?

Kambario temperatūros patalpoje sandariai uždarytą kremą galima laikyti maždaug metus.

8. Kuo skiriasi toninis kremas ir dieninis kremas su atspalviu?

Dieniniai kremai su atspalviu tinka iš prigimties lygiai odai. Jie gerina veido odos spalvą, suteikdami šiai „vidinį švytėjimą”, bet yra visiškai nepastebimi. Tokie kremai nepaslepia net menkiausių odos defektų. Juose nemažai maitinamųjų bei drėkinamųjų medžiagų, todėl ant švarios odos galima tepti be jokio makiažo pagrindo. Paprastai toks kremas tūtelėje atrodo tamsesnis, nei yra iš tikrųjų, tad perkant patartina išbandyti- patepti vidinę riešo pusę.

Toninių kremų paskirtis- išlyginti veido spalvą, paslėpti nedidelius trūkumus, padaryti odą švelnią. Naudojant skirtingų atspalvių toninius kremus, galima pakeisti veido ovalą- kur reikia sumažinti arba padidinti.

9. Ar toninis kremas netrukdo odai kvėpuoti?

Tikrai ne! Toniniai kremai kaip tik skatina ląstelių regeneraciją, neužkemša porų. Be to, į daugelį jų dedama odą tausojančių medžiagų, pavyzdžiui, vitamino E ir liposomų.

10. Kaip toniniu kremu užmaskuoti raukšleles?

Rinkis tokį, kuriame yra šviesą atspindinčių dalelių. Šios tartum užpildo raukšleles, regimai sumažindamos jų gylį. Yra ir specialių toninių kremų, kurie lyg ištempia odą ir taip mažina raukšles.

11. Ar toniniu kremu galima maskuoti spuogelius, ratilus po akimis, pastelinę ar kapiliarų tinklelį?

Spuogelius geriausia maskuoti antiseptiniais pieštukais, kurie dar turi ir gydomąjį poveikį. Iš bėdos jie tinka ir pūslelinei gydyti. Ratilus po akimis paslėps šviesinamieji paakių kremai.

12. Kiek laiko išlieka toninis kremas?

Paprastai 6- 8 valandas. Tačiau šiuolaikiniai kremai nepriekaištingą išvaizdą užtikrina 12 val.

13. Kokį toninį kremą rinktis- skystą ar pudros pavidalo?

Tai priklauso nuo tavo noro, įpročių ir makiažo tipo. Skystą kremą lengviau tolygiai paskirstyti, pudros pavidalo- patogiau koreguoti veido formą, lengviau paslėpti nedidelius trūkumus ir patobulinti makiažą,

14. Ar galima toniniu kremu tepti vokus?

Kol kas tai nėra įrodyta. Tad stenkis, kad jo nepatektų į akis.

15. Kaip naudoti toninį kremą?

Švariai nuvalyk veido ir kaklo odą. Tepk makiažo pagrindą ir palauk, kol jis įsigers. Toninį kremą tepk arba pirštais, arba kempinėle- nuo veido vidurio kraštų link. Nepamiršk patepti nosies, antakių, akių kampučių burnos. Kremu patepusi lūpas lygiau apibrėši jų kontūrus. Jei pasitepusi toniniu kremu pastebėjai nelygių juostų, valyk drėgna kempinėje. „Pereik” per veidą tamponėliu su biria pudra. Pašukuok antakius, kad pašalintum toninio kremo ir pudros likučius. 30 cm atstumu apipuršk veidą mineraliniu vandeniu- smulkučiai lašeliai „sutvirtins” makiažą, sudrėkins odą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker