Gyvenimas

Tavo temperamento pliusai ir minusai

Kodėl su vienais žmonėmis noriai bendraujame, o kitų- vengiame? Pagal ką rinktis draugus ar partnerį visam gyvenimui? Kaip bendrauti su skirtingo temperamento žmonėmis?

Kiekvienas žmogus turi įgimtų charakterio savybių, kurių negalima pakeist. Tačiau su jomis galima „susidraugauti”, jei stengsiesi geriau pažinti ir suprasti savo artimuosius bei draugus. Tai labai svarbu. Juk gyventi be konfliktų daug šviesiau, ar ne? Pateikiame trumpus temperamento tipų apibūdinimus.

Sangvinikas

Šio tipo žmogus nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių džiaugiasi viskuo, kas tik pakliūva jam į rankas. Visą laiką juokiasi, plepa, mėgsta nuolat būti su žmonėmis. Toks pat jis būna ir suaugęs. Tiesiog dievina įvairiausias pramogas, dažnai būna draugijos siela. Viskuo domisi, daug pasakoja, gyvai gestikuliuoja. Geriausiai jaučiasi tada, kai būna dėmesio centre. Sangvinikas- spontaniška, trykštanti energija bei entuziazmu asmenybė. Labai nemėgsta, kai kas nors vyksta jam nedalyvaujant ar kompanijoje susiformuoja „pokalbių grupelės”- jis stengiasi visur klausytis viena ausimi. Užsidega kiekvienu nauju sumanymu, bet retai juos įgyvendina iki galo. Dažnai pamiršta, kur ką paliko, vis ko nors ieško, pvz., buto raktų, pirštinių. Sangvinikas nemėgsta pastovumo, rutinos. Tvirtina, kad gyvenimas vienas ir nugyventi jį reikia audringai.

Melancholikas

Tai tikra sangviniko priešingybė. Šie žmonės jau vaikystėje atrodo rimti, giliai susimąstę. Jie ramūs, mėgsta vienatvę. Noriai paklūsta dienotvarkei, kurią primeta tėvai. Melancholikams nepatinka sumaištis, permainos tada jie ilgam netenka pusiausvyros. Tai labai tvarkingi žmonės- jų būstas spinduliuoja švara, rengiasi jie taip pat nepriekaištingai. Melancholikai sugeba kruopščiai viską apmąstyti, suskaičiuoti, planuoti. Kūrybingi, dažnai gabūs menininkai. Šio temperamento žmonės trokšta viską atlikti tobulai ir jaučia poreikį įrodinėti savo vertę. Labai sielojasi dėl kitų kritikos, abejoja, ar ji teisinga. Melancholikai mėgsta dirbti protini darbą. Draugijoje stengiasi likti nepastebimi, įdėmiai stebi aplinkinius ir daro savo išvadas. Šie jautrūs žmonės visada pasirengę padėti nelaimėje. Melancholikams sunku rasti partneri, nes jie ieško idealo.

Image by Freepik

Cholerikas

Tai lyderis nuo prigimties. Dar būdamas kūdikis žvelgė pro lovelės groteles ir galvojo, kaip išsilaisvinti iš suaugusiųjų priežiūros. Žaisdamas su kitais vaikais visuomet vadovaudavo. Nepaklusnus ir sunkiai auklėjamas jis nuolat bandydavo tėvų kantrybę. Suaugęs cholerikas negali nurimti- siekia vis naujų tikslų. Veikia greitai ir ryžtingai, sprendimus priima žaibiškai. Jei jau ką nors nusprendė- neperkalbėsi. Nemėgsta tuščių kalbų. Greitai nutraukia pokalbį, jei šis krypsta į plepalus. Bendrauja tik su tais, kurie jam naudingi. Laiko žiopliais visus, kūne lėtesni, mažiau pasiekia gyvenime. Mėgsta dirbti, nekenčia ramaus poilsio, pvz., miške arba prie vandens, nes mano, kad tai tuščias laiko švaistymas. Šio temperamento žmogus bet kuriuo atveju jaučiasi teisus ir greitai randa argumentų tai įrodyti.

Flegmatikas

Flegmatiką atpažinti tikrai nesudėtinga- tai žmogius, kuris stengiasi būti šešėlyje. Jis niekada niekur neskuba nepasiduoda emocijoms. Flegmatikas neturi didelių lūkesčių, tikslų. Lengvai prisitaiko prie permainų. Šio temperamento žmogus dažniausiai yra pesimistas, tačiau depresija serga retai. Į gyvenimą žiūri iš tam tikro nuotolio ir su humoru. Jam gerai visur. Niekam neužkrauna savo problemų. Paprastai flegmatikas niekuo neatkreipia dėmesio į save, bet yra toks švelnus ir malonus, kad retai būna vienišas. Visuomet turi laiko draugams, įdėmiai juos išklauso, padeda išspręsti ginčus. Nemėgsta ryžtingų sprendimų, leidžia gyvenimui tekėti pro šalį.

Pradėkite bendrauti kiek kitaip

Dabar, kai išsiaiškinai savo temperamento tipą, pasistenk šias žinias panaudoti bendraudama su žmonėmis. Jei nori, kad tavo santykiai su aplinkiniais būtų šilti, tobulink savo charakterį. Kartais pakanka tik sumaniai paslėpti kai kuriuos jo bruožus Ir bendrauti bus daug paprasčiau.

Sangvinikė. Pagalvok, ar būdama kompanijoje ne per daug plepi? Sangvinikai linkę pasakoti įvairių istorijų, neatsižvelgdami į tai, ar ką nors domina, todėl kartais jie nuobodūs, Nemanyk, kad pasaulis sukasi tik apie tave- įsiklausyk ir į kitus. Neretai pamiršti, ką visai neseniai išgirdai? Tai atsitinka dėl to, kad nemoki susikaupti. Įsidėmėk žmonių pavardes, kai jie tau prisistato ir jų pasakojimus apie savo gyvenimą. Rodyk susidomėjimą pašnekovu ir nevenk svetimų problemų. Atsimink, kad draugai yra ne tik tie, su kuriais pramogauji, bet ir tie, kurie nepalieka nelaimėje. Tavo spontaniškas būdas, išsiblaškymas sukelia nemažai problemų ir aplinkiniams, ir pačiai. Venk neapgalvotų poelgių: nežadėk, jei nesi tikra, ar ištęsėsi pažadą, nesiskolink drabužių, daiktų ar pinigų- gali pamiršti grąžinti visai to nenorėdama. Jei nenori prarasti draugų, privalai save kontroliuoti.

Melancholikė. Ne visi privalo siekti tobulumo kaip tu. Pasistenk apsiprasti su mintimi, kad idealių žmonių nėra. Todėl neprotinga iš kitų reikalauti tiek, kiek iš savęs. Tavo trūkumas- pernelyg niūriai žvelgi į pasaulį. Galbūt todėl ir nesi apsupta draugų būrio. Būk malonesnė žmonėms, šypsokis net ir tada, kai nelabai sekasi. Neįtarinėk aplinkinių, jog jie tave apkalba, slapta kritikuoja ar pan. Nesusikurk nereikalingų problemų. Išmok elgtis kuo laisviau, nes melancholikams to labai reikia. Leisk sau kartais pasijusti „bloga mergaite”- netvarkyk buto, negamink vakarienės- tegul tai padaro už tave namiškiai. Be jokio sąžinės graužimo išleisk pinigus savo malonumui- privalomiems mokesčiams juk užsidirbsi. Mėgaukis kiekviena gyvenimo akimirka!

Cholerikė. Tavo ryžtingumas ir pasitikėjimas savimi kitus verčia jaustis nejaukiai. Didžiuotis savimi reikia protingai (ir saikingai). Nesi tolerantiška kitų silpnybėms, todėl ir kiti ne visuomet tavimi žavisi. Turi nepamiršti, kad ramus žmogus nėra kvailas, o neagresyvus- silpnas. Tiesiog kiekvienas gyvena taip, kaip jam geriau. Suteik galimybę kitiems spręsti. Patarinėk tik tada, kai tavęs prašo. Svarbiausia- suprask, kad tu taip pat darai klaidų ir ne visada esi teisi. Būk švelnesnė ir supratingesnė kitiems žmonėms. Ginčydamasi kartais nusileisk. Geriau patylėk, net ir tada, kai tikrai esi teisi. Juk daug svarbiau tai žinoti pačiai, nei įrodyti kitiems.

Flegmatikė. Kai kuriuos žmones gali erzinti tavo lėtumas, entuziazmo trūkumas, ilgi svarstymai ką nors nusprendžiant. Pasistenk kartais „išspausti” iš savęs nors šiek tiek energijos, gyvumo. Ką nors pakeisk, kad žmonės tave pastebėtų, pradėtų paisyti tavo nuomonės. Temperamento nepakeisi, tačiau gyvenimo būdą- visai nesunkiai. Daugiau judėk, sportuok, domėkis, bendrauk- pamatysi, teigiama energija plūste plūs į tave. Būtų nuostabu, jei išmoktum kalbėti apie savo jausmus. Flegmatikai linkę juos slėpti, kad nekiltų konfliktų. Tačiau dėl to jie daug ko netenka. Išmok tiesiai pasakyti, kas tau nepatinka. Dažnai skambink pažįstamiems, aplankyk drauges ar be jokios progos surenk vakarėlį savo namuose. Nemanyk, kad draugams esi našta- taip jiems tik parodysi savo dėmesį bei rūpestį.

Ar tiksite vienas kitam į porą?

Renkantis gyvenimo draugą, verta pasidomėti ne tik jo pra­eitimi, bet ir temperamentu:

  • Flegmatikas sugeba prisitaikyti prie kiekvieno, bet geriausiai sutaria su sangviniku. Cholerikas flegmatiką skatins veikti, bet rizikuoja, kad laikui bėgant jis pradės pirmauti, kils nesutarimų dėl menkiausios smulkmenos.
  • Sangvinikas su choleriku gyvens įdomiai. Tačiau būkite atsargūs! Abu mėgstate būti svarbūs, todėl gali kilti konfliktų. Kartais verta kuriam nors patylėti.
  • Melancholikas su flegmatiku gali greitai vienas kitam nusibosti. Šių žmonių santuoka- nuobodi ir bespalvė. Jei melancholikas susitaikys su sangviniko trūkumais- jie puikiai papildys vienas kitą
  • Cholerikui bus sunku priprasti prie melancholiko įpročių, bet drauge jie gali daug nuveikti bei pasiekti.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker