Gyvenimas

Moters amžius ir seksualumas

Netiesa, kad aistringiausias- jaunos moterys. Fizinės meilės poreikis bręsta, kaip ir kūnas bei psichika. Moters seksualumas priklauso ne tik nuo jos išprusimo šioje srityje, bet ir nuo hormoninių pokyčių, kuriuos lemia moters amžius.

17-18 metų. Fantazijos ir svajonės

Jaunos merginos meilę idealizuoja. Seksualiniai pojūčiai septyniolikmetei nėra pats svarbiausias dalykas. Tačiau vaizduotėje kurdama romantišką meilę su žavingu mylimuoju, ji erotinių scenų nepraleidžia. Erotinės fantazijos labai svarbios normaliam moters psichoseksualumui vystytis. Jos padeda atpažinti ir apibrėžti savo seksualinius poreikius, atrasti erotinį kūno „žemėlapį”, erogenines zonas. Daugelis tokio amžiaus merginų pradeda reguliarų lytinį gyvenimą. Jaunos moterys neturėtų nerimauti- pirmieji suartėjimai labai retai baigiasi orgazmu.

Image by Racool_studio on Freepik

20-25 metai. Valdomas geismas

Reguliarus lytinis gyvenimas leidžia vystytis seksualumui. Partnerio pasirinkimą lemia ne tik fiziologija, bet ir psichologija- moteris vertina vyro švelnumą, sugebėjimą suteikti saugumo jausmą. Nemažai šios amžiaus grupės moterų, nepatiriančių orgazmo, daro klaidingą išvadą, esą yra šaltos. Dėl to išgyvena didelį stresą, kuris tikrai nepadeda lavinti seksualinių pojūčių. Seksologai tvirtina, kad normalu šio amžiaus moterims dar nepatirti orgazmo. Tai tikrai nėra padėtis be išeities. Dažniausiai pakanka pakeisti savo bei partnerio seksualinį elgesį, ir viskas stoja į savo vėžes. Jaunai moteriai reikia ilgų įžanginių meilės žaidimų ir daug glamonių. Orgazmą lengviau pasiekti oralinėmis glamonėmis. Partneris turėtų suprasti, kad šio amžiaus moteriai svarbiau pačiai justi, laukti orgazmo, nei bandyti patenkinti jo geismą.

Nėšumas keičia potyrius

Staigūs hormoniniai pokyčiai pakeičia moters seksualumą, todėl pirmaisiais nėštumo mėnesiais lytinis geismas gali labai sumažėti ar net išnykti. Dėl to neverta jaudintis- nėštumo viduryje jis grįžta, ir busimoji mama patiria iki tol jai nežinomą aukščiausią pasitenkinimą keliančių pojūčių. Po gimdymo iškyla naujų keblumų. Ypač padidėjęs vidinių lytinių organų jautrumas, kryžkaulio skausmai, makšties išskyros, nuovargis- visa tai neteikia moteriai džiaugsmo ir noro aistringai mylėtis. Vyras šiuo laikotarpiu turi būti itin dėmesingas ir švelnus. Pirmosios savaitės po gimdymo- geras laikas išbandyti įvairias glamonių rūšis, sukeliančias orgazmą be lytinio akto. Žinoma, jei porai svarbu išlaikyti harmoningus santykius.

30 metų. Reikli ir rafinuota

Moteris jau žino savo vertę. Ji gerai supranta, kiek ir kokio sekso geidžia, moka paaiškinti arba parodyti partneriui, kas jai teikia didžiausią malonumą, o kas nuvilia. Meilės guolyje nesivaržydama eksperimentuoja, išmėgina įvairias sekso technikas. Balzakiško amžiaus moteriai jau nebereikia tokių ilgų įžanginių meilės žaidimų, nes makštis sudrėksta greitai ir gausiai. Orgazmą (ar netgi kelis iš eilės) patiria žymiai greičiau nei prieš penkerius- dešimt metų. Trisdešimtmetė savo geismą trokšta patenkinti taip pat stipriai, kaip ir vyras. Ji jautriai reaguoja į visus erotinius dirgiklius- ne tik į lytėjimo, kvapų, bet ir į vizualinius. Jei dvidešimtmetei nėra malonu žiūrėti į apnuogintus vyro lytinius organus, ypač erekcijos metu, tai trisdešimtmetei šis vaizdas sukelia geismą. Ji tikisi išsipildysiant slapčiausias erotines fantazijas bei svajones. Jei partneris nesugeba jų įgyvendinti, tikėtina, jog moteris gali nuklysti „į šoną”.

40 metų. Kaip sustabdyti laiką?

Erotiniai poreikiai vis dar labai stiprūs. Neretai pasitaiko, kad to paties amžiaus ar vyresnis partneris nebesugeba patenkinti moters lūkesčių. Daugeliui prasideda stresas dėl akivaizdaus senėjimo. „Užsitrenkiančių durų” sindromas dažniausiai užklumpa moteris, kurios visuomet didžiavosi savo seksualiniu patrauklumu. Jos suvokia, kad laikas bėga ne jų naudai, tačiau nori įrodyti, kad niekas nepasikeitė. Neretai keturiasdešimtmetės užmezga intymius ryšius su žymiai jaunesniais vyrais, pradeda jaunatviškai rengtis ir elgtis. Fiziologiniu požiūriu toks pasirinkimas geras. Tačiau šio amžiaus moteriai reikia ir daug švelnumo, emocinės paramos ir saugumo jausmo, o iš dvidešimtmečio to tikėtis dažniausiai neįmanoma.

Image by Freepik

50 metų. Naujai atrandamas seksas

Kai kurios penkiasdešimties sulaukusios moterys jaučiasi tarsi priėjusios ribą. Jos mano, kad visi seksualiniai malonumai- jau praeityje, todėl be gailesčio atsisako lytinio gyvenimo. Menopauzės laikotarpiu moters organizme sumažėja estrogenų kiekis, išsausėja makštis, todėl lytinis aktas gali būti skausmingas. Tačiau jei moteriai pavyksta įveikti šio amžiaus krizę, ji iš naujo atranda sekso teikiamą džiaugsmą. Ypač teigiamus erotinius potyrius išgyvena vyresnės nei 50 metų moterys, įsitvirtinusios profesinės karjeros viršūnėje. Dažnai pasitaiko, jog būtent šio amžiaus moterys išsiskiria su ankstesniu partneriu ir pradeda gyvenimą su kitu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker