Mityba

Kodėl net ir geros dietos nepadeda?

Ilgiau ar trumpiau laikytis dietos paprasčiau, nei visam laikui pakeisti gyvenimo būdą. Dietų kūrėjai naudojasi šia mūsų silpnybe. Tiesa, jų fantazija neretai apsiriboja nauju patraukliu pavadinimu. Sensacingos dietos dažnai pasirodo jau seniai žinomos, tik papildytos vienu kitu patarimu. Kai kurių jų atsiradimo istorijos gana juokingos. Vienu metu Vakarų Europoje populiarią „Šroto dietą” sukūrė paprastas vežikas iš Silezijos. Žmogelis svajojo atsikratyti antsvorio, tačiau nenorėjo atsisakyti malonumo kasdien išlenkti po kelis stiklus vyno. Ar jam pavyko? Taip, nes, be vyno (beje, įspūdingo kiekio- iki 2 litrų per dieną!), jo valgiaraštį sudarė avižų kisielius ir sausa duona (viso labo 700 kcal). Turbūt nereikia nė sakyti, kad kepenys tokios dietos ilgai neatlaikytų.

Mažiau nei 1000 kcal per dieną. Tokiu atveju organizmas tarsi pradeda taupyti- sulėtėja medžiagų apykaitos procesai. Lėtesnė medžiagų apykaita išlieka ir nustojus laikytis dietos.

Nesubalansuotas valgiaraštis. Dietos, rekomenduojančios tik baltymus („Holivudo”, „Majo”, „Kionlechterio” ir pan.) arba tik riebius ir baltymingus produktus („Atkinso”, „Luco”), kurių laikomasi ilgesnį laiką, mažina darbingumą, kenkia kepenims, inkstams, skatina podagrą.

Image by nensuria on Freepik

Kategoriškai draudžiami saldumynai. Jau po kelių dienų smegenims pradeda trūkti seratonino, vadinamojo „geros nuotaikos” hormono. Prastėja nuotaika, žmogus darosi dirglus. Arba nesusilaiko ir… sulaužo draudimą. Tokiu atveju kenčia pasitikėjimas savo jėgomis.

Sensacingi pažadai. „Kasdien- po pusę kilogramo!” Tokios dietos veiksmingumu iš karto verta suabejoti. Jei svoris ir kris, tai daugiausia dėl to, kad neteksite skysčių. Tik pradėsi maitintis įprastai, viskas vėl grįš į senas vėžes.

Vienpusė mityba. Siūloma daug receptų, bet visi- su tais pačiais produktais. Ar gali įsivaizduoti tokį, kurį su apetitu valgytum dvi savaites triskart per dieną?!

Nėra mokomojo efekto. Jeigu laikydamasi dietos nesuprasi, ką ir kiek turėtum valgyti, kad gerai jaustumeisi ir netuktum, rezultatais džiaugiesi neilgai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker