Dietos

Kaip ištverti pirmąją dietos savaitę

Kupina ryžto pradedi laikytis dietos, šauniai ištveri tris dienas, matydama spurgas didvyriškai laikaisi ir staiga… nebesusivaldai. Ir vėl! Neprarask vilties: gal tiesiog kai ką ne taip darai.

Kai sočiai pavakarieniavusi tari sau: „Nuo rytdienos laikysiuosi dietos”, viskas atrodo labai paprasta. Tiesiog reikės mažiau valgyti ir daugiau judėti. Tačiau jau kitą dieną tavo entuziazmas blėsta: skauda galvą, pradedi viduriuoti arba atvirkščiai- užkietėja viduriai, darosi silpna, sutrinka miegas. O dar tas kankinantis alkio jausmas… Būk tam pasiruošusi. Tada tikrai pavyks tų nemalonių pojūčių išvengti arba bent jau sušvelninti. Atpildas už tavo pastangas išties viliojantis: lieknesnė figūra, geresnė nuotaika ir sugrįžęs pasitikėjimas savimi.

Kruopščiai susiplanuok, kaip laikysiesi dietos (Skaitykite „Dieta pagal kraujo grupes„). Apmąstyk strategiją ir taktiką, o paskui besąlygiškai jų laikykis.

Strategija

Jeigu nusprendei laikytis iškrovos dietos, tai yra visą dieną valgyti vieną produktą, pasirink tuos, kuriuos labiausiai mėgsti. Negali pakęsti košių? Sunku bus ištverti visą dieną mintant vien ryžiais. Jei nemėgsti morkų ar kopūstų, atsisakyk daržovių dietos. Prisiversdama valgyti nemėgstamus produktus tik pralaimėsi. Patirdama stresą ir nepasitenkinimą greitai pamirš norą mesti svorį.

Kad organizmas lengviau prisitaikytų prie sumažėjusio kalorijų kiekio, pradėk mažiau valgyti likus dviem trim dienoms iki dietos. Jokiu būdu nesistenk iki soties atsivalgyti draudžiamų produktų. Kalorijų perteklius „išderins „kasą, ir pirmosiomis dienomis jausi silpnumą (nes staigiai sumažės cukraus kiekis kraujyje), o alkio jausmas bus ypač stiprus.

Kada pradėti laikytis dietos? Jei pradėsi penktadienį, silpnumas, alkis bei kiti nemalonūs pojūčiai užklups tave namuose ir galėsi net visą dieną gulėti. Bet jeigu savaitgalį teks gaminti pietus, sunku bus žiūrėti, kaip visa šeima sėda prie stalo. Todėl laikytis dietos pradėk penktadienį tik tuo atveju, jei nereikės ruošti maisto namiškiams. Jei ne, pradėk nuo pirmadienio. Darbe bus lengviau ištverti alkį.

Image by senivpetro on Freepik

Taktika

Sudaryk reikalingų produktų sąrašą. Apsipirkti verčiau eik į mažesnes parduotuves, o ne į didelį prekybos centrą, kur tektų vaikštinėti tarp lentynų su saldumynais ar kitais kaloringais skanėstais.

Pasistenk, kad namuose neliktų saldainių, sausainių, traškučių, riešutų atsargų.

Nuspręsk, ką veiksi laisvą minutę, kad nekiltų pagunda ieškoti gardaus kąsnelio. Gal uždėk akis naujam mezginiui? Arba susirask įdomią knygą- tokią, nuo kurios būtų sunku atsitraukti.

Atsimink, kad kasdien turi valgyti keturis penkis karius. Nedaryk dažnos klaidos- neatsisakyk pusryčių. Tiesa, iš ryto, kai skubi į darbą, manai „sutaupysi” kalorijų nieko nevalgydama. Juolab kad ir alkis dar nespėjo įsismarkauti. Tačiau rezultatas bus priešingas, nei tikiesi: ne sulieknėsi, o priaugsi svorio. Pusryčiai „pažadina” medžiagų apykaitą, be to, būna lengviau sulaukti pietų.

Paskutinį kartą pavalgyk likus 3- 4 valandoms iki miego. Pavakarieniavusi išsivalyk dantis ir nebeik į virtuvę.

Valgyk dažniau, bet po nedaug- ne taip pastebimai kis cukraus kiekis kraujyje, mažiau kamuos alkio jausmas.

Kamuoja alkis

Alkis užklups jau pirmąją dieną. Ne­pasiduok! Išgerk stiklinę vandens ir suvalgyk nekaloringą, bet skran­dį užpildant) produktą:

  • jei paskutinį kartą valgei daržoves, sugraužk morką ar saliero stiebą, išgerk stiklinę pomidorų sulčių;
  • jei paskutinį kartą valgei vaisius, sukrimsk dar vieną obuolį ar dubenėlį uogų (šios gali būti ir šaldytos, tik laiku išimk iš šaldiklio);
  • pasistenk, kad pirmosiomis dietos dienomis tavo valgiaraštyje būtų kuo daugiau karštų patiekalų.

Gerai turėti po ranka

Šviežių petražolių lapelių. Jų aštrokas, kiek kartus skonis puikiai malšina alkį- pakanka sukrimsti kelias šakeles. Beje, šviežios petražolės ne tik „apgauna” alkį, bet ir slopina nemalonų burnos kvapą, skatina skysčių išsiskyrimą, gerina odos būklę.

Kapsulių su ląsteliena. Jos sugeria daug vandens, išbrinksta skrandyje ir suteikia sotumo jausmą. Nepamiršk gausiai užgerti vandeniu. Nevartok daugiau nei nurodyta ant pakuotės. Nuo per didelio ląstelienos kiekio gali pūsti vidurius, organizmas nepasisavins vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Ląstelienos gausu ir pigesniuose produktuose: kviečių sėlenose, linų sėmenyse, džiovintuose jūros kopūstuose. Naudok juos gamindama dietinius patiekalus, ir alkis tavęs nekamuos.

Silpna…

Pirmosiomis dietos dienomis silpnumas yra normalus dalykas. Po dviejų trijų dienų organizmas pripras prie mažesnio maisto kiekio, vėl pasijusi geriau. O kol kas:

  • nepersistenk mankštindamasi, dažniau pagulėk;
  • išsimaudyk nelabai karšioje vonioje su eukalipto aliejumi ir šiurkščia plaušine pamasažuok visą kūną: suaktyvės kraujotaka, pagerės nuotaika, atsi­ras naujų jėgų.

Gerai turėti po ranka

Medžiagų apykaitą spartinančių preparatų.

Multivitaminų su mineralais. Viena kapsulė ar tabletė aprūpina organizmą būtinais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, kurių gali trūkti dietiniame maiste.

Jokiu būdu nesusigundyk saldumynais. Nuo jų staigiai padidės cukraus klokis kraujyje, bet taip pat staigiai ir sumažės. Tada pasijusi dar prasčiau.

Image by nensuria on Freepik

Skauda galvą ir pilvą

Daug kas atsižada dietos jau pirmosiomis dienomis, kai tik pradeda kamuoti galvos skausmai, atsiranda virškinimo sutrikimų. Nenuleisk rankų! Šie nemalonūs reiškiniai greit praeina.

Gerai turėti po ranka

Jei skauda galvą: B grupės vitaminų kompleksą (geriausia- su magniu).

Jei viduriuoji: aktyvuotos anglies tablečių arba homeopatinių preparatų, kurie papildo mineralinių junginių, ypač kalio trūkumą, atsiradusį viduriuojant.

Išsiaiškink, kas sukėlė viduriavimą: pasikeitęs maistas ar liekninamosios arbatos. Pastarųjų kurį laiką negerk.

Pasistenk apsieiti be Iiekninamųjų arbatų su sena ir šaltekšnio žieve. Jos ne tik laisvina vidurius, bet varo iš organizmo vandenį. Dėl to ir krenta svoris. Deja, tik tam kartui.

Jei užkietėjo viduriai: mėtų arba jonažolių arbatos, tinka ir linų sėmenys (šaukštą sėmenų reikia užplikyti stikline verdančio vandens, prieš geriant perkošti). Jei dieta leidžia, pusryčiams suvalgyk kelias džiovintas slyvas (jas reikia iš vakaro pamerkti į vandeni).

Sunku užmigti

Mintys visa laiką sukasi apie maistą ir kalorijas, o alkis neleidžia atsipalaiduoti. Išbandyk tokius atsipalaidavimo būdus:

  • prieš miegą 20 min pagulėk šiltoje vonioje;
  • atsigulusi paskaityk knygą (nuobodžią arba gerai žinomą):
  • sutvarkyk namus, išplauk grindis- vakare džiaugsiesi galėdama padėti galvą ant pagalvės.

Gerai turėti po ranka

Stiklinę karšto pieno su šaukšteliu medaus. Melisos antpilo arba nervus raminančio vaistažolių mišinio.

Kol laikaisi dietos, visiškai atsisakyk alkoholio. Tai ne tik papildomos kalorijos. Alkoholis trukdo organizmui pasisavinti B grupės vitaminus, vitaminą C, magnį, cinką ir kalį. Dėl to dar labiau padidėja jautrumas.

Pagaliau!

Svarstyklės rodo keliais kilogramais mažiau. Sijonas nebeveržia. Deja, tai dar nieko nereiškia, nes svoris sumažėjo daugiausia dėl to, kad organizmas neteko skysčių. Vos tik pradėsi valgyti taip, kaip anksčiau, prarasti kilogramai vėl sugrįš. Todėl dar neskubėk savęs apdovanoti kaloringu skanėstu.

  • Kai savijauta pagerės, pradėk daugiau mankštintis. Judėjimas- geriausia medžiagų apykaitą spartinanti priemonė.
  • Iš burnos pradėjo sklisti nemalonus kvapas? Tai reiškia, kad organizmas valosi, šalindamas toksinus.

Gerai turėti po ranka

Kapsulių su ląsteliena, kurios sugeria nemalonų kvapą skleidžiančius amoniako junginius. Skysčio burnai skalauti, čiulpiamų dražė su chlorofilu, becukrės kramtomosios gumos (geriausia- mėtų arba obuolių skonio).

Nemalonus burnos kvapas dažniausiai vargina tada, kai laikomasi dietos, kurioje gausu baltymų.

Atsirado spuogų

Laikantis dietos odą dažnai išberia, ji pasidaro sausa, nes organizmas susikaupusius toksinus šalina ir per odą. Todėl daugiau dėmesio skirk odos priežiūrai.

  • Veidą prausk ramunėlių (jei nesi joms jautri) arba liepžiedžių antpilu.
  • Rinkis tonikus ir kremus, skirtus jautriai ir spuoguotai odai su odą regeneruojančiu retinoliu.
  • Nedėk ant veido storo pudros sluoksnio. Oda turi kvėpuoti.
  • Maudydamasi į vonią įlašink 8- 10 lašų eterinio aliejaus arba kito odą minkštinančio preparato. Nusipraususi visą kūną patepk kremu arba balzamu.

Gerai turėti po ranka

Vitaminų A+E; gerk po vieną kapsulę per dieną. Linų sėmenų. Jų antpilo (šaukštas sėmenų stiklinei verdančio vandens) gali gerti kelias stiklines per dieną. Be to, sėmenų antpilo gali pilti ir į vonią- puikiai minkština odą (kelias saujas sėmenų suberk į drobinį maišelį ir pritvirtink prie čiaupo).

Jei leidžia dieta,- daug karotino turinčių daržovių: pomidorų, morkų, brokolių.

Spuogų niekada netepk spiritu, nes jis džiovina ir dirgina odą. Geriau tam naudok arbatmedžio aliejų (Teatree oil).

Dar keli patarimai…

  • Pastaruoju metu daugėja skeptikų, nepritariančių jokioms dietoms. Tačiau vieną kitą savaitę pasilaikyti dietos (žinoma, tokios, kuri nežaloja sveikatos!) verta. Bent jau tam, kad įsitikintum, kiek nedaug žmogui iš tikrųjų reikia.
  • Jei nori ilgam atsikratyti nereikalingų kilogramų, nesistenk numesti daugiau kaip 0,5- 1 kg per savaitę. Organizmas paprasčiausiai nepajėgia per tiek laiko sudeginti daugiau riebalų.
  • Laikydamasi dietos daug gerk- ne mažiau kaip 2 litrus skysčių per dieną. Geriausia- negazuoto mineralinio vandens. Išgerk stiklinę prieš kiekvieną valgį- greičiau pasisotinsi. Be to, vanduo padeda išplauti iš organizmo toksinus, todėl ne taip smarkiai kamuoja galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, miego sutrikimas.
  • Kai tik pagerės savijauta, pradėk daugiau mankštintis. Nemėgsti sporto? Tada daugiau vaikščiok. Juk pavasario ir vasaros dienos- lyg tyčia tam skirtos!

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker