Mityba

Kaip maitinamės tokie ir esame

Mitybos psichologai ne vienerius metus žval­gėsi į įvairių šalių virtuves, kol padarė netikė­tą išvadą: maistas, kurį labiausiai mėgstame, turi įtakos ne tik sveikatai. Jis veikia ir charak­terį, ir tarpusavio santykius, ir karjerą.

Mėgsti daržoves ir mielai jas valgytum pusryčiams, pietums ir vakarienei? Vakarodama prie televizoriaus triauški obuolius, o ne bulvių traškučius? Vadinasi, tau netrūksta energijos, kurios kiti ieško daug angliavandenių turinčiuose produktuose.

Beje, šiuo požiūriu pravartu žvilgtelėti ne tik į savo, bet ir į kito lėkštę. Ypač jei atsiduri prie vieno stalo su mažai pažįstamu žmogumi ir nori kuo daugiau t apie ji sužinoti!

Pagal tai, kokį maistą žmogus labiausiai mėgsta, skiriami šeši charakterio tipai.

Žuvis ir jūros gėrybės

Žuvies mėgėjai- ramaus ir pastovus būdo žmonės. Turi pavydėtiną sugebėjimą tvarkyti pinigus. Jie patikimi partneriai. Vienas „bet”: yra gana uždaro būdo. Gaila- šiek tiek atvirumo tiems tikrai nepakenktų. Tačiau dėl sveikatos jiems tiktai pasisekė- žuvies niekada nebūna per daug!

Image by artursafronovvvv on Freepik

Riebus maistas

Pastebėta, kad riebų maistą mėgsta savimi pasitikintys žmonės. Tokiems būna sunku pritapti prie kolektyvo. Jie- vienišiai, tačiau ši savybė anaiptol netrukdo sėkmingai siekti karjeros aukštumų. Ypač gerai jiems sekasi meilė: jų žavesiui sunku atsispirti. Deja, pomėgiu kalbėti „nevyniojant žodžių į vatą” neretai skaudina artimus žmones. Tiesa, to, kad riebalų perteklius kenkia sveikatai, turbūt neverta nė priminti.

Aštrus maistas

Aštrių patiekalų pomėgis bene labiausiai paveikia žmogaus charakterį. Neapsieinantieji be jų pasižymi ugningu temperamentu. Tai- karšti meilužiai. Ir to paties laukia iš partnerio. Didžiausias jų trūkumas- egoizmas. Dėl savo temperamento nesileidžia į jokius kompromisus. Kaip ir „vegetarams”, reikėtų taupiau vartoti druską.

Vaisiai

Žmonės, kurie dėl dubenėlio braškių ar poros bananų gali atsisakyti „normalių” pietų, yra labai draugiški. Jie- puikūs pašnekovai, nesunkiai randa kalbą net su tais, kuriuos mato pirmą kartą, tačiau yra labai nekovingo būdo- nemėgsta jokių varžybų, nelipa per kitų galvas siekdami karjeros. Geriausiai jaučiasi dirbdami kūrybinį darbą. Beje, vyras, labiausiai mėgstantis vaisius, su moterimis elgiasi droviai ir neryžtingai.

Mėsa

Yra žmonių, kurie nė dienos neištvertų be apskrudusio sultingo kepsnio (blogiausiu atveju pasitenkina virtos mėsos gabalu). Pastebėta, kad tokie žmonės dažniausiai būna impulsyvūs. Jiems trūksta pastovumo ir atkaklumo, tačiau keista- būtent tokie daugiausia gyvenime pasiekia. Meilėje mėsos mėgėjai labai nepastovūs, bent jau iš pradžių. Atsargiai su sveikata: tas, kurio lėkštėje mėsa- tris kartus per dieną, linkęs sirgti virškinimo organų, kraujagyslių ligomis, nutukimu.

Daržovės

Tuos, kurių mėgstamiausi- vegetariški patiekalai, galima drąsiai vadinti turinčiais tikslą, garbingais žmonėmis. (Beje, neskubėk priskirti savęs šiam tipui, jei mielai kirstum kepsnius, tačiau maitiniesi daržovėmis, nes laikaisi dietos.) Tikrieji vegetariško maisto mėgėjai- taikaus būdo, harmoningos asmenybės. Retai kada pasielgia impulsyviai. Paprastai neturi didesnių rūpesčių dėl sveikatos, jeigu tik saikingai vartoja druską ir aštrius prieskonius.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker