Kaip prižiūrėti odą žiemą?
Lauke šalta ir drėgna, namuose šilta ir sausa. Tokia oro sąlygų kaita neigiamai veikia mūsų odą. Tad žiemą jos priežiūrai būtina skirti daugiau dėmesio. Štai, ką pataria kosmetologai.
Kokį kremą naudoti
Ideali apsauga (ypač riebiam veidui) yra riebus kremas. Šiuolaikiniai tokie kremai (panašesni į švelnią emulsiją nei į tirštą masę), be riebinamųjų medžiagų, turi ir drėkinamųjų. Todėl ne tik saugo odą nuo išdžiuvimo, bet ir drėkina. Tepdama kremą didesnį dėmesį skirk skruostams bei odai aplink lūpas. Žiemą tinkamiausi kremai su vitaminais: B5 (D- pantenolis), kuris skatina odos ląstelių atsinaujinimą, C- stiprina kraujagysles ir saugo nuo užterštos aplinkos poveikio, A (retinolis) skatina ląsteles dalytis. E- saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, F- atkuria apsauginį odos sluoksnį. Beje, kremus su vitaminu E geriau tepk dieną, nes tada odą labiausiai veikia laisvieji radikalai. Su vitaminu A tepk nakčiai, nes jie tokiu laiku veiksmingiausi. Nors kartą per savaitę pasidaryk giluminį odos valymą, taip oda geriau sugers maitinamuosius kremus.
Ką dar reikėtų įsidėmėti
- Drėkink orą bute ar patalpose, kuriose dirbi. Jei neturi specialaus drėkintuvo, gali ant radiatorių pakabinti šlapius kilpinius rankšluosčius.
- Reguliariai vėdink patalpas- ir namuose, ir darbe.
- Kai šalta, nenešiok metalinių auskarų- kad nenušaltų ausys.
- Žiemą gerk daug mineralinio vandens. Taip oda bus drėkinama iš vidaus.
- Apsilankyk pas kosmetologę. Ji specialiu aparatu „įpurkš” į odą kolageno. Šis skatina ląstelių veiklą, stangrina ir jaunina odą. Ši procedūra taip pat stiprina veido raumenis bei kraujagysles.
Apsauga nuo šalčio
Kai temperatūra žemesnė nei- 10 laipsnių, naudok ir kremą, ir tirštą makiažo pagrindą. O jei dar pasipudruosi, po tokiu „apklotėliu” nesušals net jautriausia oda. Nelabai šaltomis dienomis riebiai ir normaliai odai pakaks drėkinamojo kremo; sausai reikės pusiau riebaus, jautriai- riebaus kremo. Beje, net žiemą naudok kosmetikos priemones su UV filtrais. Nes giedromis dienomis saulės spinduliai, atsispindėję nuo sniego, neigiamai veikia odą.
Jei raudonuoja skruostai ir nosis
Žiemą veido odai kenkia ne tik staigūs temperatūros pokyčiai. Kad nuo šalčio neparaustų nosis ir skruostai, venk karštų gėrimų ir alkoholio, nes jie plečia kraujagysles ir silpnina jų sieneles. Valgyk daugiau vaisių ir migdolų, nes juose yra kraujotaką reguliuojančio vitamino E. Rytą išeidama iš namų (šiltų patalpų), be apsauginio kremo, užtepk drėkinamąjį su vitaminais ir papudruok. Nosis neparaus, jei kartkartėmis pamasažuosi ausų kaušelius- tada į veidą pritekės mažiau kraujo (Jis neatrodys toks raudonas).
Prižiūrėk lūpas
Jei specialiai nepasirūpinsi plona lūpų oda, ji pleiskanos, įtrūks, net pradės kraujuoti. Tokių problemų išvengsi iš pradžių patepusi lūpas bespalviu vazelinu, tik tada padažiusi jas lūpų dažais. Jei vis dėlto lūpos įtrūko, vakare kelis kartus paplekšnok jas drungname vandenyje suvilgytu vatos tamponėliu. Kai oda suminkštės, patepk riebiu maitinamuoju kremu.
Kad lūpos būtų atsparesnės, valgyk daugiau produktų, kuriuose yra vitamino A (raudonų ir oranžinių vaisių, kepenėlių, augalinio aliejaus).
Odą reikia drėkinti
Žiemą oda netenka daugiau drėgmės nei kitu metų laiku. Todėl, nelygu tavo odos tipas, duok jai „gerti”, nes netekusi vandens oda greičiau sensta. Nors kartą per dieną naudok drėkinamąjį kremą. (Jei nėra spiginančio šalčio, o tavo oda riebi arba normali, drėkinamuosius preparatus gali tepti keletą kartų per dieną. Jei temperatūra žemesnė nei -10 laipsnių arba tavo oda sausa, jautri, drėkink veidą tik tada, kai esi namuose.)
Šiuolaikiniai drėkinamieji kremai turi ilgalaikį poveikį, t. y. užtikrina drėkinimą kelias valandas. Bet jie, deja, negali visiškai apsaugoti nuo išdžiuvimo. Todėl kartą per savaitę verta ant veido, kaklo ir krūtinės dėti drėkinamąją kaukę. Tik jeigu ketini slidinėti, nedėk kaukių su vaisių rūgštimis, nes ant odos gali atsirasti sunkiai pašalinamų dėmių.
Sušvelnink šiurkščią rankų odą
Nepakanka tik rytą ir vakarą sudrėkinti rankų specialiu regeneruojamu kremu. Jas patepti reikia kaskart nusiplovus rankas, nes muilas, net ir švelnus, naikina apsauginį odos sluoksnį. Taigi geriausia turėti dvi rankų kremo tūbeles: vieną namuose, kitą- darbe arba rankinėje. Ir neik į lauką be pirštinių! Jos ne tik šildo rankas, bet ir saugo jas nuo išdžiuvimo. Nuo šalčio suskirdusioms rankoms labai tinka pašildyto aliejaus vonelė (laikyk maždaug 15 min.).
Nepamiršk jautrios paakių odos
Nakčiai naudok tą patį paakių kremą, kurį naudoji ištisus metus. Jis labai gerai drėkina ir saugo plonytę bei labai jautrią šios veido dalies odą. Bet dienai patartina tepti šiek tiek riebesnius paakių kremus- jie geriau saugo nuo šalčio.
Grūdink pėdas
Kad žiemą kojos nešaltų, stenkis neapsunkinti pėdų kraujotakos: nesiauk ankštų batų, nedėvėk aptemptų kelnių, neelastingų pėdkelnių ir pan. Vakare kojas 10 min. pamirkyk žolelių nuovire (pipirmėčių, levandų, kadagių) arba pasidaryk vonelę su jūros druska. Iš pradžių kojas merk į drungną vandenį, vėliau pamažu pilk vis karštesnį. Sausai nušluosčiusi pėdas įmasažuok maitinamojo kremo arba kamparo aliejaus. Po tokios procedūros būtinai apsimauk vilnones kojines.
Venk staigių temperatūros pokyčių
Kai tiesiai iš prišildytos patalpos išeini į šaltą orą (arba atvirkščiai), tavo oda daro viską, kad prisitaikytų prie staiga pakitusios temperatūros. Norėdami susidoroti su tokia užduotimi kapiliarai labai susitraukia arba išsiplečia. Tokia prievartinė „mankšta” jiems visiškai nenaudinga. Ilgainiui jų sienelės pasidaro nebe tokios stiprios ir elastingos. Tad žiemą svarbu jas stiprinti. Jei ant veido ryškėja kapiliarų tinklelis, paieškok apsauginių kremų su rutinu arba virgininio hamamelio ištraukomis, kurie stiprina kraujagysles ir gerina kraujotaką. Jei oda sudirgo ar įtrūko, išbandyk kompresus su virtais ir atvėsintais linų sėmenimis arba linų, sezamo aliejais (juos reikia kiek pašildyti). Aliejumi sudrėkink marlę ir 20 min. dėk ant veido.