Odos priežiūra

5 būdai, kaip atgaivinti sausą kūno odą

Kūno odą dirgina šaltis, vėjas bei temperatūrų skirtumai ir ji tampa šiurkšti kaip pati žiema. Todėl odą būtina nuolat drėkinti. Penkios paprastos taisyklės padės atgaivinti sausą odą ir vėl pajusti jos švelnumą.

Nustatykite maudynių taisykles

Žvarbų vakarą malonu panirti į karštą vonią ir atsipalaiduoti. Tačiau odai malonios ne visos maudynės, mat per karštas vanduo arba per ilgas gulėjimas vonioje nuplauna apsauginį odos lipidų sluoksnį. Tokia oda praranda drėgmę ir tampa šiurkšti.

Vonioje maudykitės ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Maudynės neturėtų trukti ilgiau kaip 10- 15 minučių. Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą – tiek vonios, tiek dušo vanduo turėtų būti ne karštas, o šiltas. Į vonią galite įpilti drėkinamųjų putų, aliejaus ar įmesti vandenį minkštinantį burbulą – tai neleis odai taip greitai prarasti drėgmės. O štai muilo vonioje reikėtų vengti – jis per daug sausina odą. Ypatingomis progomis palepinkite odą pieno vonia. Piene esantys riebalai atkuria apsauginį odos riebalų sluoksnį. Pieno proteinai maitina, drėkina ir švelnina odą. Tereikia į vonią supilti tris litrus pieno ir mėgautis baltomis putomis. Po tokios vonios oda bus stangresnė ir minkštesnė. Vos išsimaudžiusi iš karto nusausinkite kūną rankšluosčiu. Labai svarbu pašalinti vandenį nuo kūno, kol jis nepradėjo garuoti, mat jis išgaruos kartu su odai būtina drėgme. Nieko nelaukusi išsitepkite kūną drėkinamuoju kremu arba aliejumi. Šitaip oda spės greičiau pasisavinti drėgmę ir losjono poveikis bus stipresnis.

Image by Racool_studio on Freepik

Vartokite aliejus

Geriausias sausos odos draugas – vonios aliejai. Jie minkština ir švelnina odą, neleidžia jai taip greitai išsausėti. Aliejus sutvirtina hidrolipidinį odos sluoksnį, apsaugantį nuo žalingo aplinkos poveikio, todėl oda nepraranda jai taip reikalingos drėgmės. Prausimosi aliejų galite vartoti vietoj putų. Įpylusi keletą lašų aliejaus į tekančio vandens srovę mėgausitės švelniai maitinančia vonia. Galite kūno aliejumi išsitepti dar drėgną odą ir iš karto po maudynių. Aliejus „užrakins” odos drėgmę ir neleis jai išgaruoti.

Kaitaliokite dvi skirtingas priemones

Vienos kūno priežiūros priemonės drėkina odą, kitos neleidžia jai išsausėti, t.y. prarasti drėgmės. Todėl dvejopus drėkinamuosius kūno kremus reikėtų nuolat kaitalioti. Vieną savaitę vartokite įprastą drėkinamąjį kūno kremą, padedantį atkurti normalų odos drėgmės balansą ir jį išlaikyti. Vėliau imkitės intensyviai drėkinančio kremo, kuris dar labiau suminkštins jūsų odą. Tai priemonės, kurių sudėtyje yra avokadų, simondsijų, taukmedžių aliejaus. Suteikusios odai drėgmės, vėl vartokite apsauginį kremą, kad drėgmė iš odos neišgaruotų.

Gerkite daug vandens

Kuo daugiau vandens gauna organizmas, tuo gražesnė oda. Deja, ši taisyklė, tokia populiari vasarą, žiemą dažnai pamirštama. O juk odos poreikiai nekinta. Todėl verta iškeisti kavą į vandenį arba sultis.

Pasirūpinkite namų aplinka

Centrinis šildymas sausina orą, o šis savo ruožtu- odą. Plonėja ir silpnėja apsauginė odos plėvelė, todėl sutrinka odos aprūpinimas maisto medžiagomis.

Žiemą patalpas derėtų drėkinti, o kelis kartus per dieną ir vėdinti. Specialūs oro drėkintuvai išvalo ir drėkina orą, todėl oda nespėja Išsausėti. Tačiau orą drėkinti galite ir neturėdama specialių prietaisų. Pavyzdžiui, ant karšto radiatoriaus galite kabinti keraminius vandens indus, padžiauti drėgną rankšluostį. Dažniau apipurkšti kambarines gėles. Jei naudojate karštą orą pučiantį šildytuvą, šalia jo pastatykite indelį su vandeniu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker