Odos priežiūra

Bulvė- puiki kosmetikos priemonė

Amerikos indėnai, atradę žmonijai bulves, iš pradžių taip pat nežinojo, kaip jomis naudotis. Jiems bulvės atrodė tarytum dievų maistas -ir šakniagumbis tapo garbinimo objektu.

Savo gentainius, kurie ragavo šio žemės vaisiaus ir mirė „apsinuodiję”, jie prakeikdavo už tai, kad išdrįso varžytis su dievais ir prisilietė prie švento maisto.

Neaišku, kada indėnai suprato, kad dievai nevalgė bulvių, ir patys išmoko tinkamai jas paruošti…

Kokių naudingų medžiagų yra bulvėse?

Bulvėse daug vitamino C, vitaminų E, K, PP, P ir B grupės vitaminų. Šioje daržovėje yra apie trisdešimt mikroelementų, tarp kurių – kalis, magnis, fluoras, natris ir kiti.

Viename kilograme bulvių yra 850- 950 kcal. Viename šių šakniagumbių kilograme yra 150-250 g krakmolo, 0,3-1 g riebalų, 15-25 g baltymų, 10-20 g cukraus, 8-12 g ląstelienos.

Iš bulvių galima paruošti daug labai skanių patiekalų. Tačiau kad bulvės naudojamos ir kaip kosmetikos priemonė, kai kurioms moterims gali būti staigmena.

Image by Freepik

Sveikatinamoji kaukė

Išvirkite bulvių su lupenomis, sugrūskite jas ir sumaišykite su raugintu pienu. Prieš tepdamasi šiltą košę, nuplaukite veidą prausimosi putomis, o odą po akimis apsaugokite drėkinamuoju kremu. Palaikykite kaukę ne ilgiau kaip penkiolika minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu. Darykite kaukę 1-2 kartus per savaitę.

Tonizuojamoji kaukė

Paimkite vieną vidutinio didumo obuolį, pageidautina raudonos spalvos. Išpjaukite sėklas ir sutarkuokite smulkia tarka. Paskui sumaišykite su vienu valgomuoju šaukštu bulvių miltų ir užtepkite mišinį ant veido. Pagulėkite keletą minučių, o paskui nuplaukite kaukę šiltu vandeniu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker