Gyvenimas

Kaip išvengti krizės šeimoje?

Jausmingi prisipažinimai, netikė­tos puokštės, meilūs rašteliai ir pabučiavimai linkint saldžių sapnų ar geros darbo dienos- tai tik maža dalis stebuklingųjų ritualų, pa­dedančių sutvirtinti šeimą. Psichologai teigia kad sutuoktiniai, laimingi ir po de­šimt santuokos metų, yra susikūrę dau­gybe tik jiems vieniems žinomų, ritualų. Jie ne tik atgaivina jausmus, bet ir suteikia saugios šeimyninės užuovėjos jausi ypač kritiškais sutuoktinių gyve­nimo momentais ritualai tampa patikima atrama.

Džiaugimasis meile

Dažną (arba ir kiekvieną ) popietę pa­skambinkite vyrui į darbą. Juk taip malo­nu išgirsti jo balsą! Tiesa, toks ritualas būdingesnis pirmajam įsimylėjimo eta­pui. Todėl nesujaudinkite, jei ši skambini­mo „ceremonija’ truputi pabos. Tai visiškai nerodo, kad nustojote mylėjusi vyrą. Šį ritualą tikrai pakeis kiti.

Bučiniai

Kokių tik jų nėra: pasisveikinimo, at­sisveikinimo, atsiprašymo, dėkingumo, meilumo, jaudulio… Kiekvienas bučinys turi savo vertę. Pavyzdžiui, bučinys, kai grįžtate iš darbo- juk tai harmoningo va­karo nuotaikos, intymaus bendravimo pradžia. Abu galite neskubėdami susėsti ir ramiai aptarti darbo dienos reikalus. Šis ritualas padeda pereiti nuo darbo reikalų prie asmeninių džiaugsmų ar rūpesčių. Tad negailėkite vienas kitam bučinių!

Psichologai mano, kad jei vyras ir žmona sugeba laikytis tam tikrų žaidimo taisyklių, jų šeimos nekamuoja krizės.

Aktyvus gyvenimo būdas

Kad meilė neišblėstų monotoniškai spoksant į televizoriaus ekraną, nors vie­ną vakarą per savaitę paskirkite aktyviam poilsiui kartu. Taip pat nusistatykite poil­sio dienas, kūnas praleisite be sutuokti­nio. Pavyzdžiui, trečiadieni jis eina spor­tuoti, o jūs susitinkate su draugėmis. Juk taip malonu visoms paplepėti prie puode­lio kavos… Tada nereikės nuolat kovoti dėl laiko sau- galėsite kiek tik širdis geidžia mėgautis mažyčiais moteriškais ma­lonumais.

Image by Drazen Zigic on Freepik

Šeimos biudžeto aptarimas

Vyras priekaištauja jums, kad esate per daug išlaidi. Jis nesupranta, kodėl tiek daug pinigų išleidžiate drabužiams, kos­metikai, parfumerijai. Dažnai lankotės grožio salonuose, soliariumuose… Jūs irgi nesuvokia­te, kuriems galams jūsų brangiausiasis nusipirko naują kompiuterį ar išmanųjį telefoną, nors senasis dar puikiai veikia. Esate nepatenkinta, kad jis per daug išleidžia žvejybos reikmenims, alui. Šeimos biudžeto aptarimo ritualas padės jums išvengti dažnų ginčų dėl pi­nigų. Pavyzdžiui, mėnesio pradžioje abu nuspręskite, ką reikėtų įsigyti ir kiek tai gali kainuoti. Susitarkite, kurias išlaidas derėtų sumažinti, o kurios (niekur ne­ dings!) yra neišvengiamos.

Aistros signalai

Apsimetate, kad skauda galvą? O gal ilgai žiūrėdama televizorių laukiate, kol sutuoktinis užmigs? Tai savotiški sekso vengimo ritualai. Jie tik nuvilia partnerį ir dar labiau atitolina atvirą pokalbį, ku­rio, matyt, jau seniai reikia jums abiem.

Trokštate artumo, geidžiate suartėti? Nesidrovėkite šio jausmo- parodykite jį! Švelnūs prisilietimai, gestai, pajuokavi­mai, subtilios užuominos, meilūs buči­niai…

Pareigų pasiskirstymas

Kai abu dirbate, dažnai kyla ginčų, kuris atliks tą ar aną namų ūkio darbą. Pradedama aiškintis, kas daugiau, o kas mažiau dirba (arba visiškai nedirba!). Idealus išsigelbėjimo kelias- pareigų pa­siskirstymas. Jei dirbate iki vėlaus vaka­ro, vyras gali nupirkti maisto produktų, paruošti vakarienę. Jūs tai darysite savaitgaliais arba atvirkščiai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker