Psichologija

Kaip išmokti susikaupti?

Būna dienų, kai viskas krenta iš rankų. Kai suplanuoji dešimtis darbų, o nespėji atlikti nė vieno. Ilgainiui pajunti, kad nebegali toliau taip chaotiškai gyventi. Štai keli paprasti būdai „susitvarkyti” mintis, gyventi ramiau ir labiau susikaupusiai.

Pradėk nuo svarbiausio. Savaitės pradžioje susirašyk, kokius darbus reikės atlikti. Pradėk nuo pačių svarbiausiųjų ir baik tais, kuriuos galėtum padaryti, jei liks laiko. Butų nuostabu, jei sugebėtum iš anksto nesisieloti dėl sunkiausiųjų užduočių- juk niekas, be tavęs, jų neatliks. Vizitas pas stomatologą, „generalinė” tvarka sandėliuke ar metų ataskaita viršininkui- nemalonūs, bet būtini reikalai. Pasiguosk, kaip džiaugsiesi, kai jie bus išspręsti. Stenkis laikytis surašytų darbų grafiko- nepradėk veikti anksčiau nei suplanavai. Tai leis tau susikaupti kiekvienam darbui ir atlikti jį žymiai greičiau bei geriau.

Pertraukėlės – būtinos!

Jei nori keletą valandų tikrai našiai dirbti, turi daryti neilgas pertraukėles. Tegul jos kasdien būna vienu ir tuo pačiu metu. Nesvarbu, ar dirbi fizinį, ar protinį darbą (gal prižiūri namuose vaiką), kartkartėmis turi leisti pailsėti savo mintims. Atsistok prie atviro lango ir keletą minučių giliai bei ramiai pakvėpuok. Užsimerk ir pasistenk apie nieką negalvoti.

Mankštink kūną

Image by pressfoto on Freepik

Aerobika ar plaukiojimas baseine gali pagerinti ne tik tavo išvaizdą, bet ir dvasios būklę. Kai darai fizinius pratimus, išsiskiria noradrenalinas, kuris teigiamai veikia smegenis, padeda susikaupti. Daug dirbančioms, skubančioms moterims labai praverstų kasdienė meditacija. Rask 15 min. laisvesnio laiko ir, patogiai atsisėdusi ar atsigulusi, klausykis ramios muzikos, stengdamasi atsipalaiduoti.

Kas trukdo susikaupti darbe?

  • Gryno oro trūkumas: nepamiršk kuo dažniau vėdinti patalpas.
  • Blogas apšvietimas: jei dirbi prie kompiuterio, nepamiršk, kad šviesos šaltinis negali atsispindėti ekrane. Geriausia nau­dotis bendru patalpos apšvieti­mu ir staline lempa.
  • Nepatogi kėdė: tai gali su­kelti stuburo skausmus ir blaš­kyti dėmesį.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker