Gyvenimas

Būdami kartu, nevarginkite vienas kito

Vyras ir žmona- artimi žmonės. Bet ne visada tą artumą suvokia tinkamai. Tuomet jiems ima stigti asmeninės laisvės.

Saulėtą šeštadienį staiga užvaldo noras išsiųsti vaikus pas močiutę, vyrą- pas draugus ir likti namuose vienai. Tačiau iškart pradeda graužti sąžinė: „visą savaitę dirbame, retai matomės. Gal aš bloga žmona bei molina?” Nieko panašaus. Žmogui būtina „psichologinė erdvė”. Mes tobulėjame dviem būdais: bendraudami su kitais ir vienatvėje pažindami save. Pasinerdami į vidinį pasaulį, „perkratydami” įspūdžius bei naują patirtį, sukaupiame jėgų naujam bendravimui. Tokiomis vienatvės minutėmis formuojasi mūsų amenybė, stiprėja vidinis „aš”. Nepalikdami sau ar artimam žmogui teisės į vienatvę, trukdome jam tobulėti. Kiekvienam reikia asmeninės erdvės: minčių, jausmų bei išgyvenimų, priklausančių tik mums. O pernelyg didelė kontrolė (nesvarbu, tėvų, draugų ar sutuoktinio) paprastai turi atvirkštinį poveikį,- žūtbūt trokštame nuo jos išsivaduoti.

Kiekvienas skirtingai suvokia artimumą. Kai kurie trokšta visiško atvirumo bei pasitikėjimo. Kitiems pakanka kartais pabūti drauge. Moterims reikia daugiau artumo, todėl į laikraštį įnikęs vyras skubiai apkaltinamas abejingumu. Žinoma, tai netiesa. Neverta kiekvieną kartą jautis nemylima, vieniša. Gali būti, kad jūsų partneris kitaip suvokia artumą.

Norą pabūti vienam lemia charakteris. Ekstravertas yra linkęs bendrauti. Todėl mielai dalysis su aplinkiniais savo nuojautomis, nesėkmėmis, planais bei laimėjimais. Tokiam žmogui vienatvė nemaloni ir nereikalinga. Intraverto vidinis pasaulis itin turtingas, tačiau jis uždaras ir nelinkęs dalytis savo išgyvenimais. Tokiam vienuma būtina kaip oras. Ambivertas turi ir vienokių, ir kitokių bruožų, todėl intensyvaus bendravimo periodus nuolat keičia vienatvė. Būtent toks žmogus kelia namiškių nepasitenkinimą ir įtarimus. Tačiau geriau pažinus, nesunku suprasti, kad tai- charakterio ypatybė.

Image by wirestock on Freepik

Noras mažinti ar didinti atstumą tarp savęs bei aplinkinių priklauso ir nuo gyvenimo būdo. Visą dieną su žmonėmis dirbęs vyras namie tesvajoja pavalgyti ir patylėti. O namuose plušėjusi žmona trokšta dalytis įspūdžiais, nes vyras jai vienintelis „langas į pasaulį”. Kyla konfliktas: žmona jaučiasi apleista, o vyras- nė minutei neturintis ramybės. Dirbančiai moteriai lengviau suprasti savo vyrą, mat po darbo jai taip pat norisi ramybės. Tačiau apskritai sutuoktiniai ne itin linkę palikti vienas kitam erdvės. Tipiškas vyras šnairuos į prie jūros išvažiuojančią žmoną, o ji netoleruos jo naktinių žvejybų. Todėl sutuoktiniams svarbu išmokti ilsėtis drauge. Gebėjimas nevarginti vienas kito nuolatiniais pokalbiais būtinas, jei norima ilgalaikių santykių. Tad jeigu vyras įniko į knygą, pasiieškokite sau kito užsiėmimo. Nesureikšminkite pokalbių. Net ir dirbdami skirtingus darbus esate drauge.

Svarbiausia nepainioti natūralaus poreikio pabūti vienam su santykių atšalimu. Beje, pastarasis gali būti per didelio artumo pasekmė. Ypač glaudūs sutuoktinių santykiai atsigręžia prieš juos pačius: tuomet vienas jų bet kokiais būdais stengiasi susikurti asmeninį gyvenimą, kad šeima netaptų jausmų bei minčių kalėjimu. Suteikite erdvės savo partneriui, nesistenkite nuolat būti drauge. Kiekvienas sutuoktinis gali turėti savo draugų ratą- visai nebūtina abiems bendrauti su tais pačiais žmonėmis. Skirtingi poreikiai bei hobiai taip pat nereiškia, kad tolstate vienas nuo kito. Prisiminkite: tik susipažinę buvote skirtingi žmonės, būtent todėl dominote vienas kitą. Santuoka nereiškia, kad visur privalote vaikščioti drauge ir domėtis tais pačiais dalykais. Antraip- imsite varginti sutuoktinį vien savo buvimu, neberasite kuo jį nustebinti. Liaukitės nuolat klausinėjusi: „Ką galvoji?”, „Ką veikei?” Visa tai pasakojama savo noru. Ir pati nesiaukokite. Neprivalote nuolat būti šalia vyro, sugebėkite skirti laiko pačiai sau.

Iš tiesų kai kuriems žmonėms itin sunku duoti laisvę savo partneriui. Jums sunku būti vienai? Tai „pavojaus signalas”. Būtina mokytis savarankiškumo ir pasitikėjimo. Juk jeigu negalite pabūti kartu su savimi, pagalvokite, kaip tai sunku kitiems.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker