Tėvystė

Atostogų kelionė su vaikais, ką reikia žinoti?

Praėjusios vasaros kelionė automobiliu su vaikais paliko nekokius prisiminimus? Sakote, nė už ką nenorėtumėte to pakartoti! O gal be reikalo? Perskaitykite patyrusių keliautojų patarimus.
„Mėgstame atostogas „ant savų ratų”, – sako Rasa ir Šarūnas.- Pirmąkart į ilgesnę kelionę išsiruošėme su ketverių ir septynerių metų sūnumis.

Žinojome, kad nebus lengva, todėl nepraleidome pro ausis nė vieno patarimo, kaip elgtis tokioje kelionėje. Tačiau daugelį jų teko „taisyti”.

Vaikai negali ramiai išsėdėti

Ne­sistenkite planuoti sustojimų. Iš anksto susitarkite, kad su­ stosite tada, kai reikės.

Nesitikėkite, kad vaikai au­tomobilyje tūnos ramiai, nebent bus prilipę prie telefonų ar planšečių ekranų. Bet nenorime, kad vaikams akys „išvarvėtų”. Reguliarūs sustojimai sustojimai irgi nepadeda. Pasitaiko dienų, kai ant užpakalinės sėdynės įsitaiso tikri angeliukai. Tada be sustojimo galima važiuoti net 13 valandų. Tačiau kitomis dienomis… Žodžiu, vaikai niekada nežiūri į laikrodį: „ar jau atėjo metas peštis“.

Kur valgyti?

Valgykite poilsio aikštelėse. Juk vaikai ir taip ilgas valandas praleidžia sėdėdami automobilyje. Jei sustosite pavalgyti pakelės kavinėje, jiems vėl teks nuobodžiauti laukiant, kol atneš užsakytus patiekalus.

Mes darome kitaip. Artėjant pietų ar vakarienės laikui stabtelime prie prekybos centro apsipirkti, o valgome poilsio aikštelėse. Taip ne tik sutaupome pinigų (tiksliau- išleidžiame įprastą sumą). Kol ruošiame maistą, vaikai randa, kur išlieti per dieną susikaupusią energiją. Gražu žiūrėti, kaip vyresnėlis, kuris vos prieš akimirką, rodės, numirs, jei mažasis dar kartą prie jo prisilies, taikiai supa jį sūpuoklėse!

Kada geriausia važiuoti?

Geriausia važiuoti ankstyvą rytmetį. Juk vaikams reikia daugiau miego nei jums, tiesa? Todėl į kelią leiskitės, kai patys būsite išsimiegoję, o vaikai dar galės pasnausti automobilyje. Kai jie prabus, sustokite pusryčių. Nors jau būsite nuvažiavę gerą kelio galą, jiems atrodys, kad kelionė tik prasideda.

Image by Freepik

Nėra su kuo žaisti

Kai ku­rie tėvai leidžia vaikams į kelionę pasiimti tiek žaislų, kiek yra lais­vos vietos. Tačiau patikėkite- netrukus nuo tos gausybės auto­mobilio salone prasidės tikras chaosas!

Verčiau pasiūlykite pasiimti tai, ką galima įvairiai panau­doti. Pavyzdžiui, popieriaus ir spalvotus pieštukus arba kreideles. Mūsų vaikai kelionėje daug laiko praleidžia su ausi­nukais. Kiekvienas turi mėgia­mus įrašus: muzikos, pasakų.

Kai užpakalinė sėdyne virsta „karo lauku“

Jei ant užpakalinės sėdynės sėdi daugiau negu sienas vaikas, būkite tikri- anksčiau ar vėliau jie susipeš. Geriausia, ką galite padaryti- trumpam stabtelėti. Tegul peštukai išli­pa ir lauke „išsiaiškina san­tykius”. Kadangi vaikai pa­prastai linkę daryti atvirkščiai nei jiems liepiama, konfliktas dažniausiai užgęsta nespėjęs kaip reikiant įsiplieksti. Tada galima važiuoti toliau.

Užkandžiavimas automobilyje

Au­tomobilyje turėkite vaisių, nu­luptų ir šiaudeliais supjaustytų daržovių, vandens (ne saldžių gazuotų gėrimų!). Pirma, toks maistas netrupa, išsiliejęs van­duo nepalieka dėmių. Antra, vaikai dažnai užsimano valgy­ti ir gerti iš nuobodulio, o ne todėl, kad išalko.

Įkyrūs klausimai: ..Ar greitai atva­žiuosime?

Pa­mokykite vaikus naudotis žemėlapiu. Navigacijoje parodykite kelią, ku­riuo važiuojate. leiskite jiems stebėti. Šimtai kilo­ metrų žemėlapyje atrodo kaip trumputė atkarpa ir ne taip baugina vaiką nei atsakymas: „Po šešių valandų“.

Keletas žaidimu automobilyje

  • „Surask“: kas pirmas pastebės arklį tam tikrą kelio ženklą ir pan.
  • Pasakojimas: visi paeiliui sukuria istoriją apie, tarkim, ant lango nutūpusią musę.
  • „Įsimink”: žaidėjai išsirenka temą- gėlės, gyvūnai, maisto produktai ir pan. Pradedantis žaidimą sako pirmąjį pavadinimą. Kitas pakartoja tą žodį ir sako savąjį. Pirmasis pakartoja jau du žodžius ir prideda trečiąjį ir t.t. Pralaimi tas, kuris pirmasis suklysta.
  • „Taip ir ne”: vienas sugalvoja ir ant lapelio užsirašo gerai žinomo daikto pavadinimą. Kiti turi jį atspėt: užduodami klausimus, į kuriuos galima atsakyti tik „taip” arba „ne”.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker