Tėvystė

Vaikas susižeidė, kaip elgtis?

Svarbiausia- nepanikuoti. Be guzų ir mėlynių neužauga nė vienas. Todėl pasirūpinkite, kad namų vaistinėlėje visada būtų pirmosios pagalbos priemonių: 3 % vandenilio peroksido tirpalo, jodo tinktūros, briliantinės žalumos, binto, pleistro. Nepamirškite jų įsidėti važiuodami atostogauti.

Žaizdos. Pirmiausia žaizdą nuplaukite tekančiu vandeniu, tada apliekite 3 % vandenilio peroksido tirpalu. Šis skystis dezinfekuoja, kartu su putomis išplaunami smulkiausi nešvarumai. Po to žaizdos kraštus patepkite jodu, dar geriau- briliantine žaluma. Tada bintuokite. Tik nedėkite vatos! Ji pildžius, ir vaikui skaudės, kai reikės nuplėšti. Be to, drėgna vata- puiki terpė mikrobams daugintis.Jeigu žaizda gili ir ilgai nenustoja kraujuoti, teks kreiptis į gydytoją. Pas jį vaiką veskite ir tuo atveju, jei sužeistas veidas: savarankiškai gydant gali likti randas. Žaizdas ant riešų taip pat turėtų apžiūrėti gydytojas: gali būti pažeistos sausgyslės- netinkamai gydant pasekmes vaikas jaus visą gyvenimą.

Kelio traumos. Jei vaikas susitrenkė kelį, būtinai kreipkitės į gydytoją: po kelio traumos dažnai pradeda kauptis skysčiai. O kol tai padarysite, apibintuokite aštuoniukės formos tvarsčiu (per šlaunį ir blauzdą), kad kelis nejudėtų. Galite uždėti ledo, tik jokiu būdu nešildykite!

Sumušimai. Kad neatsirastų mėlynių, iš pradžių sumuštą vietą reikia atšaldyti. Tinka šalto vandens srovė ar bet koks paketas iš šaldymo kameros. Šaltą kompresą laikykite 15-20 min. su pusvalandžio pertraukomis. Taip kartokite 8- 10 kartų. Po to dėkite šiltus kompresus.

Image by wirestock on Freepik

Smegenų sutrenkimas. Jei vaikas, užsigavęs galvą, vemia, pasidaro mieguistas ar tik skundžiasi galvos skausmu, galima įtarti smegenų sutrenkimą. Vaiką paguldykite ant šono (neduokite gerti!) ir iškvieskite gydytoją. Kol jis atvyks, ant galvos dėkite šaltą kompresą.

Vabzdžių įgėlimai. Jeigu įgėlė bitė, širšė ar vapsva, kuo greičiau ištraukite geluonį ir pirštais išspauskite iš žaizdelės nuodus. Įgeltą vietą patepkite spiritu, amoniaku ar jodu. Pas gydytoją teks skubėti tuo atveju, jei vabzdys įgėlė į liežuvį.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker