Tėvystė

Atsisveikinimas su sauskelnėmis

Kiekviena mama nori kad mažylis kuo greičiau išaugtų iš sauskelnių. Tačiau nepradėkit per anksti pratinti prie naktinio puoduko, ne galite prisidaryti rūpesčių.

Vaikai turi „subręsti” atsisveikinimui su sauskelnėmis. Vieni greičiau supranta, kam reikalingas naktinis puodukas, kiti- vėliau. Bet galiausiai kiekvienas mažylis nustos šlapintis į kelnytes, kaip išmoko vaikščioti ir kai bėgti. Nelyginkite savo vaiko su kitais. Nesijaudinkite, kad daugeliui jo bendraamžių sauskelnių jau nebereikia. Iš tikrųjų neturi reikšmės, ar vaikas su vystyklais atsisveikins dviejų ar trijų metų.

Nieko neverskite daryti jėga!

Nereikia tikėtis, kad mažylis su sauskelnėmis atsisveikins per keletą savaičių. Paprastai tai užtrunka kelis mėnesius. Kol vaikas mokosi, būkite kantrios. Nesodinkite ant puoduko jėga ir nelaikykite jo, jeigu nenori sėdėti. Prievarta duoda priešingų rezultatų- vaikas maištauja, o jūs ir toliau dantis sukandus keičiate sauskelnes. Jau vien pamatęs naktinį puoduką mažylis pradeda verkti. Supraskite jo savijautą.

Kaip pasirinkti tinkamą momentą?

Sunku vienareikšmiai pasakyti, kada geriausia pradėti vaiką sodinti ant puoduko- kiekvienas vystosi kitaip. Pediatrai tvirtina, kad pradėti galima, kai vaikas sulaukia pusantrų metukų. Nes tik tada jis suvokia ryšį tarp šlapinimosi ir šlapių sauskelnių.

Image by cookie_studio on Freepik

Stebėdama savo vaiką, be jokios abejonės, pastebėsite tam tikrų elgesio permainų, įrodančių, kad mažylį jau galima pradėti mokyti. Kai jis šlapinasi į kelnaites, minutei nustoja žaidęs, jo veidelis pasikeičia. Vaikučiui nepatinka būti šlapiam- jis darosi neramus, pradeda verkti arba kitaip „prašo” pakeisti šlapią vystyklą. Paprastai dvejų metų vaikai jau duoda ženklą, kad nori šlapintis. Jeigu mažylis absoliučiai nesuvokia, ko iš jo norite, ir nė už ką nesutinka sėstis ant puoduko, palaukite keletą savaičių. Matyt, pradėjote per anksti mokyti. O gal pasirinkote netinkamą momentą? Kliūtimi mokytis gali tapti viskas, kas trikdo normalų gyvenimo ritmą- atostogos, persikraustymas.

Nuo ko pradėti?

  • Paaiškinkite vaikui, kam reikalingas naktinis puodukas. Nereikia leisti su puoduku žaisti.
  • Priminkite mažyliui, kad būtina pasėdėti ant puoduko prieš einant pasivaikščioti, prieš miegą ir atsibudus, taip pat kiekvieną kartą pavalgius.
  • Padėkite vaikui atsisėsti ant puoduko, jei matote, kad jis nori tai padaryti.
  • Pagirkite mažylį, jeigu jam gerai sekasi. Jūsų džiaugsmas bus paskata ateičiai.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker