Grožis

15 patarimų atostogaujančioms

Kelioninis krepšys- ne guminis. Todėl priminsime tau, ką į jį įsidėti būtina ir kuo pakeisti kosmetikos priemones, kurių jame nerandi.

1. Kelias savaites prieš atostogas valgyk daugiau produktų, turinčių beta karotino, o į kelioninį krepšį įsimesk vitamino E kapsulių.

Beta karotinas padeda greičiau įdegti oda įgauna lygų auksinį atspalvį. Šio provitamino gausu geltonos, oranžinės ir raudonos spalvos vaisiuose bei daržovėse (ypač daug- morkose ir moliūguose). Vaistinėje gali nusipirkti beta karotino kapsulių. Tačiau jei rūkai, preparato geriau nevartok: mokslininkai mano, kad sintetinis beta karotinas rūkaliams didina vėžio riziką. Pirmosiomis kaitinimosi saulėje dienomis išgerk 3- 4 vitamino E kapsules (po 100 mg). Jis padės odai įveikti stresą.

2. Neimk pernai pradėtų naudoti apsauginių kremų

Jie neapsaugo odos tiek, kiek nurodoma, nes ultravioletinių spindulių filtrai greitai oksiduojasi. Be to, pasitepus kremu, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, gali kilti alergija.

3. Atostogoms pirk kremus arba želė su dvejopais filtrais – UVA ir UVB

B spinduliai gali nudeginti odą. A spinduliai įsiskverbia giliausiai, pažeidžia ląstelių branduolius ir sendina odą. Patikimą apsaugą suteikia tik preparatai su abiejų rūšių filtrais. Rinkis kremus su mineraliniais filtrais (cinko ar titano oksidu)- jie nedirgina odos. Kremai su cheminiais filtrais pigesni, bet dažnai sudirgina odą. (Filtro rūšis nurodoma etiketėje.)

Atostogos. Image by Freepik

4. Apsauginio kremo faktoriaus stiprumą prisitaikyk pagal odos spalvą

Pirmosiomis dienomis paplūdimyje naudok didžiausio apsaugos faktoriaus kremą. Po kelių dienų, kai oda apsipras su saule, pakankamai saugos ir mažesnio faktoriaus kremas. Tačiau veidą per visas atostogas tepk pačiu stipriausiu apsauginiu kremu (vadinamuoju blokatoriumi).

5. Jauti, kad perkaltai saulėje?

Išgerk stiklinę obuolių, ananasų ar papajų sulčių. Rytų medicinoje šios sultys nuo seno žinomos kaip puikus vaistas nuo perkaitimo. Gerk atskiestas perpus su vandeniu- tokias organizmas greičiau pasisavins.

6. Pirmoji pagalba lūžinėjan-tiems plaukams

Nuo saulės ir vandens plaukai pasidarė tarsi šiaudiniai, o kelioniniame krepšyje neturi specialių priemonių jiems atgaivinti? Pirštu pakabink truputį veido kremo, patrink jį tarp delnų ir pragniaužyk plaukus. Tai- laikina priemonė, bet tikrai padeda!

7. Po maudynių plaukai atrodo baisiai…

Šukuosenai formuoti tiks ir vienkartinės nosinės. Jas sukarpyk siauresnėmis juostelėmis ir ant jų užvyniok dar drėgnų plaukų sruogas. Jei turi, gali papurkšti standikliu. Kai plaukai išdžius, galėsi džiaugtis puriomis garbanomis.

8. Saugok plaukus – saulė ir vanduo juos labai išdžiovina!

Jei paprastai naudoji normalių plaukų šampūną, atostogoms nusipirk tos pačios firmos, tik skirtą sausiems. Arba išbandyk specialų drėkinamąjį šampūną. Paplūdimyje galvą reikėtų pridengti skrybėlaite. Jei ji tau netinka, naudok šiuolaikiškus preparatus su silikonu ar vaisių vašku (jie atsparūs šaltam vandeniui, bet puikiai nuplaunami šiltu). Nieko panašaus neturi? Tiks ir alyvų aliejus. Truputį jo reikia įtrinti į galvos odą ir iššukuoti plaukus.

9. Dieną prieš paplūdimį nušveisk visą kūną ir pasitepk įdegio kremu

Rinkis šveičiamąjį kremą su kuo smulkesniais grūdeliais. Vietos krepšyje sutaupysi, nusipirkusi dvejopo poveikio priemonę (dušo želė su šiurkščiomis granulėmis). Nuvaliusi odą pasitepk įdegio kremu- ne tik gražiau atrodysi, bet ir sustiprinsi natūralų apsauginį odos barjerą, ji bus atsparesnė saulės spinduliams, įdegsi tolygiau, o įdegis iš karto bus rusvas. Tik nepamiršk, kad įdegio kremas neapsaugo nuo nudegimo!

10. Apsauginiu kremu pasitepk prieš eidama į paplūdimį

Maždaug per valandą preparatas įsiskverbia į odą. Jei pasitepsi tik paplūdimyje, filtras nesaugos tiek, kiek turėtų.

11. Kuo vilkėti?

Jei ketini visą dieną praleisti lauke, nesivilk margaspalvių medvilninių drabužių- jie praleidžia net 40 % ultravioletinių spindulių. Tamsesni vienspalviai drabužiai geriau sugeria saulės spindulius ir saugo odą nuo pigmentinių dėmių.

12. Išlipusi iš vandens tuoj pat nusišluostyk rankšluosčiu

Vandens lašeliai ant odos veikia kaip didinamasis stiklas: sutelkia saulės spindulius į vieną vietą ir sukelia mikro- nudegimus. Jei maudaisi baseine ar jūroje, būtų gerai, kad išlipusi iš vandens tuoj pat palįstam po dušu- nusiplautum druską ir chlorą, kurie labai džiovina odą.

Image by tawatchai07 on Freepik

13. Atrodo, kad po smagiai praleisto vakaro atsikelsi užtinusiais vokais…

Eidama miegoti įdėk į šaldiklį du šaukštus. Rytą išgaubtąją šaukštų pusę penkioms minutėms priglausk prie vokų, atsargiai braukdama iš viršaus į apačią, paskui- į šonus.

14. Atostogaudama nenaudok kosmetikos priemonių su alkoholiu

Spirituoti kvepalai ir dezodorantai, veikiami saulės, gali smarkiai sudirginti odą (gali atsirasti nebe išnaikinamų pigmentinių dėmių). Todėl į kelioninį krepšį dėk tik priemones, kurių sudėtyje nėra alkoholio, ir hipoalerginį dezodorantą. Eidama į paplūdimį nesikvėpink!

15. Per stipriai nudegei

Pasiruošk raminamąją vonią į vandenį įpilk litrą kefyro, pasukų arba įdėk verdančiu vandeniu užplikytų avižinių dribsnių. Nėra vonios? Tuomet ant degančių vietų dėk kompresus- kefyro, pasukų arba varškės. Miegoti eik nuoga, prieš tai paklodę pabarsčiusi vaikiška pudra arba talku.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker