Gyvenimas

Ar esi pasiruošusi sužadėtuvėms? 5 tai parodantys ženklai

Atrodo, visi aplink tuokiasi? Sužinok, kaip suprasti, ar judu su partneriu esate išties pasiruošę sužadėtuvėms ir kitam svarbiam žingsniui.

Atkreipkite dėmesį
  • Abipusis pasirengimas santuokai yra svarbesnis nei pačios sužadėtuvės.
  • Tikrumas vienas kitu ir bendri ateities tikslai – esminiai ženklai.
  • Sprendimas tuoktis neturėtų kilti dėl spaudimo ar primesto laiko grafiko.
  • Gilus partnerio pažinimas (su visais privalumais ir trūkumais) yra būtinas.

Ar tik mano naujienų srautas pastaruoju metu tiesiog sprogsta nuo sužadėtuvių nuotraukų, ar išties aplinkui visi ima ir žengia šį svarbų žingsnį? Nesibaigiantys „Instagramo“ įrašai apie meilę ir žiedus verčia susimąstyti – iš kur visos tos poros žino, kad jau laikas? Juk kiekviena iš jų – vis kitame gyvenimo (ir, žinoma, santykių) etape, tačiau visos vieningai nusprendžia – metas žengti prie altoriaus. Pati būdama ilgalaikiuose santykiuose, stebėdama vieną po kito draugių įkeltus žiedų kadrus, be galo džiaugiausi, smalsavau dėl būsimų vestuvių detalių ir (prisipažinsiu) tyliai truputį pavydėjau. Kaip suprasti, kada iš tiesų ateina tas laikas, ir kaip turėtų atrodyti gyvenimas ar santykiai, kad galėtum drąsiai tarti „taip“? Nutariau pasidomėti, ką apie tai mano psichologai ir santykių ekspertai. Štai penki esminiai ženklai, bylojantys, jog esi pasirengusi šiam lemtingam žingsniui.

Kai abu jaučiatės subrendę santuokai

Meluočiau sakydama, kad savo mylimajam kartkartėmis nenusiunčiu dailių sužadėtuvių žiedų nuotraukų – ir, ko gero, dažniau, nei reikėtų! Tačiau iš tiesų tinkamas laikas pirštis ir priimti piršlybas yra tada, kai abu partneriai jaučiasi tvirtai pasirengę ne tik pačioms sužadėtuvėms, bet ir visam santuokos keliui. Jei vienas jaučiasi skubinamas, spaudžiamas ar tiesiog dvejoja, vadinasi, dar ne laikas. Artimųjų, draugų ar net paties partnerio spaudimas – niekada nėra tinkama priežastis kurti šeimą. Klinikinė psichologė ir santykių ekspertė dr. Carla Marie Manly pabrėžia, kad poros neretai susižada nepasiruošusios santuokai būtent dėl išorinio, nors ir geranoriško, artimųjų spaudimo. Kartais spaudimą pajuntame net iš vidaus – juk „taip reikia“, „jau laikas“. „Visi šie veiksniai dažnai neturi nieko bendra su tikruoju santykių tvirtumu,“ – teigia ji. Nors retas kuris jaučiasi šimtu procentų pasirengęs dideliems gyvenimo pokyčiams (santuokai, vaikams, karjeros vingiams), turėtumėte jaustis ramiai ir užtikrintai rinkdamasi praleisti visą gyvenimą su šiuo konkrečiu žmogumi. Suprasi, kad esi pasiruošusi sužadėtuvėms, kai abu būsite pasirengę ne tik romantiškam sužadėtuvių etapui, bet ir visoms santuokos atsakomybėms bei iššūkiams.

Kai abu esate tikri vienas kitu

Taigi, abu turite būti pasirengę santuokos įsipareigojimui, bet lygiai taip pat svarbu – turite būti visiškai tikri dėl įsipareigojimo vienas kitam. Sharon Gilchrest O’Neill, licencijuota santuokos ir šeimos terapeutė, savo praktikoje matė daugybę išsiskyrusių porų, kurios tuokėsi abejodamos, tiesiog norėdamos „pabandyti“. Abu partneriai turi jaustis emociškai subrendę ilgalaikiam įsipareigojimui. Prieš tariant lemtingąjį „taip“, būtina atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti su partneriu, įsitikinti, kad neliko jokių abejonių ar neatsakytų klausimų, galinčių vėliau sugriauti santykius. Be to, turite mylėti ir priimti žmogų tokį, koks jis yra dabar, o ne puoselėti viltis, kad jis stebuklingai pasikeis ateityje.

nuotrauka freepik

Kai sprendimas nepriklauso nuo „terminų“

Leiskite pakartoti: nėra jokio „idealaus laiko“ sužadėtuvėms. Vien todėl, kad buvote susiplanavusi ištekėti po tam tikro draugystės metų skaičiaus ar svajojote apie vestuves iki konkretaus amžiaus, tikrai nereiškia, kad privalote tai daryti. Leiskite sau priimti šį sprendimą remiantis tikrais jausmais ir santykių branda, o ne kalendoriumi. Pora, praleidusi kartu penkerius metus, gali taip ir nepasijusti pasirengusi žengti prie altoriaus, jei paprasčiausiai nėra skirta vienas kitam. Tuo tarpu kiti, susižadėję vos po kelių mėnesių pažinties, gali nugyventi ilgą ir laimingą santuokinį gyvenimą, nes abu buvo tvirtai pasirengę įsipareigoti. Kitaip tariant, svarbiausia ne „kada“, o „kaip“ jaučiatės ir koks jūsų įsipareigojimas vienas kitam. Būti pasiruošusi sužadėtuvėms – tai vidinis jausmas, o ne skaičiai pase.

Kai iš tiesų pažįsti savo partnerį

Nesvarbu, ar pragyvenote kartu ne vienerius metus, ar jūsų romanas trunka vos kelis mėnesius – turite pažinti savo partnerį kiaurai ir išilgai. Tos akimirkos, kai matote vienas kitą pačiame prasčiausiame amplua, yra neįkainojamos norint įvertinti tikrąjį suderinamumą. Jos parodo, ar mylite ne tik idealizuotą partnerio versiją, ir koks jis būna, kai nesistengia jums padaryti įspūdžio. Sprendžiant, ar norite su šiuo žmogumi praleisti visą likusį gyvenimą, žinoma, turite žavėtis jo geriausiomis savybėmis. Tačiau ne mažiau svarbu sąmoningai įvertinti ir jo trūkumus. Jei priimate vienas kitą tokius, kokie esate, ir mylite savo partnerį ne „nepaisant“, o „dėl“ visko, net ir jo ydų – tikėtina, kad pažįstate jį tikrąjį. Tai taip pat reiškia, kad jūsų esminiai gyvenimo tikslai sutampa: kur norite gyventi, kokios karjeros siekti, ar planuojate šeimos pagausėjimą. Jūsų charakteriai ir pomėgiai gali skirtis, tačiau dėl kertinių gyvenimo klausimų turite žvelgti viena kryptimi.

Kai jis – neatsiejama tavo ateities dalis

Jei svarstai apie sužadėtuves, tikriausiai ne kartą mintyse dėliojai ir ateities scenarijus (ir, viliuosi, apie juos kalbėjaisi ir su partneriu). Ir kai pieši tą ateities paveikslą, jis visada yra jo dalis – ar tai būtų svajonės apie nepamirštamas keliones, ar ilgalaikiai tikslai, tokie kaip nuosavo būsto įsigijimas ar šeimos kūrimas. Tavo ateities planuose jis natūraliai figūruoja, ir tu atsižvelgi į jo norus bei tikslus. Jei matai save gyvenančią didmiesčio šurmulyje, o jis svajoja apie sodybą vienkiemyje, arba jei tu vaikų nenori, o jis trokšta gausios šeimos – gali būti, kad su tokiais skirtingais ateities lūkesčiais dar nesi visiškai pasiruošusi sužadėtuvėms.

Apibendrinant…

Kiekviena pora, kiekvienas žmogus – unikalus, todėl nėra vieno visiems tinkančio atsakymo, kada reikėtų žengti prie altoriaus. Kiekvieni santykiai turi savo istoriją, savo tempą, savo poreikius ir savo ateitį. Tačiau tikiuosi, kad šios įžvalgos padės tau geriau suprasti, kada judviem su partneriu verta pradėti kalbėtis apie sužadėtuves. Dažnai sakoma: „kai ateis laikas – suprasi“. Bet aš manau, kad tai truputį pasaka. „Supranti“ tada, kai myli, kai esate atvirai ir nuoširdžiai išsikalbėję apie savo tikslus, svajones bei jausmus, ir kai visa tai susidėlioja į tokią harmoniją, kuri leidžia jaustis saugiai ir užtikrintai planuojant bendrą gyvenimą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker