Odos gražinimo vonios- kaip paruošti?
Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir veiksmingiausių priemonių grožiui įgyti. Tokia vonia ne tik naudinga odai, bet ir teigiamai veikia raumenis, nervus ir kraujotaką. Atsiveria odos poros, sumažėja nešvarumų, ir odos paviršius paruošiamas intensyviai priežiūrai po maudymosi.
Straipsnyje jums pateiksime geriausius vonių paruošimo receptus, kuriuos galite prisitaikyti atsižvelgdami į individualius poreikius.
Gaivinamoji vonia su medumi, pienu ir druska
Priedai: 100 g jūros druskos, 1 l nenugriebto pieno, 250 g medaus.
Leisdami į vonią šiltą vandenį suberkite druską. Tada pašildykite pieną kartu su medumi ir maišykite tol, kol medus visiškai ištirps.
Maišydami šį pieno ir medaus mišinį supilkite į šiltą vandenį vonioje. Tada gerai išmaišykite, kad ištirptų visi priedai. Paskui mėgaukitės vonia maždaug 20- 30 minučių. Po to nusiliekite nedideliu kiekiu šilto vandens ir nusausinkite odą minkštu frotiniu rankšluosčiu. Netrinkite! Nustebsite pajutę, kokia švelni ir elastinga tapo jūsų oda, ir pamatę, kokia gyvybinga ji atrodo.
Stiprinamoji vonia su obuolių actu
Priedas: 1/4 l obuolių acto.
Obuolių actas, jo švelni rūgštis, yra ne tik gardus prieskonis, pavyzdžiui, salotoms. Jau mūsų močiutės vertino jį kaip puikų naminį vaistą, teikiantį sveikatai įvairios naudos, ypač išoriškai. Obuolių actas pasižymi gydomuoju poveikiu- užsitraukia žaizdos. Jis sustiprina apsauginę rūgščiąją odos plėvelę, padaro odą ne tokią jautrią ligos sukėlėjams ir pašalina odos riebalų perteklių. Todėl obuolių acto vonia ypač tinka riebiai odai.
Į vandenį, kuriame maudysitės, supilkite obuolių actą (jo įsigysite sveiko maisto parduotuvėje), ir maudykitės maždaug 15 minučių. Paskui nenusiprauskite po dušu, leiskite vandeniui sumaišytam su actu pačiam nudžiūti. Vėliau galite pasitepti drėkinamuoju (neriebiu) losjonu.
Sėlenų vonios- kad oda būtų švelni ir mažomis poromis
Priedai: 100 g kviečių arba avižų sėlenų, maždaug 3 l vandens.
Sėlenos (tai grūdų, pavyzdžiui, kviečių arba avižų luobelės) turi daug vertingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, taigi ir ląsteles saugančio vitamino E. Todėl sėlenų vonios yra idealios gražinančios priemonės, suteikiančios odai stangrumo ir elastingumo. Sėlenų vonia naikina odos nešvarumus ir sutraukia dideles poras.
Kviečių arba avižų sėlenas reikia virti vandenyje maždaug 15 minučių, o vėliau nukošti. Nuovirą supilkite į vandenį, kuriame ruošiatės maudytis. Šiame vandenyje būkite 20 minučių. Po to nesiprauskite po dušu ir nesišluostykite rankšluosčiu- tegul vanduo su sėlenų nuoviru nudžiūsta ant jūsų kūno. Priedų sėlenų vonioms galima nusipirkti vaistinėse ir sveiko maisto parduotuvėse.
Pasukų vonia labai jautriai sudirgintai odai
Priedas: 2 l pasukų
Pasukose yra kalcio ir daug kitų mineralinių medžiagų bei mikroelementų, svarbių odos apsaugai. Be to, pasukos turi daug nervus raminančios medžiagos- lecitino. Nuo pasukų vonios oda nuostabiai atsigauna, sudirginimai (pavyzdžiui: paraudimai, alerginis išbėrimas arba egzemos) — sušvelnėja. Ir apskritai, oda tampa glotni, lygi.
Pasukas supilkite į vonią, leiskite vandenį ir tuo pačiu metu gerai išmaišykite. Raminamuoju pasukų vonios poveikiu mėgaukitės maždaug 20 minučių. Paskui vonios priedų likučius nuo odos nuplaukite drungnu vandeniu ir labai atsargiai nusišluostykite. Pasukos yra tokia puiki drėkinamoji priemonė, kad po maudynių odos neniežti, ir ji nebūna įsitempusi. Todėl pasitepti kremu dažniausiai nereikia. Po maudymosi drėkinamojo losjono prireikia tik tada, kai oda būna ypač sausa. Tačiau rinkitės tik tas priemones, kurios tinka jūsų jautriai odai- taigi turinčias hipoalerginį pagrindą: be aromatinių ir konservuojančių medžiagų.
Maitinamoji vonia su migdolų aliejumi
Priedas: 50 ml migdolų aliejaus
Saldžių migdolų aliejuje yra daug vertingų, gyvybiškai svarbių medžiagų, be to, jis turi labai daug riebalų. Todėl šis aliejus ypač tinka sausos, linkusios pleiskanoti, trūkinėti ir niežėti odos priežiūrai. Migdolų aliejus yra labai malonus odai: nuo šio natūralaus aliejaus alergijų beveik niekada nebūna.
Migdolų aliejaus šiai vonia jūs gausite vaistinėje ar sveiko maisto parduotuvėje. Supilkite aliejų į šiltą vandenį ir gerai išmaišykite. Šiame vandenyje maudykitės maždaug 20 minučių. Po to nusibraukite vandenį nuo kūno delnais: plonutis aliejaus sluoksnelis pasiliks ant jūsų odos. Jį galite masažuodami įtrinti į odą: taip šį natūralų vertingą produktą sunaudosite optimaliai.
Valomoji vonia su dedešva
Priedai: 50 g sudžiovintų dedešvos žiedų ir lapų, 2 l verdančio vandens.
Jeigu oda užteršta, pavyzdžiui, jeigu ant nugaros yra spuogų ir inkštirų arba pilkšvų „grūdelių” ant žastų ir šlaunų, padeda speciali vonia su džiovintais dedešvos žiedais ir lapais. Džiovintos dedešvos galite gauti vaistinėse. Veikiant ypatingoms šio vaistinio augalo biologiškai aktyvioms medžiagoms atsiveria poros, pagerėja odos kraujotaka ir natūraliai pašalinami nešvarumai. Iš džiovintų dedešvos žiedų ir lapų pasigaminkite nuovirą. Supilkite jį į maudytis paruoštą vandenį. Išbūkite vonioje apie 20 minučių. Po maudymosi visą kūną gerai ištrinkite masažine pirštine arba vidutiniškai minkštu masažo šepečiu. Paskui išsitepkite drėkinamuoju losjonu.
Vaistažolės ir jų, kaip vonios priedų, poveikis
• Valerijonas: veikia raminančiai, atpalaiduojančiai.
• Avižų šiaudai: stimuliuoja odą, gerina kraujotaką.
• Džiovintų gėlių mišinys: gerina kraujotaką, atpalaiduoja spazmus.
• Eglių spygliai: atpalaiduoja; malšina viršutinių kvėpavimo takų katarą.
• Ramunėlės: stabdo uždegimų vystymąsi, skatina gijimą.
• Levandos: gerina kraujotaką.
• Melisos: ramina, atpalaiduoja, veikia migdančiai.
• Rozmarinas: stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitą.
• Asiūkliai: padeda žaizdoms greičiau užgyti, skatina šlapimo organų veiklą.
Gatavi vonių priedai
Be šių priedų, kuriuos jūs galite pasiruošti patys, yra daugybė gatavų preparatų. Vaistažolių ekstraktai, skirti išoriškai naudoti, supilti į maudymuisi skirtą vandenį, teigiamai veikia jūsų odą, nuotaiką ir tuo pačiu bendrą savijautą.