Grožis

Veido odos valymas

Šiuolaikinėje kosmetikoje veido odos valymas yra jos priežiūros pagrindas. Pirmiausia yra odos švara, ypač naktį. Paskyrusios kelias minutes savo veidui, ypač vakare, jūs išpildysite pagrindinį higienos reikalavimą – nuolatinę, odos švarą. Oda atlieka sudėtingas ir įvairias funkcijas ir tai būdinga tik švariai ir sveikai odai.

Odos baktericidinės savybės tuo geresnės, kuo ji švaresnė.

Prancūzų kosmetologai rekomenduoja valyti ir maitinti veido ir kaklo odą tris kartus per dieną: ryte, dieną ir vakare. Tai tikslinga, kai reikia atgaivinti dieninį pasidažymą ar paruošti veidą vakariniam grimui: odai kenksminga dėti kelis sluoksnius grimo. Mūsų klimato sąlygomis nėra reikalo valyti veido odos dieną, užteks nuvalyti ją du kartus.

Pagrindinį veido valymą reikia daryti vakare, o ne ryte. Tai paaiškinama tuo, kad per dieną oda palaipsniui susitepa, susidaro sluoksnis iš suragėjusio epidermio ląstelių, prakaito ir riebalų liaukų išskyrų. Be to, ant odos nusėda dulkių, suodžių, kurie pažeidžia ir sunkina įprastinę fiziologinę odos funkciją ir trukdo natūraliam odos riebalų išsiskyrimui.

Veido oda valoma prieš pusantros, dvi valandas iki miego. Šio reikalavimo būtina laikytis neatsižvelgiant į odos tipą ir naudojamas kosmetikos priemones.

Oda valoma įvairiais būdais, Įprasta kasdien ryte praustis su muilu. Tačiau jautrią ir sausą odą turinčios moterys, nusipraususios šaltu vandeniu ir ypač žiemą, jaučia, kad odą traukia, degina, erzina. Vakarais veido prausimą galima sėkmingai pakeisti vienu iš toliau pateikiamų veido odos valymo variantų.

Nuvalius veido odą, galima ją dezinfekuoti losjonu su medetkų antpilu. Po valymo bet kokio tipo oda patepama tinkamu maitinančiu kremu.

Jei valant veidą rekomenduojamas vanduo, tai reiškia, kad reikalingas lietaus arba sniego vanduo, virintas ar paminkštintas. Kietas vanduo neerzins odos, 1 litre vandens ištirpinus 1/2 arbat. šaukštelio boro rūgšties arba 1/4 arbat. šaukštelio geriamosios sodos.

Jei rekomenduojama apšlakstyti veidą pasūdytu vandeniu, tai 1/2 litro virinto vandens ištirpinama 1 arbat. šaukštelis valgomosios druskos (kristalinės). Vienam kartui sunaudojama 1/2 litro vandens (švariai odai). Jei rekomenduojamas parūgštintas vanduo, tai į 1/2 litro dedama 1-3 arbat. šaukšteliai citrinos sulčių arba truputis citrinos rūgšties (ant peilio galo).

Riebiai odai vandenį galima pasūdyti arba parūgštinti truputį stipriau negu normaliai ar sausai odai. Prieš prausiantis vandenį reikia paragauti: jis turi būti saikingai sūrokas ar rūgštokas. Vasarą, apšlaksčius riebią odą galima patrinti agurko ar citrinos sultimis, normalią odą – vynuogių, braškių arba aviečių sultimis.

Negalima jokios veido odos valyti odekolonu, turinčiu 3-5 % eterinių aliejų, erzinančių odą. Sausai odai nenaudojami spirito turintys preparatai ir tualetinis vanduo. Jie perdžiovina odą ir dažnai sukelia pigmentaciją, ypač vasaros metu, kai esantys juose eteriniai aliejai saulės poveikyje patamsina odą. Sausai ir riebiai odai spirito turinčius skysčius galima naudoti, gydytojui kosmetologui paskyrus.

Būtina atsiminti, kad rytinės ir vakarinės odos valymo procedūros taikomos ir kaklo odai.

Prieš valant veidą, rekomenduojama iš anksto nuvalyti kaklą. Vakare nuvalius veidą, kol oda dar drėgna, naudinga nenušluostyti jos rankšluosčiu, o palengva paplekšnoti abiem delnais visą veidą ir kaklą. Dar drėgna oda masažo judesiais patepama kremu. Jei oda riebi ir poringa, ji valoma sėlenomis, rūgščiu pienu, majonezu ir pan. Rūgštus pienas ir majonezas paliekamas 2-3 min., o po to nuvalomas tonizuojančiu losjonu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker