Grožis

Veido masažas nuo raukšlių

 Veido masažas padeda ne tik brandžiai odai. Jis būna labai naudingas ir jaunystėje, be to, maloniai atpalaiduoja. Taisyklingai atliekamas veido masažas gali išlyginti plonutes linijas, taip stabdomas raukšlių susidarymas. Svarbu taisyklinga masažo technika, aukštos kokybės aliejus odai (geriausias toks, kuriame gausu apsauginių vitaminų A, C ir E) ir truputis ištvermės. Tinkamas metas veidui masažuoti yra vakaras, kai nuvalę odą, turite tam pakankamai laisvo laiko

Svarbiausi gerai atliekamo veido masažo būdai

 1. Kakta

 Veido masažą pradėkite nuo kaktos. Abiejų rankų pirštų galiukais lėtai tuo pat metu braukiama nuo kaktos vidurio pakraščių link. Paskui nuo antakių braukykite aukštyn plaukų linijos link. Nuo statmenų mimikos raukšlių ties nosies šaknimi gelbsti toks veiksmas: šią odos sritį atsargiai apimkite nykščiu ir smiliumi (horizontaliai) ir glaudžiamaisiais bei stumiamaisiais judesiais įtrinkite papildomą lašelį aliejaus.

 2. Akys

 Aplink akis dėl apatinio audinio jautrumo masažuoti reikia ypač atsargiai. Pradėkite ties smilkiniais ir ovaliai masažuokite aplink akis. Tai darydamos, nuo smilkinių švelniai braukite apačion, palei akis nosies link ir tada per viršutinę vokų sritį vėl smilkinių link. Pabraukykite taip keletą kartų ir per smilkinius veskite pirštais veido pakraščio link- iki pat plaukų linijos. Tada smiliumi ir didžiuoju pirštu labai lengvai paplekšnokite aplink akis. Ir vėl pakartojamas tas pats kelias, kaip ir braukant. Toks švelnus plekšnojimas sujudina šlakų sankaupas audiniuose, ir todėl jos lengviau pasišalina.

 3. Nosis

 Abi nosies puses, tarsi piešdamos mažus ratukus, masažuokite nuo galiuko į viršų. Šiuos judesius pakartokite keletą kartų. Tai darydamos ypatingą dėmesį skirkite nosies sparneliams ir galiukui. Čia taip pat dažnai kaupiasi šlakai, ir taip juos galima panaikinti.

 4. Skruostai

 Smulkiais sukamaisiais judesiais masažuokite nuo nosies sparnelių skruostikaulių link ir kiekvieną kartą braukite vis žemiau. Taip masažuodamos pamažu pasieksite lūpų kampučius, smakrą, jo vidurį.

 5. Raukšlės tarp nosies ir lūpų kampučių

 Anksčiau buvo manoma, kad žmonės, kuriems anksti atsiranda raukšlių tarp lūpų kampučių ir nosies, turi skrandžio problemų ir yra gana niurzgūs. Žinoma, tai nesąmonė. Tiesa yra ta, kad gilias raukšles šioje vietoje turi beveik visi žmonės. Jas galima sušvelninti masažuojant sukamaisiais judesiais ir braukant skruostų link.

 6. Burnos sritis

 Mažos raukšlelės pirmiausia atsiranda virš viršutinės lūpos. Jos formuojasi todėl, kad lūpos dažnai tempiamos į priekį. Šis judesys kartojamas kasdien rūkant cigaretes. Masažuokite ir virš lūpų, ir po jomis visada nuo vidurio pakraščių link ir atlikite smulkius lyginamuosius judesius. Tai šiek tiek kompensuoja šią rūkymo pasekmę. Raukšlelių apie burną atsiradimą gali nulemti ir įprotis susinervinus kraipyti kietai sučiauptas lūpas.

 7. Smakras ir skruostų pakraščiai

 Čia audiniai suglemba ypač greit. Mažą audinių „pagalvėlę” ant smakro suimkite abiejų rankų smiliais ir masažuokite ją leisdamos pirštams horizontaliai slysti pirmyn ir atgal. Paskui visų pirštų, išskyrus nykščių, galiukais sukamaisiais judesiais masažuokite smakrą palei apatinį žandikaulį iki ausų. Tai pakartokite keletą kartų.

 8. Kaklas

 Švelniai glostykite kaklą iš abiejų pusių: rankomis braukite nuo apačios į viršų, apatinio žandikaulio link.

 Atlikę visus masažo judesius, dar porą kartų ramiais plačiais judesiais persibraukite veidą. Švarios medvilnės gabalėliu pašalinkite odos nesugertą aliejų ir pasitepkite įprastu naktiniu kremu. Ypač stenkitės, kad apie akis neliktų nė trupučio aliejaus. Įsigėręs į mažas raukšleles jis lengvai pasiekia akis ir gali suerzinti junginę.

 Masažuojant kaklą reikia žiūrėti, kad skydinė liauka nebūtų per stipriai spaudžiama.

 Norint, kad veido masažas būtų sėkmingas, reikia laikytis šių taisyklių:

 • masažuokite pirštų galiukais;

 • visada pradėkite nuo kaktos ir palengva pasistūmėkite žemyn, iki iškirptės srities. Tai paspartina limfos tekėjimą, ir todėl greičiau pašalinami šlakai. Be to, oda geriau aprūpinama krauju;

 • visada odą lieskite švelniai. Netampykite ir nespauskite jos.

 Veido raumenų treniravimas

 Kas tinka kojų, sėdmenų ir pilvo raumenims, tas tinka ir veidui. Tvirti raumenys ne taip greitai suglemba, neleidžia kauptis riebalams, susidaryti raukšlėms. Lyginkite senas raukšles ir venkite naujų, kiek įmanoma lavindamos veido raumenis. Kaip ir treniruojant bet kuriuos kitus raumenis, sėkmė čia priklauso nuo reguliarumo. Veido mankštą jūs galite daryti daug kartų per dieną, kai tik turite truputį laiko. Kai kurie pratimai yra specialiai skirti dažniausiai pasitaikančioms raukšlėms lyginti. Tai visiškai paprasta, nes mankšta pagrįsta raumenų įtempimu ir atpalaidavimu. Kiekvienas įtempimas turėtų trukti maždaug dešimt sekundžių. Vėl, kaip ir masažuodamos, mankštą pradėkite nuo kaktos ir atlikdamos pratimą po pratimo pamažu pereikite prie kaklo srities.

 1. Kaktos raukšlės. Abiejų rankų pirštus uždėkite ant kaktos. Lengvai spausdamos pabandykite pakelti antakius aukštyn. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų.

 2. „Valios raukšlės”. Didžiaisiais pirštais uždenkite antakius; švelniai juos prispauskite, ir įveikdamos spaudimą pabandykite kiek suraukti. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų.

 3. Raukšlelės apie akis. Didžiuosius pirštus uždėkite ant smilkinių ir labai atsargiai tempkite apatinius vokus žemyn. Šį pratimą atlikite penkis kartus, tik stenkitės per smarkiai nespausti!

 4. Kad skruostai būtų tvirti. Smilius pridėkite prie akių kampučių, o nykščius- po skruostais. Silpnai spauskite. Dabar pabandykite plačiai nusišypsoti. Tai darant skruostų raumenys turės gerokai įsitempti. Šį pratimą pakartokite dešimt sykių.

 5. Lupų raukšlelės. Didžiuosius pirštus švelniai prispauskite prie lupų kampučių. Dabar dešimt kartų kietai suspauskite lūpas.

 6. Kaklo raukšlės. Įtemptą apatinę lūpą stipriai patempkite žemyn taip, tarsi kuo nors labai šlykštėtumėtės. Tada kaklo raumenys atrodys tiesiog kaip virvės. Šį pratimą pakartokite penkiolika sykių.

 Veido mankšta kasdien iš jūsų atims tik labai nedaug laiko. Tačiau nuolat treniruojantis ja galima šio to pasiekti. Taigi čia galioja taisyklė: mažos sąnaudos- didelis poveikis.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker