Odos priežiūra

Kaukės ir kompresai odai

 Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, kad oda gautų kuo daugiau maitinančių ir ją puoselėjančių medžiagų. Čia pateiksime geriausius natūralių produktų kaukių ir kompresų, kuriuos galite pasidaryti pačios, receptus.

 Jogurto kaukė

 Priedas: 125 ml 3% bionatūralaus jogurto.

 Gerai nuvalykite ir nusausinkite veidą. Dabar bent jau 3% riebumo bio-natūralų jogurtą tolygiai užtepkite ant veido (tik akių srities- ne). Maždaug 20 minučių leiskite šiai kaukei veikti, o paskui nuplaukite šiltu vandeniu. Oda atrodys daug gaiviau, dings maži sudirgimai. Jogurto kaukę galite užsitepti 1- 2 kartus per savaitę.

Kaukė su gydomąja žeme

 Priedai: 3 valgomieji šaukštai gydomosios žemės, truputis vandens, keletas lašų migdolų aliejaus.

 Ant nuvalytos veido odos užtepkite gydomosios žemės, vandens ir trupučio migdolų aliejaus mišinį. Gydomosios žemės gausite vaistinėje. Kad kaukė gerai laikytųsi ant odos, jos konsistencija turėtų būti kaip tirštos grietinės. Gautą pastą gana storu sluoksniu užtepkite ant veido, palikdamos akių sritį. Leiskite kaukei veikti apie 10 minučių ir tada nuplaukite ją drungnu vandeniu. Gydomoji žemė susiurbia odos riebalų perteklių ir stangrina odą. Todėl ši kaukė kaip pagalbinė priemonė ypač tinka gydant aknę.

 Obuolių ir agurkų kaukė

 Priedai: 1 mažas agurkas, 2 obuoliai (nepurkšti chemikalais, ekologiškai švarūs).

 Nulupkite agurką, obuolius ir stambiai sutarkuokite. Per švarų virtuvinį rankšluostį nusunkite šiek tiek skysčio ir veidą storai aplipdykite obuolių ir agurkų mase. Akių srities liesti nereikia. Šiai daug gyvybiškai svarbių medžiagų turinčiai kaukei leidžiame veikti maždaug 10  minučių. Paskui kaukę nuplaukite ir nuliekite veidą drungnu vandeniu. Oda gaus drėgmės, taps elastingesnė ir po šios procedūros atrodys gaivesnė ir jaunesnė.

 Rupiai sumaltų kviečių kaukė

 Priedai: 100 g rupiai sumaltų kviečių ir šaltai išspausto alyvų aliejaus.

 Rupiai sumaltus kviečius sumaišykite su tiek pat šaltai išspausto alyvų aliejaus, kad pasidarytų tiršta pasta. Šią pastą tepkite ant nuvalyto veido ir kaklo. Akių srities liesti nereikia. Palikite kaukę 15 minučių ir tada nuplaukite drungnu vandeniu. Kaukė ypač naudinga sausai ir pleiskanojančiai odai.

 Persikų kaukė

 Priedas: 2 nepurkšti chemikalais persikai.

 Perliekite persikus verdančiu vandeniu, kad lengvai galėtumėte nunerti jų odelę. Nuluptus vaisius supjaustykite plonais griežinėliais. Šiuos griežinėlius 10 minučių užsidėkite ant veido ir kaklo. Žiūrėkite, kad vaisių sulčių nepatektų jums į akis ir jų nesudirgintų. Paskui griežinėlius nuimkite ir, švelniai liesdamos pirštais, veidą ir kaklą nuplaukite šiltu vandeniu. Tam tikros rūgštys ir gyvybiškai svarbios medžiagos, esančios persikų minkštime, ypač tinka sausos odos priežiūrai.

 Valgomųjų kaštonų tyrės kaukė

 Priedas: valgomųjų kaštonų tyrė.

 Būtų geriausia, jeigu naudotumėte jau paruoštą valgomųjų kaštonų tyrę (jos galima nusipirkti sveiko maisto parduotuvėse). Storai užtepkite pastos ant kaklo ir iškirptės srities odos. Palikite tyrę veikti 20 minučių, o paskui nuvalykite ją kosmetine servetėle ir nuplaukite dideliu kiekiu šilto vandens. Valgomųjų kaštonų riebiosios rūgštys ir mineralinės medžiagos pirmiausia gelbsti nuo pernelyg ankstyvo raukšlių atsiradimo, gerina pavargusios ar suglebusios odos išvaizdą.

 Ananasų kaukė

 Priedas: 1 šviežias ananasas.

 Ananasą nulupkite. Supjaustykite plonais griežinėliais (neišpjaukite kietosios vidurinės dalies) ir juos užsidėkite ant iškirptės srities ir krūtinės. Daugybei šio vaisiaus mineralinių medžiagų, vitaminų ir enzimų leiskite veikti maždaug 15 minučių. Paskui šį odos plotą nuliekite trupučiu šilto vandens. Ananasas švelniai užtraukia žaizdas, todėl jis ypač naudingas riebiai, į inkštirus linkusiai odai.

 Varškės aptepas

 Priedas: 500 g liesos varškės.

 Prieš tepdamos ant odos, varškę sutrinkite, išsukite, kad pasidarytų lygi, vientisa masė. Kambario temperatūros varškę piršto storumo sluoksniu užtepkite ant krūtinės. Leiskite aptepui veikti 15 minučių, o paskui gerai nusiplaukite šiltu vandeniu. Varškė sutvirtina audinį, lygina odą ir gerina poodžio kraujotaką. Be to, varškė pasižymi puikiu priešuždegiminiu poveikiu. Šis aptepąs gali praversti, kai dėl hormoninių pokyčių, pavyzdžiui, prieš menstruacijas, jums veržia ir skauda krūtis. Taip pat ir žindymo nuvargintoms krūtims varškės aptepąs yra puikus naminis vaistas.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker