Miegamojo pasaulis

Kodėl susilpnėja geismas?

Daug moterų pas seksologą atveda rūpestis dėl… atšalusių vyro jausmų. Jos guodžiasi: „Jis nebesidomi seksu”; „Į mūsų intymųjį gyvenimą įsismelkė atšiauri vėsa. Norėčiau, kad padėtumėte išsiaiškinti priežastis”.

Priblėsusią vyro aistrą nelaimingosios žmonos suvokia kaip tiesioginį įrodymą teiginio: „Jis manęs nebemyli!” Ar iš tiesų taip yra?…

Seksologai teigia, kad susiklosčius tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, partneris gali „prarasti apetitą” ir nustoti domėtis seksu. Tačiau jis ir toliau myli žmoną.

Nuovargis, nuovargis, nuovargis…

Taip, tai tiesa. Viena iš priežasčių, dėl kurios pradeda silpnėti geismas,- nuovargis. Jeigu vyras po sunkios darbo dienos jaučiasi pavargęs, visiškai suprantama, kad jis tą vakarą, ko gero, vengs intymių santykių. Partneriui paprasčiausiai stigs energijos. Be to, vyras gali baimintis, kad nesugebės patenkinti žmonos. Vadinasi, jis- ne egoistas. Nesiūlo partnerei greito sekso (vienintelio dalyko, kuriam tokiu atveju dar pajėgus).

Seksologai siūlo: „Leiskite savo partneriui pajusti, kad suprantate, jog jis pavargęs. Nereikia jo kaltinti. Vyras dar parodys, ką sugeba”.

Kai vyras pernelyg panyra į savo darbą, žmona gali jaustis atstumta. Tačiau geriau būtų pamiršti visas nuoskaudas ir pasistengti suprasti vyrą- juk jam per darbų karštymetį labiausiai reikia žmonos paramos bei meilės! Kai darbų sumažės, vyras prisimins, kokia atidi jam buvo mylima moteris, ir trokš jos dar labiau negu anksčiau.

„Iš pradžių pykau, kad Vaidas intymiajam gyvenimui ėmė nebeteikti ankstesnės reikšmės. Jis buvo labai užimtas,- pasakoja Eglė.- Norėjau, kad vyras pirmiausia domėtųsi manimi, o tik paskui kitais dalykais. Tačiau ilgainiui supratau, kad vyrui darbas- labai svarbi gyvenimo dalis. Taip jau, matyt, sutverta stiprioji lytis. Suvokiau, kad tam tikras „atoslūgis” intymiajame gyvenime mūsų santykiams grėsmės nekelia. Juk Mantas nesiliovė manęs mylėjęs”.

Nesveikas kūnas – nesveika dvasia

Seksas atima daug fizinių jėgų. Todėl jei kūnas negaluoja, tai atsiliepia ir geismui. Partneriui ką nors skauda? Vadinasi, tuo momentu testosterono (šis hormonas reguliuoja lytinį potraukį) yra mažiau negu paprastai. Tad ar verta stebėtis, kad partneris jums atsuko nugarą?..

Image by yanalya on Freepik

Depresija!

Ši dvasios negalia taip pat kenkia geismui. Kaip atpažinti depresiją? Tai nuolatinis liūdesys, išsiblaškymas, nervingumas, sutrikęs miegas, menkas apetitas…

Taigi jeigu vyrą ėmė kamuoti moralinis nepasitenkinimas savo gyvenimu, žmona turi išlikti taktiška ir supratinga. Šis sudėtingas gyvenimo periodas greičiau praeis, jei vyrui pagalbos ranką išties ne tik žmona, bet ir psichologas arba psichiatras.

Emocinė įtampa

Vyrai, pasirodo, labai jautrūs. Stresą sukelia ne tik darbas. Netgi džiaugsmingos emocijos juos gali paveikti neigiamai. Pavyzdžiui, laimingiausias gyvenimo įvykis- vestuvės- jaunikį gali taip sujaudinti, kad pirmąją povestuvinę naktį jį ištiks fiasko. Tai visiškai neturėtų stebinti. Mėginti su vyru kalbėtis apie šią nesėkmę neverta, nes jis tik dar labiau sutriks. Svarbiausia- nepriekaištauti, neskubinti įvykių. Džiaugsminga emocinė sumaištis savaime nurims ir vyras „įeis į vėžes”.

Įžeista savimeilė

Bet koks vyriškos savigarbos niekinimas gali vargšą stipriai paveikti ir pakirsti jo pasitikėjimą savo seksualine galia. Įžeidimas, į kurį partneris nesugebėjo atsikirsti, gėdingos paslapties atskleidimas ir kiti panašūs dalykai „paralyžiuoja” vyrą- jis nebegali elgtis taip, kaip anksčiau. Neguoskite partnerio tvirtindama, kad jo nesėkmė lovoje neturi jums jokios reikšmės. Jis jaučia, kad turi! Paprasčiausiai savo elgesiu įtikinkite vyrą, kad mylite jį, ir… vyras pamažu atsigaus.

Pakirstas pasitikėjimas

Dauguma moterų, pačios to nepastebėdamos, nejučia griauna vyro pasitikėjimą savo jėgomis. Net į visiškai nekaltas pastabas (jomis geranoriškai stengiatės pakoreguoti vyro elgesį) jis reaguoja kaip į mėginimą apkaltinti nekompetentingumu. Konkrečių jūsų žodžių vyras tarsi negirdi. Jis suvokia tik viena: „Žmona manim nepasitiki. Aš jai – nulis”.

Taigi vyras ima jaustis bejėgis… Argi galima iš partnerio tikėtis aistringų jausmų, jeigu jis ir pats patiki, kad yra vėpla?..

Neišlietas pyktis

Jei jūsų santykiai įtempti, pamėginkite išsiaiškinti nesklandumus. Nebijokite išgirsti ir aštresnių žodžių, nes jeigu vyras užsisklęs, ateityje bus dar sunkiau sureguliuoti santykius. Leiskite jam išsikalbėti ir „nuleisti garą”.

Sakykim, ne jūs esate pykčio priežastis. Tuo labiau leiskite vyrui pašėlti. Jeigu jis užgniauš pyktį savyje, nebegalės išlieti ir kitų jausmų. Taigi kol vyras neišsivaduos iš neapykantos gniaužtų, jis nebus pasirengęs meilei.

Baimė prastai pasirodyti

Jeigu dėl kurios nors priežasties- nerimo, streso, nuovargio, didelio jaudinimosi- lovoje vyras patyrė nesėkmę, kitą kartą jau iš anksto ims savimi nepasitikėti. Taip nusiteikus, be abejo, nesėkmė pasikartos. Ką daryti? Neguoskite, neraminkite jo. Tik elkitės supratingai ir nieko nereikalaukite- vyras greičiau atsikratys graužaties.

Intymių ryšių baimė

„Negaliu suprasti Džeiko,- skundėsi Rouzė.- Kartu atostogavome savaitę. Džeikas tūkstantį kartų prisipažino mane mylįs, buvo labai dėmesingas. Tačiau per tą savaitę nė karto nesuartėjome (anksčiau intymūs ryšiai mums rūpesčių nekeldavo)”.

Džeiko elgesį galima suprasti. Pajutęs, kad jį su Rouze daug kas sieja, vaikinas suvokė savo pažeidžiamumą- ėmė bijoti savo jausmų ir nekontroliuojamų poelgių…

Vyrai dažnai nustebina savo mylimąsias, meilės „piko”” metu netikėtai atsisakydami intymumo. Neverta jaudintis! Vos tik partneris surikiuos savo mintis ir jausmus, jo „apetitas” vėl pagerės.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker