Gyvenimas

Keturi sudėtingi moters gyvenimo laikotarpiai

Menstruacijos, gimdymas, vaikų auginimas, galiausiai- menopauzė… Šiuos gyvenimo „slenksčius“ tenka peržengti beveik kiekvienai. Ką daryti, kad nesukluptum?

Priešmenstruacinis sindromas

Buk sau atidesnė (ir atlaidesnė!) Likus pusantros ar vienai savaitei iki mėnesinių pasijunti prasčiau. Esi apsunkusi ir dirglesnė. Maudžia krūtis, pilvą, išberia veidą. Pasaulį regi tarsi per juodus akinius. Net menkiausia smulkmena išveda iš kantrybės, o nekaltos pastabos įstringa giliai į širdį. Dažnai pyksti, verki. Gali būti sunku susikaupti.

Sulėtink tempą

Tą „sunkiąją“ savaitę pasistenk gyventi ramiau. Kelioms dienoms atidėk neskubius darbus. Jei gali, nepriiminėk svarbių sprendimų. Pasikalbėk su vyru ar draugu. Paaiškink, kad kelios dienos per mėnesį tau būna sunkios, ir paprašyk, kad būtų supratingesnis.

Peržiūrėk savo valgiaraštį

Nerimą ir įtampą mažina vitaminas B6 ir magnis. Todėl tomis dienomis valgyk riešutų, kepenėlių, žuvies su pomidorų padažu, rupios duonos, bananų. Vartok mažiau druskos-ji sulaiko skysčius. Padidėjusį apetitą saldumynams malšink džiovintais vaisiais (pyragaičiai tik pablogina savijautą.). Jei labai norisi, suvalgyk gabalėlį šokolado. Jame daug magnio. Be to, šokoladas skatina „laimės hormono“- serotonino išsiskyrimą. Venk alkoholio, juodosios arbatos ir kavos- šie gėrimai didina jautrumą.

Mankštinkis

Priešingai paplitusiai nuomonei, prieš pat menstruacijas, net per jas verta sportuoti. Fiziniai pratimai, kasdienė mankšta, pusvalandžio pasivaikščiojimas sparčiu tempu, aerobika, šokiai atpalaiduoja, gerina kraujotaką ir nuotaiką. Atpalaiduoja ir vonia su jūros druska arba eteriniu aliejumi (pvz., levandų).

Pilvo skausmus švelninantis pratimas

Atsisėsk ant grindų. Kojas ištiesk priešais save. Kairę koją sulenk. Dešinės rankos alkūne įsiremk į kairės kojos kelį (tarsi norėdama pastumti jį į dešinę pusę), kaire ranka remkis į grindis sau už nugaros ir kiek galėdama pasisuk į kairę pusę. Tokia poza stenkis išbūti mažiausiai 30 sekundžių. Pratimą pakartok į dešinę pusę.

Image by freepic.diller on Freepik

Nėštumas

Leisk, kad artimieji tave palepintų. Šiuos devynis mėnesius sunku būtų pavadinti nedrumsčiamo džiaugsmo laikotarpiu. Tave kankina prieštaringi jausmai ir nuotaikos- džiugesys, net euforija ir… nežinios baimė. Baiminiesi dėl kūdikio, nerimauji, ar pavyks susidoroti su naujomis pareigomis, ar nekils finansinių problemų. Be to, jauti įvairių fizinių negalavimų- pykina, skauda nugarą, užkietėja viduriai.

Rūpinkis savo išvaizda

Patikėk- ir laukdamasi kūdikio gali būti patraukli. Stenkis gražiai rengtis, pasidažyti ir susišukuoti. Tavo mažyliui nekenkia nei apsilankymai kirpykloje, nei nagų lakas, nei kitos kosmetikos priemonės.

Daugiau ilsėkis

Dažniau pagulėk. Klausykis ramios muzikos, skaityk nuotaikingas knygas. Daryk tai, kas malonu.

Pasistenk, kad prie tavęs niekas nerūkytų. Tabako dūmai skatina streso hormonų išsiskyrimą ir mažina deguonies kiekį kurį gauna tavo kūdikis.

Neatsisakyk įprasto gyvenimo

Stenkis neprarasti savitvardos ir nesijaudink be reikalo. Apie būsimą kūdikį galvok su meile ir šiluma, bet nesutelk viso dėmesio į nėštumą. Gyvenk įprastą gyvenimą, laisvalaikiu susitik su draugais, nueik į kiną, nepamiršk grožio procedūrą.

Nuovargio minutę

Pajutusi nuovargį atsisėsk apžergusi kėdę, o rankas padėk ant atkaltės (kad nespaustų, ant jos užmesk perlenktą rankšluostį ar pagalvėlę).

Sėdint tokia poza atsipalaiduoja dubens ir gimdos raumenys. Į dubens organus priplūsta daugiau kraujo.

1 2Kitas puslapis
Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker