Gyvenimas

Kaip tapti išmintinga žmona?

Santarvė šeimoje priklauso nuo abiejų sutuoktinių, tačiau moteriai tenka itin svarbus vaidmuo. Kaip tapti žmona, šalia kurios vyras norės praleisti visą gyvenimą?

Prisižiūrėkite, bet nesikraustykite iš proto

Žinoma, kad vyras jus laiko patrauklia, antraip nebūtų jūsų vedęs, todėl nemanykite, jog kiekvieną dieną jums būtina atrodyti kaip kino žvaigždei, kad jis liktų su jumis. Tačiau nereiškia, kad ištekėjus galima nustoti rūpintis savimi. Jūs esate tvarkinga, atsakinga, miela ir mylite savo vyrą- visa tai labai seksualu. Neketinate varžytis su jo 25 metų sekretore. Jums nereikia priklijuojamų blakstienų ar nuolat minti grožio salono slenkstį. Tušu perbrauktos blakstienos ir trumpi švarūs nagai- to visiškai pakanka.

Neatsisakykite savo interesų

Kai kurioms moterims vyras tampa jų gyvenimo centru, ir jos atsisako visko, dėl ko būsimieji vyrai jomis kaip tik ir susidomėjo. Daugelis pamiršta karjerą arba išvis išeina iš darbo. Kitos labai retai susitinka su artimaisiais ir draugais. Ne viena atsisako savo interesų ir pomėgių. Tai didelė klaida. Jei visą savo gyvenimą derinate prie vyro ir jis tampa ašimi, aplink kurią sukasi visas pasaulis, nenustebkite, jeigu jis praras susidomėjimą jumis.

Būkite komanda

Kad santuoka būtų sėkminga, abiem sutuoktiniams reikia atminti, jog dabar esate viena komanda. Žinoma, reikia ir toliau kopti karjeros laiptais, bendrauti su draugais, neatsižadėti pomėgių, tačiau dabar turite mąstyti kaip pora, o ne pavieniai žmonės. Tapkite dėmesingi savo partneriui, jo mintims ir jausmams. Prieš susitardama pavakarieniauti su drauge, o po to su ja nueiti į kiną, pasakykite apie tai vyrui, nors tai ir neatrodo itin reikšmingas įvykis. Ne, nereikia prašyti jo leidimo. Tiesiog jis gali užsinorėti tą filmą pasižiūrėti drauge su jumis, tuomet su drauge susitikite kitą kartą.

Atsižvelkite į vyro nuomonę įsigydama pirkinius ir priimdama sprendimus, susijusius su jumis abiem. Prieš pirkdama apklotą ir priėjo derančias užuolaidas, pasiteiraukite vyro, ar jam šie daiktai patinka. Nemanykite, kad vyrams tai nerūpi.

Kad santuoka būtų sėkminga, abiem sutuoktiniams reikia atminti, jog dabar esate viena komanda.

Leiskite jam pabūti vienumoje

Vyrai mėgsta būti vienumoje, net jei patys tai neigia. Kai vyras grįžta iš darbo, nepulkite prie durų ir nepažerkite jam virtinės klausimų, problemų ir užduočių. Tai vyrui sukels tik susierzinimą ir minčių, kad gyvena su pernelyg reiklia persona, atliekančia jo gyvenime valdingos mamytės vaidmenį. Jis net gali sąmoningai stengtis grįžti namo kuo vėliau. Žinoma, galite jį pasitikti mielu bučiniu, tačiau po to leiskite pabūti vienam. Pokalbis megsis geriau, jei vyras po kurio laiko pats ateis su jumis pasikalbėti.

Visada jį palaikykite

Visada palaikykite savo vyrą. Jeigu jis peršalo ar jam skauda gerklę, nemenkinkite negalavimo, nenumokite į jį ranka. Skirkite vyrui dėmesio, pasirūpinkite juo. Išvirkite jo mėgstamos sriubos, pasiūlykite arbatos. Jei pralošė jo mėgstama komanda- užjauskite. Jis tai įvertins.

Nepamirškite kiekviena proga padėkoti sutuoktiniui, kai jis iš- išneša šiukšles, nupjauna veją ar ant sienos pakabina paveikslą. Vyras turi jaustis reikalingas- tuomet jam bus gera su jumis. Atminkite, kad už kiekvieno didžio vyriškio stovi didi moteris, kuri jį palaikė! Jeigu vertinsite vyrą, jis daug pasieks! Ir jeigu juo patikėsite, jis ir pats savimi tikės, jumis- taip pat.

Leiskite jam nugalėti

Tiesiog įsimylėjote vilą, kuri jums ne pagal kišenę. Vyras siūlo pirkti mažesnį namą, kad liktų pinigų baldams. Jūs norite trijų vaikų, vyrui pakaktų dviejų. Ar reikia nenusileisti, ar leisti nugalėti vyrui? Atsakymas- paprastas: jei tai jums nėra gyvybiškai svarbu, suteikite pirmenybę savo antrajai pusei. Santykiai svarbesni už pasitenkinimą, kylantį dėl to, jog pavyko padaryti savaip. Juk geriau būti laimingai nei visuomet teisiai.

Leiskite turėti paslapčių

Kiekvienas vyras turi paslapčių, apie kurias verčiau jo neklausti. Jeigu šios paslaptys nekelia pavojaus (jei tai alkoholizmas, lošimo manija, neištikimybė ar vengimas mokėti mokesčius), nereikalaukite, kad vyras jums pasakotų absoliučiai viską. Galite subtiliai užsiminti ar pradėti kalbą, tačiau jei vyras nori išsaugoti kokią nors paslaptį, neverskite jo su jumis dalytis viskuo. Štai keletas dalykų, dėl kurių patariama vyrą palikti ramybėje: santykiai su jo šeima, laikas, skirtas kelionei iš darbo į namus, dalykinės paslaptys, jo sveikata, apranga.

Džiaukitės visomis jo dovanomis

Negrąžinkite vyro dovanų, net jei esate tvirtai įsitikinusi, kad niekada jomis nepasinaudosite! O jei dovana priimtina (tiesiog gal nesirinktumėte tokios spalvos ar dizaino), pasakykite, kad ji jums patinka, ir saugokite ją, kad nudžiugintumėte vyrą. Nors tai ir ne visai atitinka jūsų skonį, kur kas svarbiau, kad neįskaudintumėte partnerio.

Kalbėkite ramiai

Kai kalbate su vyru, ne tiek svarbu, ką būtent jam sakote, kiek tai, kokiu tonu šnekate. Suprantama, beveik visi vyrai norėtų, kad moterys kalbėtų ramiai. Ištarkite tai, ką norite pasakyti, tyliai ir iškart atkreipsite dėmesį. Tačiau tereikia užrėkti, ir vyras nebedalyvaus pokalbyje- atsiribos psichologiškai arba išeis iš kambario, net jeigu jūsų žodžiai bus teisingi ir svarbūs.

Neklauskite patarimų vienišų draugių

Vienišiai neretai santuoką vertina labai tendencingai: arba ją romantizuoja, arba demonizuoja. Vieniša draugė, romantizuojanti santuoką, nesupranta, kad barniai- tai normali gyvenimo dalis, kad paties mylimiausio žmogaus, savo vyro, kartais galima net nekęsti. Kai tokiai draugei pasakojate apie šeiminius ginčus ir barnius, ji verčia jus manyti, jog jūsų šeima turi rimtų problemų.

Apie jo šeimą kalbėkite tik gerai

Galite išsirinkti vyrą, bet ne jo šeimą. Kai kurioms moterims sekasi- jų vyrų šeimos jas priima išskėstomis rankomis. Kitos kartais patenka į tikrą širšių lizdą. Atminkite kartą ir visiems laikams: niekada neturite blogai atsiliepti apie vyro giminaičius- artimus ar tolimus. Jeigu jo giminės išties siaubingi (pikti, niekingi, nejautrūs ir išvis nemalonūs), patikėkite, jis tai puikiai žino! Vyras gali kartais netgi kritikuoti savo artimuosius, ir tai – normalu- juk tai jo šeima. Tačiau jis nenorėtų tai išgirsti iš kitų, ypač- iš jūsų.

Image by senivpetro on Freepik

Nesiskųskite vaikais

Trimetis sūnus išsivoliojo ir nesutinka praustis.Penkiametė dukra nepageidauja valgyti nieko, išskyrus saldumynus. Abu neleidžia jums pakalbėti telefonu ilgiau nei 5 minutes. Jums iš apmaudo norisi plaukus rautis nuo galvos ir laukiate nesulaukiate, kada grįš vyras, kad kuo vaizdingiau, nepraleisdama jokių detalių, jam papasakotumėte, ko per dieną prikrėtę jo vaikai. Tačiau tai- ne pati geriausia Idėja.
Verčiau paskambinkite draugei, kuri turi vaikų, ir su ja pasikalbėkite apie sunkią dieną. Ji kur kas geriau supras visus jūsų vargus ir nusivylimus. Žinoma, nėra nieko blogo papasakoti vyrui apie vaikų elgesį. Tačiau jei imsite raportuoti apie kiekvieną išdaigą, tam tikru metu vyras pradės jus laikyti bloga motina.

Nekaltinkite jo dėl to, apie ką žinojote prieš tekėdama

Vyras pernelyg daug geria ar valgo. Jis mažai uždirba arba, atvirkščiai, yra darboholikas, visą laiką prapuolęs darbe. Jis- švaistūnas arba šykštuolis. Kai jis jus mergino, to nesureikšminote. Galbūt paslapčia manėte, jog sugebėsite jį pakeisti. Tekėdama priėmėte vyrą tokį, koks jis yra,- su visais trūkumais ir teigiamomis savybėmis, todėl esate atsakinga už savo sprendimą. Kai liausitės įsivaizduoti, kad esate auka („Tik pažiūrėk, su kuo man tenka taikstytis, vargšė aš, nelaimingai”), sugebėsite išsiaiškinti problemas kaip suaugęs žmogus. Suaugusieji priima gyvenimą ir žmones tokius, kokie jie yra.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker