Sveikata

Vitaminai- prieš homocisteiną

Anksčiau manyta, kad dėl širdies ligų labiausiai kalias paveldimumas. Tačiau kai mokslininkai palygino širdies ligomis sergančių ir sveikų moterų kraujo rodiklius, pastebėjo, kad segančiųjų kraujyje buvo ne tik didesnė homoeisteino, bet ir gerokai mažesnė B grupės vitaminų, ypač folinės rūgšties, koncentracija.

Vadinasi, dėl širdies ligų reikėtų kaltinti ne genus, o neteisingą mitybą: per daug riebaus, gyvulinės kilmės maisto ir per mažai žuvies bei daržovių.

Nors tyrimai dar nebaigti, mokslininkai jau dabar siūlo būdus, veiksmingai mažinančius homoeisteino koncentraciją kraujyje. Tai- pakankamas folinės rūgšties, vitaminų B6 ir B2 kiekis maiste arba papildomai vartojami jų preparatai.

Image by Freepik

Folinė rūgštis. Anksčiau rekomenduotą 400 mikrogramų folinės rūgšties normą moterims reikėtų padidinti dvigubai. Geriausia, jei organizmas gaus jos su maistu. Daug šio B grupės vitamino yra žalialapėse daržovėse, pupelėse ir riešutuose.

Vitaminas B6. Jo reikėtų ne mažiau kaip 3- 3,5 mg, nors anksčiau rekomenduota norma buvo 1,6 mg. Tiek šio vitamino yra beveik visų multivitaminų sudėtyje. Geras vitamino B6 šaltinis yra žuvis, paukštiena, rudieji ryžiai, riešutai ir bananai.

Vitaminas B12. Jeigu kasdien valgai žuvies arba liesos mėsos, geri pieno, šio vitamino neturėtų trūkti. Be to, vitaminas B12 nėra nepakeičiamas. Jį sintetina ir tam tikri žarnyno mikroorganizmai.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker